nasiona marihuany

[HPS 100W] [0.15m2] [2x Green Crack] Projekt Mikro HPS 5.0

Wyszukiwarka Forumowa:

Jaki wynik końcowy obstawiasz? :D


  • Łącznie głosujących
    17

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Fotorelacja ma się ku końcowi, zdjęć w niej nie brakuje - na trochę spamu można sobie pozwolić! :sunny: Faktycznie jest różnica i to spora w wydajności - dlaczego zatem cmh jest tak mało popularne tutaj? Teoretycznie 600W cmh na 1.44m2 powinno rwać suty z korzeniami... :D

Edit: sprawdziłem i na growtent jest ciekawy zestaw za 1370 cebulionów z zamkniętym odłyśnikiem, żarówką i układem zasilającym. Tylko żywotność żarówy (20.000h) i cena (600zł) nieco boli, ale przy takich zyskach, jak niższa temperatura w boxie, przy zachowaniu wydajności 600W HPS... myślę, że warto...
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
hymm, może dla tego, że same balasty i żarówki kosztują dużo $ (Philips życzy sobie za żarówkę 500 zł !) ja zamówiłem, swoją z chin i za cały zestaw zapłaciłem 800 zł :freak: nie ma co też ukrywać, że HPS produkują dużo czerwieni, której tak bardzo pożądamy na FLO, zaś lampy CMH mają jej troszkę mniej. Dlatego HPS uchodzi za lepsze światło do kwitnienia.

Z drugiej strony pod LED 3500k też miałem ładne kwiaty, mimo że czerwieni zdecydowanie mniej niż w przypadku HPS.
Zachęcony efektami u JOSa, on używa dokładnie takiej samej chińskiej lampy jak ja w połączeniu z ledem, postanowiłem przetestować to ustrojstwo. Werdykt będzie za jakieś 2 miesiące, bo wtedy też powinny być pierwsze plony ;)
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Będę zatem bacznie obserwował postępy u Ciebie i dokładniej prześledzę uprawy kolegi [MENTION=73516]JOS[/MENTION]. Jeśli już kierować się to najlepszymi! :yeahh: Taka lampa 315W cmh na 1.44m2 powinna wystarczyć zdaje się... dzięki za małe zamieszanie w głowie - będzie o czym teraz rozmyślać... :D
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Z tym mutantem to widzialem jak rosl iwyglada tak, jakby kwitl i wegetowal jednoczesnie. Dobrze, ze go zostawiles bo to zawsze kilka g, a jeden crack moglby nie wypelnic calego boxa (liczac takiego samego wega). Zreszta - juz po ptokach i jestes przy koncu ;)
Co do plesni i wczesniejszej scinki to nie zdecyduje za ciebie ;) Ja osobiscie praktycznie zawsze mam problem z szara suka, jezeli ty takich problemow nie miales to raczej nie masz czego sie bac. Kto nie ryzykuje ten nie oglada bursztynu przez lupe :D
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Dokładnie tak to wygląda - jakby mutant jednocześnie kwitł i rewegował... :sunny: W każdym razie dałem mu żyć i nie żałuję - coś tam z niego zawsze będzie.

Poczekam do przyszłego piątku i zakończymy tę przygodę w 120 dniu uprawy i 78 dniu flo. Po weekendzie ma przyjść ocieplenie, więc jakoś to będzie...
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,517
Buchów
2,964
Odznaki
3
Ładny grow. Co do odmian, to automaty GGS mi się sprawdziły. Ogólnie amnesia to świetny wybór. Z fartem.
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
UPDATE:


Witajcie! Grow już trochę trwa, ale kosa jest bliżej jak dalej! :D 10 tygodni kwitnienia pękło i nieubłaganie zbliżamy się do końca przygody z numerem 5.0! :yeahh: Rośliny jakie są - każdy widzi, jestem zadowolony z przebiegu uprawy, z jej efektów i faktu, że mimo nie do końca optymalnych warunków - udało się (już chyba mogę tak napisać)!

Zaczynamy ostatni tydzień ---> w przyszły piątek kosa, choć zostawiam sobie furtkę i może dam im jeszcze 5 dni extra, ale o tym zdecyduję w dniu kosy. Finisz przypadnie zatem w 120 lub 125 dniu... wydaje mi się, że wystarczy. Chciałem dodać wideo nagrane dziś bez HPS'a, ale galeria nie ogarnia tematu. Zapraszam więc do zdjęć:


112 dzień / 70 flo:

























Pozdrawiam!

 
Ostatnia edycja:

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
FINAL UPDATE:


Witajcie! Czas na ostatnie wieści z piątej odsłony uprawy mikro pod hpsem :D Trochę ta uprawa zajęła czasu - całe 120 dni, ale tak było trzeba. Mutant był strasznie liściasty i o wiele mniej zbity w topach od swojej zdrowej siostry.Dziewczyny dzień przed kosą straciły większość liści, a ostatecznie dały 207g (zdrowa) i 147g (mutant) mokrego tematu. Suszenie zajęło 5 dni w boksie i trwało w sumie o pół doby za długo, ale źle nie wyszło.

Ostatecznie otrzymałem 85g (50g i 35g) bardzo ładnie pachnącego Green Crack'a, którego zapach jest nieco miętowo/cytrusowy z nutą pieprzu - dla mnie klasa, no ale zobaczymy jak to się będzie prezentowało po dłuższym pobycie w słoju.

Niestety wrzucam tylko zdjęcia z boxa, ze ścinki nie mam nic, a dostępu do słoi nie mam teraz, by im pstryknąć fotki. Może uda mi się później coś dodać edytując posta. :)


120 dzień / 78 flo:




























Pozdrawiam!
 

CorAngar

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
135
Buchów
0
Klasa Kolego może kiedyś uda mi sie tak jak Tobie do perfekcji INDOOR. Narazie to jeszcze troche nauki przede mną :D Pozdro ładny wynik :spalony:
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Witajcie! Wybaczcie zwłokę - dużo się dzieje u mnie ostatnio i ciężko z czasem, a o dopisaniu czegoś o GC zwyczajnie i po ludzku zapomniałem. Mea culpa!

Green Crack wyszedł bardzo zadowalająco! W kategorii mocy dałbym mu zasłużone 8/10, przy czym przez moc rozumiem intensywność tego co powodował, a powodował potrzebę zrobienia czegoś - najlepiej z muzyką w tle. Sprzątanie domu, porządki w garażu, 10km na rowerze, bo akurat nie pada - wszystko z GC jest lepsze i się chce!

Smak opisałbym jako połączenie nutki cytrusa z benzyną. Nie wiem, czy potrafię lepiej oddać to co było czuć po otwarciu słoja. Nie palę jointów i całość mojej konsumpcji opiera się na Vap Capie M i Boundless Tera - jeśli chcecie smakować zioło - polecam! Efekt pobudzenia po godzinie przechodził w przyjemny stan relaksu, ale bez ciężkiej zamuły - co to to nie.

Odmianę polecam każdemu - mi trafił się jeden mutant, ale nie wywaliłem go i ostatecznie dał tylko trochę mniej suszu, natomiast działanie i smak były identyczne w obu przypadkach.

[MENTION=87955]rambo09[/MENTION] dziękuję za miłe słowa! Dużo czytaj, oglądaj fotorelacje najlepszych i staraj się równać w górę (ja tak robię), a zobaczysz, że będziesz miał takie same - jak nie ładniejsze rośliny. :yeahh:


Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół