nasiona marihuany

Bimber z dyni

Wyszukiwarka Forumowa:
L

Lord of Old School

Guest
Sam jestem ciekaw tez oglądalem takie cus pare miechów temu, takiego samogonu jeszcze nie piłem :D
 

Gandi

Daddy Cool
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 17, 2009
Postów
11,136
Buchów
20,908
Odznaki
2
Wysokoprocentowy alkohol mozna otrzymac tylko droga destylacji, zadne drozdze nie przerobia zadnego materialu na alko 40 czy 50%, nima opcji.

no poczytałem troche po necie i wychodzi na to ze chyba masz racje . . . anyway jestem ciekaw co z berbeluch wyjdzie z takiej dyni . . . jest szansa na kaca czy tylko sraczke? :sunny:
 
L

Lord of Old School

Guest
no poczytałem troche po necie i wychodzi na to ze chyba masz racje . . . anyway jestem ciekaw co z berbeluch wyjdzie z takiej dyni . . . jest szansa na kaca czy tylko sraczke? :sunny:

Kac to napewno bedzie :D, a to drugie to zalezy od wielu czynników:D
 

starywiarus

Member
Rejestracja
Paź 28, 2017
Postów
12
Buchów
0
Trochę odgrzeję kotleta bo nie mogę tak przejść obok tego obojętnie.
PANOWIE ...... woda+cukier= co najwyżej syrop czy słodka woda i póki nie pojawią się tam drożdże to taka woda z cukrem może sobie stać latami i żaden % tam się nie pojawi. To drożdże są tymi bestiami co żrą cukier i srają alkoholem..... a srają do póki ich stężenie tego alkocholu nie zabije.....
Najwytrzymalsze selekcjonowane szczepy drożdży dają radę do trochę ponad 20%. Autor filmu nie dodawał ddrożdży, co nie znaczy że ich nie było. Były ale dzikie i mniej wytrzymałe. Wróżę temu panu max kilkanaście procent z tego kabaczka. Coś więcej niestety trzeba odparować i skroplić.
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Robiliśmy z chłopakami z piwo.org taki trik z dynią. Ktoś pie****ił że ma jeszcze gęstwę jakiś dzikich lambiców bo mu piwo wyszło chu**we w smakunaleszmaty robią moc. Wyszła taka okowita z tej dyni że bania mała, druga która złapała zwykłe lambici z powietrza też niczego sobie.Wykrawaj dekiel w tej dyni i zalewaj. Moc będzie na pewno satysfakcjonująca a jak się dobrze terafi to hohhoŻulu lambic chwyciło tylko nazwę i tak nazywają swoje drożdże, a piwo bez słodu to cydr- taka sama idea produkcji tylko nie sterujesz aż tak temperaturami co by aktywować w przypadku piwa alfa i beta amylazę co potnie skrobię na cukry alfa- ,proste które dają alko i beta na cukry (złożone o dłuższysz łańcuchach) których już drożdże nie ugryzą i nadadzą piwu tą za***istą treść
 

yellowsun

Well-known member
Rejestracja
Kwi 25, 2011
Postów
474
Buchów
0
Skarbowy bimberek jest naprawde fajna opcja, moze nie jest 1st winorossi ale.. :), tylko ze świeża dynia moze byc kłopot :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół