nasiona marihuany

[HPS 100W] [0.15m2] [2x Green Crack] Projekt Mikro HPS 5.0

Wyszukiwarka Forumowa:

Jaki wynik końcowy obstawiasz? :D


  • Łącznie głosujących
    17

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Witam!


Kolejna uprawa za nami i jak to bywało w przypadku poprzednich upraw - szybko nadszedł czas na kolejną rundę zmagań w mikro ogródku! Sprzęt po speedach został odmalowany, box jest gotowy do działania, nie ma co dłużej czekać, więc zapraszam Was na:


Projekt MIKRO HPS 5.0 :queen:


Nasiona:
2x Green Crack (Humboldt Seeds)

Growbox:
Szafka o wymiarach: 49x33x103cm
Ściany pomalowane białą farbą mat

Wentylacja:
Zasilacz z regulacją napięcia (3-12V, 2000mAh)
1x wentylator mieszający PC: 92mm Gelid Silent
1x wentylator kanałowy Dospel Play 100S

Oświetlenie:
Lampa HPS 100W z cyfrowym balastem (Philips son-t pia)
Odbłyśnik DIY z blachy do pieczenia + szyba 'OptiWhite' 4mm
Chłodzenie pasywne (radiator) + aktywne (wentylator 60mm)

Fotoperiod:
18/6 na weg
12/12 na flo

Nawozy:
Weg i flo: Biobizz Try-Pack
Antystres: Superplon K "Target"
Dodatki: Melasa z trzciny cukrowej, Atami Bloombastic

Warunki:
Temperatura: 26-30st.C dzień / 20-24st.C noc
Wilgotność: Weg 50-75%, Flo 30-50%

Ziemia:
BioBizz Lightmix (w małych doniczkach)
BioBizz Allmix (z dodatkiem perlitu i dolomitu w docelowych doniczkach)
Doniczki małe 1L, docelowe 9L
Keramzyt na dnie dużych donicMikoryza w doniczkach małych i dużych

Trening:
Cięcie wuja Bena? LST? Nie wiem... jeszcze.

Dodatki:
Termometr/higrometr elektroniczny HTC-1
Nawilżacz ultradźwiękowy (0.5L pojemności)
Tester pH kropelkowy (2 zakresy: 4.5-9, 6-8 )
Filtr węglowy DIY z maty węglowej do okapów (weg)
Filtr węglowy profesjonalny ~100m3/h (flo)

Info:
Nasionka trafiły do kieliszka z wodą 5 sierpnia. Po 24h poszły na waciki i tam spędziły 36h, by niebawem trafić do małych doniczek z ziemią. W czwartek 9 sierpnia panienki pokazały się na powierzchni i od 10 sierpnia liczę ich 1 dzień. Zdjęcia dodam jak tylko uzyskam dostęp do karty pamięci. Pestki są z OS kolegi [MENTION=85296]kanabisek[/MENTION], któremu jeszcze raz dziękuję i za nasionka i za cierpliwość... ;)


7 dzień:
















Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
UPDATE:


Witam! Fotki w pierwszym poście dodałem dopiero dziś - wybaczcie. Dziś mamy 10 dzień od wyjścia z ziemi Green Cracków i na razie wszystko gra - lajtowo. Panny silne i zdrowe :D Cały czas zastanawiam się, czy zafundować im LST, czy jednak cięcie wuja Bena - nie chcę wydłużać im przesadnie wega, by wyrobić się z sezonami zanim zrobi się zimno już na stałe.

Warunki są całkiem przyjemne... ~28*C za dnia i ~24*C w nocy. Wilgotności pilnuje nawilżacz, ale poniżej 50% nie spada, a dobija do 85%, więc ok. Poczekam jeszcze z 2-3 dni i panny pójdą do większych donic, a później... zobaczymy! :joker:


10 dzień:



















Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
UPDATE:


Siema! Wczoraj rano przesadziłem rośliny do docelowych donic, przy okazji dodając mikoryzę. Dziewczyny różnią się nieco - jedna idzie bardziej w stronę Indica, a druga Sativy, ale co z nich wyrośnie - pokaże dopiero czas! :D Temperatura i wilgotność bez zmian, jedynie lampa poszła w dół z 35cm na 30cm. Następne fotki zrobię przed pryskaniem wodą po pannach... :freak: Nie chcę zapeszyć - na razie bezproblemowy lot... over!


12 dzień:






















Na dziś to na tyle. Widzimy się niebawem! :salut:


Pozdrawiam!
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Zapraszam! Dzięki Twoim GC będę miał jakiś punkt odniesienia... :D
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Dej mnie Panie [MENTION=89445]Seedmaniak[/MENTION] link do Twojej fotorelacji, a pokłócić zdążymy się innym razem! :D
 
Ostatnia edycja:

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Nie dajesz odpocząć narkotykowej machinie :D Jak zawsze ład i porządek. Poweguj trochu co by się bardziej oderwały od ziemi niż ostatnio. Piona
 

Roberto86

Ha-Haa!
Rejestracja
Cze 9, 2017
Postów
712
Buchów
0
Hah! [MENTION=76521]Total Kozak[/MENTION] witamy na pokładzie! :D Ostatnio to był wypadek przy pracy - Speed Bud odmówił współpracy nieprzyzwoicie wcześnie... no ale kto by się po speedzie tego spodziewał...? :sunny: Tym razem to ja decyduję o wszystkim i panny będą w sam raz... może nieco za duże... no dobra - znowu będzie ścisk jak cholera i topek na topku, ale czy to nie jest w mikro najlepsze? :freak: A sprzęt? Sprzęt ma chodzić - dźwięk boxa mnie uspokaja...

Podpowiedzcie co lepsze - LST czy cięcie wuja Bena w tym przypadku i dostępnym boxie? Co prawda rośliny sadziłem na środek donic pod kątem planowanego cięcia wuja Bena, ale w przypadku LST mi to nie przeszkodzi (kto pamięta AK47 ten wie :p ), ale wolę dopytać Was... jak więc? Co polecacie przy tej odmianie?


Pozdrawiam!
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
ja robiłem Bena albo topping na 6 odrostów, ważne jest, żebyś nie za długo wegował bo mocno w górę idzie ta odmiana na indukcji i początku FLO
 
J

Julia 21

Guest
Ja chciałabym zobaczyć takie porównanie: jeden krzaczek LST, a drugi Wuj Ben. Sama się zastanawiam co zrobić w następnym grow i Twoje doświadczenia mogą mi w tym pomóc.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
ciachaj na bena, sam teraz 1wszy raz będę stosował ten trening, ale wiekszość poleca
 
S

Seedmaniak

Guest
Mój Green Crack 5 tygodni, ostro katowany bo wraz z rodziną w namiocie będzie musiał zostać jakiś czas sam...


 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół