nasiona marihuany

Butla CO2, Manometr PSI, Mpa

Wyszukiwarka Forumowa:

spavnonix

Member
Rejestracja
Cze 18, 2017
Postów
13
Buchów
0
Witam. Mam Mały problem.
Kupiłem butle 8kg CO2 do boxa 1,2mx1,2mx 2mlub 2,2m.
Dokupiłem elektrozawór z manometrami. Problem polega na ustawieniu ciśnienia i czasu.
Manometry wzkazują w psi lub Mpa nie w l/min.
Włącznik czasowy jest na 10 programów.
Jakie wartości ustawić żeby uzyskać 900ppm?
47.jpg
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Masz dwa wyjścia, ustawić przepływ na oko i elektrozawór podłącznik do jakiegoś timera lub użycie jakiegoś sterownika (najtaniej i wystarczająco precyzyjnie to arduino + przekaźnik + sensor CO2 np MH-Z19B).
imho - arduino (lub inny mikrokontroler), skrypt odczytujący wartość z sensora, ustawienie odpowiedniego stężenia, ustawienie histerezy ... jeżeli wartości mają być na stałe to nie potrzebujesz nawet wyświetlacza.
Jak ja bym to zrobił aby było w miarę bezpiecznie ?
Jak już masz niezbędny sprzęt to za pomocą arduino+ mh-z19b mierzysz wartość ppm w namiocie i bardzo powoli zwiększasz przepływ za pomocą zaworka precyzyjnego..
Jaka wartość nas interesuje ? Zadane stężenie plus 20-30%. Czyli w Twoim przypadku 1100-1200ppm.
Tak wyregulowanego reduktora już nie dotykamy, następnie elektrozawór łączymy z naszym sterownikiem. Powinno działać.
Zabawa z regulacją przepływu na reduktorze ma dwie funkcje. Primo: redukuje cykle wł/wył elektrozaworu (nie będzie Cię wk***iać ciągle cykanie i przedłuży jego żywotność) oraz w razie awarii (sterownika lub zaworu) nie spowoduje zatrucia roślin/ludzi w pomieszczeniu(!).

Pamiętaj, regulację przepływu robisz tym małym zaworkiem przy ciśnieniu 3-5bar.

Koszty części do budowy "sterownika" wersja podstawowa/wypasiona(zlcd i regulacją wartości): 30-35usd / 40-45usd.
Ceny z katalogu e-bay/aliexpress.
 

spavnonix

Member
Rejestracja
Cze 18, 2017
Postów
13
Buchów
0
Dzięki za pomoc. Ciekawa opcja z tym arduino. Kupiłem miernik ppm ale przy ustawieniu na oko to nie to samo.
45 usd to nie 300euro za regulator interesujące;) Możesz mi przybliżyć temat z arduino. Masz może jakiś opis jak zrobić ten skrypt?
Widzę że ten mh-z19b jest dość precyzyjny +-50ppm. Jutro zamawiam. Elektrozawór by trzeba było podpiąć pod napięcie 12v?

1 pc * 3.5 cal TFT LCD
1 pc * UNO R3 13euro
+
MH Z19B 16euro

taki zestaw?
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół