nasiona marihuany

box za 30zł

Wyszukiwarka Forumowa:

zolondz

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2018
Postów
89
Buchów
0
Siemacie. Na wstępie chce uprzedzić wszystkich. Ta fotorelacja jest for fun i proszę brać ją z dużym dystansem. Dodatkowo dodam że jestem amatorem więc błędów na pewno będę popełniać dużo...
Na wstępie będzie moja historia jak tu wylądowałem i cały zamysł projektu. Jeśli cię to nie interesuje to przejdź od razu do punktu 3.

1. Historia pomysłu.
Wszystko zaczęło się około 2 miesięcy temu. Zacząłem się interesować konopiami. Poznałem pewną kobietę lat 29. Paliła co 2-3 dni a nie było widać po niej najmniejszych skutków ubocznych. Trochę burzyło to mój pogląd na osoby palące. Każdy kogo wcześniej znałem kto palił częściej niż raz w tygodniu, był zjarany i to dosłownie, dogadanie się z tymi osobami graniczyło z cudem. Więc możecie sobie wyobrazić mój szok kiedy poznałem babkę która pali po 1-2g tygodniowo a jest bardziej kumata ode mnie. Po kilku tygodniach czytania o konopiach i gdy moja opinia na ich temat zmieniła się o 360 stopni. Uznałem więc że chciałbym spróbować tej marihuaniny. Ale wśród moich znajomych dostałbym co najwyżej gówno które nie leżało nawet koło trawy. Więc trzeba zacząć uprawę ! Problem w tym że gotowy growbox kosztuje co najmniej 300zł... Może outdoor ?. No tak w mieście ponad 300 tysięcy mieszkańców, do najbliższego potencjalnego spota mam koło 10-15km. Za sam dojazd co 2-3 dni zapłacę łącznie więcej niż za boxa, nie rowerem nie da rady bo skończyłoby się to szpitalem. Zaczynam więc kombinować. Może balkon ? Słońca przez 10 godzin. Dodatkowo na jednym z okien jest kolejne 2 godziny. To lecimy. Niestety pierwszą uprawę z***ałem po całości. Jeśli ktoś chcę zobaczyć jak można spartaczyć uprawę to zapraszam https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?137364-Umierający-ak&p=1722629#post1722629
Po ty jak wszystkim nie poddałem się i wpadłem na pomysł uprawy w boxie za 30zł....


2 Zamysł pomysłu.
Zamysł jest prosty i zarazem szalony. Stworzenie uprawy wliczając pestki doniczki i ziemię nie przekraczając 50zł. Zaraz powiecie coś w stylu ,, haha gościu sama lampa kosztuje 50" Tak wiem, przypomnę więc że jest to projekt dla zabawy i samo to że uzyskam 5g będzie ogromnym sukcesem. Dobra więc jak ten mój nazwijmy go funbox, będzie złożony. Otóż stara szafka z łazienki w niej lampka nocna w której starą żarówkę zamienię na 2 led grow 28w i 8w. Dodatkowo wyłożę kocem ratunkowym. Doniczki mam dwie, najpierw 250ml później 4l, wiem powinna być większa ale się po prostu nie zmieści. Jeśli chodzi o ziemię to użyłem uniwersalnej z lidla do tego agropelit z ogrodniczego. Cały spis kosztów będzie w punkcie 3. Nasiona jakich użyłem to gratisowe maroc od female seeds. Wentylacja, jako iż w cenie 30 zł na wentylacje nie mogę sobie pozwolić box będzie możliwie często otwierany i wietrzony zwykłym wentylatorem domowym.

3. Koszty
1.1 BOX
stara szafka 0.12m 0zł
Led grow 7-8w 80ledów z chin, led grow 28w też z chin łącznie 18zł
Rozgałęźnik do żarówek 2zł
Koc ratunkowy 10zł
1.2 Podłoże
Doniczka 250ml 0zł
Doniczka 4l 3zł
Ziemia 5l 2zł
pelit 2l 6zł
1.3 Nasiono
Gratis z zakupu 4 nasion, szacowany koszt 5zł

Za wszytko nie licząc kosztów prądu zapłaciłem 46zł



Tutaj zacznie się prawidłowa fotorelacja.
Nasiona wrzuciłem do wody 09.08 o godzinie 13;00 Do doniczki 250ml dałem nasionko dnia następnego o godzinie 16:00. Dziś o godzinie 8:00 roślinka wyszła. Poszła na razie pod lampę 8w. Jutro z rana będzie pod dwoma lampami, bo na razie nie mam koca... Mam także pytanie. Co myślicie żeby dawać ją na okno na kilka godzin kiedy jest słońce ? Bo ja myślę że to dobry pomysł, ale z drugiej strony jak co dzień będę ją przenosić to czy to jej nie zaszkodzi...
displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]

displayimage.php
[/URL][/IMG]
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Ostatnia edycja:

zolondz

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2018
Postów
89
Buchów
0
GardenicPower

Dziękuję ci bardzo na pewno w uj się przyda ten schemat. Aktualnie jednak z wentylacją będę musiał się pożegnać. Za to zrobiłem chociaż otwory na powietrze za którymi umieszczę wentylator pokojowy.
 

zolondz

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2018
Postów
89
Buchów
0
No błagam... ciekawa historyjka. Wróć jak będzie przynajmniej 18

Mogę wiedzieć czemu uważasz że nie mam 18 ? Bo mam dystans ? Jak chcesz mogę ci pokazać dowód : ). Poza tym napisałem że jest to fotorelacja dla zabawy, dla sprawdzenia czy przy prawie zerowym budżecie cokolwiek wyrośnie, tylko dla ludzi z dużym dystansem, dodatkowo napisałem też ze jestem amatorem przez duże A.
Nie chcesz nie obserwuj, nikt ci nie każe...
 

warnoken

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2018
Postów
134
Buchów
0
mial byc box za 30 zl juz wydales 46 poza tym dobrze Ci radzą a są to podstawy w budowie boxa

mogles tez przyoszczedzic nie kupujac koca tylko pomalowac biala farba jak wylozyles taki maly budżet
 

GruMlody

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2018
Postów
912
Buchów
538
Odznaki
1
Skoro twoja opinia uległa zmianie o 360 stopni to masz taki sam pogląd tylko się trochę zakreciles hehe. Powodzenia;)
 

zolondz

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2018
Postów
89
Buchów
0
mial byc box za 30 zl juz wydales 46 poza tym dobrze Ci radzą a są to podstawy w budowie boxa

mogles tez przyoszczedzic nie kupujac koca tylko pomalowac biala farba jak wylozyles taki maly budżet

Box jest za 30zł Cała uprawa wliczając ziemię nasiono itp to 46zł. O farbie wiem, uznałem jednak że nie będzie dużej różnicy finansowej, jednocześnie będzie łatwiej. Jeśli chodzi o ,, podstawy " Czyli wentylacje... Niestety nawet byle jaka wentylacja to koszt około 20zł. A to już wykracza poza pomysł...
Przypominam także że jest to fotorelacja FOR FUN więc dystans wymagany.


Skoro twoja opinia uległa zmianie o 360 stopni to masz taki sam pogląd tylko się trochę zakreciles hehe. Powodzenia;)


w sumie fakt heh,błąd przy pisaniu : )
 
Ostatnia edycja:

zolondz

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2018
Postów
89
Buchów
0
Up 1

Tak jak mówiłem zrobiłem dwa otwory, u dołu i u góry. Co jakiś czas będę włączać tam wentylator domowy.



Dodatkowo zdjęcie 2 dniowego maroca, idzie słabo, ale to było do przewidzenia. Bardziej martwi mnie to że jeden z listków jest uszkodzony. Nie mam pojęcia jak i kiedy się to stało.....
 

warnoken

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2018
Postów
134
Buchów
0
jak na 2 dni to wygląda dobrze listek mógł tak się zniekształcić sam albo coś go u***ało nie widać za dobrze na tym zdjęciu
 

zolondz

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2018
Postów
89
Buchów
0
jak na 2 dni to wygląda dobrze listek mógł tak się zniekształcić sam albo coś go u***ało nie widać za dobrze na tym zdjęciu

Od wyjścia z gleby to już ponad 57 godzin ale 48 od prawidłowego naświetlania, więc liczę że dwa dni. Listka pewnie musiałem zahaczyć o lampę, drzwiczki albo coś takiego... Bynajmniej idzie więc nie ma się co przejmować.
Tutaj odrobinę lepsze zdjęcie
 

warnoken

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2018
Postów
134
Buchów
0
<joint>
widać że sucho ma trochę, nic nie pisałeś o podlewaniu, podlej go trochę

a i przy przesadzaniu rozbij te grudy ziemi w ziemi hehe żeby była pulchna i miękka
 

zolondz

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2018
Postów
89
Buchów
0
<joint>
widać że sucho ma trochę, nic nie pisałeś o podlewaniu, podlej go trochę

a i przy przesadzaniu rozbij te grudy ziemi w ziemi hehe żeby była pulchna i miękka

Podlewam co drugi dzień odleżaną wodą dziś wieczorem będę podlewać. Jeśli chodzi o ziemię to dzięki za radę na pewno skorzystam.
 

GruMlody

Well-known member
Rejestracja
Cze 28, 2018
Postów
912
Buchów
538
Odznaki
1
Dobrze jest a listkiem się nie przejmuj,;) zaraz wyjdą nowe;)
 

zolondz

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2018
Postów
89
Buchów
0
Up 2

Dzień 7. Roślinka rośnie całkiem całkiem. Box dodatkowo wyłożyłem kocem ratunkowym, zrobiło się tam dość ciepło, nie przekracza jednak 31 stopni więc jest chyba znosnie Roślinęia pod opieką szwagra na 12 dni bo wyjeżdżam nad morze. Módlmy się żeby nic nie z***ał :D

displayimage.php
[/url][/IMG]
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół