nasiona marihuany

[HPS 100W] [0.15m2] [2x Green Crack] Projekt Mikro HPS 5.0

Wyszukiwarka Forumowa:

Jaki wynik końcowy obstawiasz? :D


  • Łącznie głosujących
    17

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
UPDATE:


Witajcie! Wczoraj minęły 2 dni od zmiany FP z 18/6 na 12/12. Dziewczyny są na razie niskie, ale widzę, że szybko może się to zmienić... :D Póki co lecimy bez problemów - lewa (słabsza) panna na razie nie zostaje mocno w tyle i to cieszy.

Flo dla większego porządku liczę od przełączenia - gdy pojawią się włoski - dam zaraz znać. Stawiam, że potrwa to 7-10 dni. Edit: flo zacznę liczyć, gdy panny pokażą włoski - póki co wolno się zbierają...

Lampa poszła w dół z 25cm na 22cm. Poczekam, aż szczyty zbliżą się na 20cm i zacznę podnosić światło wraz ze wzrostem roślin.


30 dzień:






















Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
D

DarkMessiah

Guest
Jak zwykle Panie Matsuda wzorowo idzie aby tak do końca. Pozdro
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
UPDATE:


Witam! Czas na kolejny up! Dziewczyny nie marudzą i powoli zapełniają boxa. Roślina z prawej pije 2x tyle co ta lewa, ale obie idą w górę mniej więcej równo. Temperatura za dnia to ~26*C, w nocy mam ~22*C; wilgotność to 65% za dnia i 85% w nocy.

Zdjęcia zrobiłem parę minut po włączeniu lampy, więc są nieco klapnięte, ale gdy się nie ma dużo czasu, to się nie wybrzydza. :D Poprawiłem nieco ułożenie odrostów na prawej roślinie, ale ogólnie zaglądam do boxa tylko by uzupełniać wodę w nawilżaczu i sprawdzać wagę donic - to wszystko.


32 dzień



















Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
UPDATE:


Witam! Czas na lekko spóźniony update. Wszystko jest ok - lecimy wg. planu. Panny rosną, staram się równać je i trzymać w ryzach. Na razie brak śladów kwitnienia... czekamy zatem. Czas na zdjęcia, bo dziś up na szybkości! :D


35 dzień:



















Pozdrawiam!
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
UPDATE:


Good news everyone! :D Panny nareszcie zaczęły pokazywać pierwsze oznaki kwitnienia. Roślina z 6 odrostami pokazała włoski wczoraj, natomiast ta druga z 4 odrostami nieśmiało odkryła pierwsze kłaczki dziś.

Nawilżacz wyleciał z boxa - bez niego wilgotność za dnia to 60-70% i 70-80% w nocy. Temperatury 25-27*C w dzień i 20-22*C w nocy. Szczyty zbliżyły się do lampy na 15cm, więc lampa poszła dziś do góry o 5cm.

Panna po lewej (ta z 4 odrostami) wystrzeliła wyżej i nie chciała zakwitnąć, więc dziś każdy odrost został uszczypnięty lekko, by dać siostrze z prawej trochę czasu na dogonienie jej. Staram się jak widać trzymać jeden poziom i nawet to zaczyna wyglądać... zresztą zobaczcie sami:


42 dzień:



















Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
no mi się podoba, właśnie czekałem na ten moment kiedy ta odmiana eksploduje do góry co ma w zwyczaju :D
 

Jessy RR

Well-known member
Rejestracja
Wrz 13, 2018
Postów
63
Buchów
0
Elegancki cooler na blaszce do pieczenie :) skąd wytrzasnąłeś takie ożebrowanie?
jaka temperature masz teraz w boxie?

ładnie wypełniły całą powierzchnie
103cm to całkowita wysokość boxa? minus lampa minus donice ile wyjdzie dla roslin? bedzie z 80 cm?
ewentualnie rozpatrujesz naginanie czy przesiadkę?
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
[MENTION=89913]Jessy RR[/MENTION] radiator mam z obrabiarki CNC - jedna sztuka wykonana pod moje potrzeby - unikat więc... :D Pytanie o temperaturę przemilczę ---> czytaj uważnie posty - na początek mój poprzedni z podaną temperaturą - unikniemy głupich pytań :pl:

Box ma 103cm wewnątrz - 23cm donice, 12cm lampa uniesiona na maxa i 8cm minimalnej przestrzeni między szybą, a szczytami... czyli ~60cm komfortowej przestrzeni jest - to w końcu mikro.

Żadnych przesiadek nie będzie - trzeba po męsku skończyć to co się zaczęło. Jeśli zajdzie potrzeba - będzie supercropping, łamanie, a nawet voo doo - mają się zmieścić i zmieszczą! Tako rzecze Matsuda! <rotfl>
 
Ostatnia edycja:
D

DarkMessiah

Guest
No ślicznie wyglądają ale ładniusie klasa Panie Matsuda. Ja bym trzymał swiatlo jak najbliżej się da żeby ci dachem nie wyszły.
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Mówisz, żeby wrócić z lampą do 15cm od szczytów i tak trzymać, a nawet bliżej? :freak: W sumie po co mam ryzykować, że będą się dodatkowo wyciągać - szczypać przyjdzie pewnie jeszcze i tak nie raz. :D
 
D

DarkMessiah

Guest
Tak tylko ich pilnuj żeby ci się nie przypaliły :) codziennie zaglądaj. Włóż rękę na poziomie szyitów jak będzie cię parzyć to podnieś troszkę jak nie to opuść i sprawdz czy nie parzy. Wydaje mi się ze jest to najlepszy sposób.
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Nie no Panie wiadoma rzecz! :D Takie podstawy to ja ogarniam... :mrgreen: Lampę dałem w dół - obecnie 10cm od szczytów - nawet nie czuć specjalnie jakiegokolwiek ciepła pod szybą na dłoni. Duża w tym zasługa wentylatora mieszającego, bo właściwie dmucha w stronę żarówki i na pewno pomaga.

Zobaczymy jak to pójdzie - póki co jest naprawdę ok.
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Siemanko! Mam pytanie do osób spoza świata mikro. Po nowym roku chciałbym zabrać się za kompletowanie nowego setupu uprawowego i w zarysach wygląda to tak: Namiot Home Box Q100 (100x100x200cm) lub Bud Box V2 White (100x100x200cm), oświetlenie HPS 600W w odbłyśniku wentylowanym a'la sputnik lub LED 300-400W i no właśnie - od światła zależy dobór wentylacji i filtra, a mam problem z decyzją.

HPSy lubię - tak po prostu - 600W na 1m2 to aż nadto, ale w wentylowanym odbłyśniku myślę, że bez problemu da radę w mieszkaniu. Czytałem wiele wątków o ledach ale mam tylko większy mętlik w głowie. Co będzie lepsze? HPS 600W w sputniku, czy 2-4 diody clu058 o mocy 300-400W? HPS znam i lubię, ale zastanawiam się nad chłodzeniem odbłyśnika - bawić się w oddzielny wentylator i powietrze z zewnątrz (oba boxy dają taką możliwość), czy zamontować filtr ---> wentylator ---> odbłyśnik ---> wyprowadzenie powietrza poza box?

LED wiadomo wyjdzie drożej, ale zasilacz Lumateka z regulacją 250/400/600/600SL i sputnikiem do tego też za 500zł nie kupię. Zapraszam do dyskusji i podpowiedzenia mi co warto kupić, a czego lepiej unikać. Czy np warto kupić takiego lumateka z regulacją, czy taki elektrox będzie nie gorszy, a tańszy?

Zapraszam do wypowiadania się, natomiast jutro obiecuję wrzucić up'a z boxa. Koledzy [MENTION=85529]Honza[/MENTION], [MENTION=84329]DarkMessiah[/MENTION], [MENTION=85296]kanabisek[/MENTION], [MENTION=75024]delavega[/MENTION] i inni nie wymienieni z 'imienia' - pomóżcie Matsudzie wypłynąć na szerokie wody... :D


Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
D

DarkMessiah

Guest
Leda hmm.. lubie rozmowy o Ledach :freak: nie musisz pakowac duzo kasy zeby miec dobrego leda sa inne firmy dobre, tansze od citizena. Mozesz zainwestowac w cree, luminus, bridgelux wybor jest duzy. Licz sobie 30-35 Watt 0.1m2. W zaleznosci od jakosci chlodzenia i mocy cobow dobierzesz sobie wentylacje i bedzie pieknie. Mozesz to ladnie zrobic na 2,4,6 diodach :) dodac troszke czerwieni 660nm dla szpanu jak masz kase to mozna wszytsko :crazy: Jak to zrobisz jest tylko zalezne od kasy ktora mozesz przeznaczyc na zabawke.
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Skoro lubisz rozmowy o ledach to możemy tu trochę pospamić! :D Na światło chciałbym przeznaczyć ok. 1tyś. zł - na hpsa spoko, ale na panel led 4x cob, który mógłby mieć te 350-400W to trochę za mało chyba. Czy da się coś sensownego złożyć w tej cenie, co nie będzie gorsze od hpsa? Red boost? Cytując pewne wiekowe panie: "A komu to potrzebne? A dlaczego?" xD Czasu jeszcze sporo mam, więc jestem otwarty na dyskusję. <rotfl>
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół