nasiona marihuany

Panel LED

Wyszukiwarka Forumowa:

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
kurde bo polutowalem juz wszystko.. rozumiem, ze jesli puszcze te red na 0,7 to straca szybko swą zywotnosc?

No szybciej padną, jak szybko to nie wiem ;p
Czy taki lut jest ok? (chodzi o te ciemne slady)

Tak

Czy jesli z tej plytki pcb? rozgrzalem za bardzo miejsce oznaczone na zdjeciu (jakby wypalilo całą ta srebrną powierzchnie.. i przylutowalem tam przewod normalnie)

Nie ma potrzeby lutowania do diody powinno działać, a jak nie będzie, to przelutuj do miejsca obok.. nie musi byc przylutowane po przekątnej



Posprawdzaj czy masz doczyszczony klej termop. żeby nie bylo przebicia na radiator
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
nie wiem jak to lutujesz ale najpierw daj troszkę cyny na stopki diody, potem to samo na końcówkę kabla. Przykładasz kabel do stopki, całość podgrzewasz lutownicą, oba luty się topią i łączą i masz pięknie przylutowany kabel ;)
 
D

DarkMessiah

Guest
Wystarczy dać troszkę topnika/fluxu i wychodzą pikne kuleczki bez przypalen.
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
[MENTION=32422]Afroman[/MENTION]


Japierdooooooooooole.. na yt pokazali, ze jesli na jednej diodzie dalem po przekatnej to tak trzeba wszedzie.. i sie meczylem z tymi kabelkami :p

Dzieki wielkie za te info. ;)

co do kleju - jest pare miejsc gdzie go widac bardziej.. Probowalem etnolem 96% , ale nie pomogło

[MENTION=85296]kanabisek[/MENTION]

Tak zacząłem robic po paru sztukach jak ogarnalem co i jak :D

[MENTION=84329]DarkMessiah[/MENTION]

Co do tego to kalafonie dawać na miejsce lutowania/przewod/grot?
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
Dobra działa. Dziekuje wam bardzo za pomoc, bez was bym chate zjaral chyba :D
Tak sie prezentuje w boxie.



Co do potencjometra.. Wystarczy ze kupie takie cos?



Podlacze z tego 2 kabelki do zasilacza i bede mogl regulowac moc?
I to sie laczy na tych trzech wystajacych metalach?
Kolejna nowosc dla mnie i znow jestem zielony :D

---------- Post Zaktualizowany 15:10 ---------- Data pierwszego postu 15:07 ----------

Taki regulator mam na zbyciu od wentylatora
Da rade cos z tego wykombinowac?

 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Tak ten pierwszy maly jest prawidlowy. Zamow 1k liniowy. Kosztuje grosze doslownie. Ten kontaktowy to ewentualnie mozesz podlaczyc do wentylatora sobie.

Lutujesz kabelki dwa wychodzace od zasilacza z napisem DIM to lewego i srodkowego zabka ( patrzac na fotke malego potencjometru) prawy zostaje wolny.
Jak moge Ci doradzic poogarniaj te kabelki bo latwo je pourywasz dzialajac w boksie. Te miedzy diodami do radiatora a reszte zaizoluj czy zaloz jakies zabezpieczenia masz kilka opcji. Fajnie ze panelik swieci. Pamietaj ze te diody mozesz trzymac blizej roslin tym bardziej teraz podczas kwitnienia.
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
Okej, zamowiłem. Dam na ~80%? skoro redy sa puszczone na maxa.

Jasne, ze kabelki ogarne tylko chce wszystkie razam spiąć wiec czekam na potencjometr i ogarniam do konca wszystko.

Znowu dziekuje za pomoc :D
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Wogole wedlug mnie tego potencjometra bym nie zakladal przy mono ewentualnie jak cos robisz w boksie zeby nie walilo po galach. Potencjometr jak go przylutujesz zabierze troche mocy a jak nie jest podpiety to masz pelna wydajnosc drivera. Tazke przemysl. On bardziej spisuja sie przy mocniejszych cobach.
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
Rozumiem, tylko co w takim razie z diodami red ktore maja 350-700mA i dostaja 700?
 

G.C

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2018
Postów
59
Buchów
1
Wpisz w wujku googlu ,,xp-e datasheet,, powinna być tam dokładna specyfikacja. Jak sprawdzałem to wydawało mi się że maksymalne obciążenie to 800mA
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1

Wszedzie napisane jest, ze 350-1000mA, na stronie cree nie moge znalezc info na temat Cree XPE RED 620-630nm, a na ofercie (ebay) gdzie je kupilem jest napisane "DC Forward Current (IF): 700mA"
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
[MENTION=89121]G.C[/MENTION]
Nie ma nigdzie wiecej dostepnych tych zasilaczy (Driver LED HLG-60H-C700B), polecisz cos zblizonego? Bo potrzebuje jeszcze jeden zasilacz :p
 

G.C

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2018
Postów
59
Buchów
1
PLD-60-700B taki pasuje lecz chyba jest bez regulacji, mogłeś odrazu powiedzieć że chcesz do dwóch paneli jeden zasilacz, wyszło by ekonomiczniej.

Rozwiązaniem problemu z 630nm może być przelutowanie ich w obu panelach na jeden obwód z czterema 660nm, który zasilisz 500mA a resztę puścisz na tym zasilaczu który masz
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
PLD-60-700B taki pasuje lecz chyba jest bez regulacji, mogłeś odrazu powiedzieć że chcesz do dwóch paneli jeden zasilacz, wyszło by ekonomiczniej.

Rozwiązaniem problemu z 630nm może być przelutowanie ich w obu panelach na jeden obwód z czterema 660nm, który zasilisz 500mA a resztę puścisz na tym zasilaczu który masz

Dzieki,

Nie no chce po jednym zasilaczu na panel. Czyli 2 panele, po jednym na boxa :D

A te diody 630 postanowilem zostawic juz na 0.7
 

Enternalh

Member
Rejestracja
Lip 2, 2018
Postów
13
Buchów
0
Witam Pomorze mi ktoś, mam już taki mentlik w głowie dotyczące paneli jest tyle tego że nie wiem za co się zabrać może jakiś spec mi pomoże potrzebuje panel do boxa 140cmx80cm budżet to 700zl co będzie najlepsze żeby były dobre efekty?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół