nasiona marihuany

Genetycznie modyfikowane nasiona - medical marijuana

Wyszukiwarka Forumowa:

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Hiydrow (HY-1) Feminized - medical marijuana

Rozmawiając z kuzynem z Kanady i jego znajomymi na temat zmiany prawa tam, wpadłem na hurtownie nasion, które sprzedaja medyczna marichuanę. Bardzo chciałbym spróbować. Zamówie za jakiś czas i chcętnie podzielę się spostrzeżeniami. Czy ktoś tutaj ma jakieś doświadcznie z nimi?

Hiydrow (HY-1) Feminized – Medical Marijuana Gen
https://uppercanadaseedbank.ca/shop/hiydrow-hy-1-feminized-medical-marijuana-gen/

normal_Hiydrow-HY-1-Feminized.jpg


Lista:

Candida (CD-1)
The flagship strain from Medical Marijuana Genetics, Candida (CD-1) offers up to a 20:1 CBD:THC ratio, the highest ever count of a CBD-rich phenotype in Europe.

Green Doctor (GD-1)
A cross of CBD-dominant Candida (CD-1) and a famous Haze strain, Green Doctor (GD-1) harnesses the incredible
medical properties and award-winning cerebral effects of both respective parents.

Nightingale (NN-1)
An indica dominant strain with beautiful red and purple flowers, Nightingale (NN-1) is an incredible CBD-dominant
strain, bred from a cross of Candida (CD-1) and the legendary Shiskaberry.

Hiydrow (HY-1)
A hybrid 2:1 strain, Hiydrow (HY-1) has an unrivalled lineage that can only be matched by its ability to help with a
number of medical conditions.

Txaki (TX-1)
Bred from a cross of CBD-dominant Candida (CD-1) and a rare Mexican sativa, Tijuana, a cut that is
exceedingly popular with connoisseurs of the cannabis plant.
 
Ostatnia edycja:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
Po czym wnioskujesz że są genetycznie modyfikowane ?
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Po czym wnioskujesz że są genetycznie modyfikowane ?

Wiekszość nasion jest genetycznie modyfikowana. Pytanie tylko, którą definicję 'genetycznie modyfikowane' wybierasz. To jest medyczna marichuana i ona już jest bardziej modyfikowana, niż np. auto. Auto i feminizowane, nie sa genetynie modyfikowane. Ta odmiana, ma zmienioną ilość substancji w sobie. To się robi przy pomocy podmiany 1-2 elementów kodu genetycznego rośliny. Nie wiem jak oni ją zrobili. Musiał byś sie ich zapytać. Oni ją nazywają 'Genetycznie modyfikowana'.

A jak chcesz porozmawiać o genetyce to zapraszam. YouTube: Everything you know about genetics is wrong (Adam Rutherford). Nie będę potrafił tego lepiej wytłumaczyć niż on.

==============
A jak goście potrafią zrobić coś takiego, to naprawdę zmiana ilości pewnych substancji w roślinie, nie powinna przynieść im problemu. Tylko trochę odbiegamy tutaj od tematu.

RECONSTRUCTING THE NEANDERTHAL MIND IN A DISH
https://carta.anthropogeny.org/events/sessions/reconstructing-neanderthal-mind-dish
==============

Named after one of the UK’s most prolific caregivers and cannabis campaigners, Hiydrow (HY-1) is a hybrid 2:1 strain. It’s a cross between Candida and the original Girl Scout Cookies from California; the world famous strain which became increasing popular due to its strong cerebral effects and its distinct flavor.
During testing, Hiydrow’s CBD count ranged from 16.5% to 11.1% while its THC count ranged from 8.4%. to 6.3%. Generally, a higher CBD count would mean a higher THC count. he ratio offered by this strain has a reduced psychological effect as although the THC levels are not insignificant, they are greatly minimized by the overriding CBD content.

This strain is especially suitable for those medical patients looking for the therapeutic benefits offered by both CBD and THC but with minimal psychological effect. Hiydrow is suitable for use throughout the day and night and can help with a number of common ailments including chronic pain, anxiety, depression, fatigue and more.

This strain can be grown both indoors and outdoors but, as its name suggests, flourishes especially well in an indoor set-up. With bright red hairs in final flowering and large green calyxes, it provides a strong and beautiful flower.

Genetics: Girl Scout Cookies x Blue Dream x CD-1

Variety: Sativa Dominant

Flowering Time: 7-8 weeks

Flowering Type: Photoperiod

Yield: 300 – 400 gr/m˛

Sex: Feminized

THC Content: 6.3-8.4%

CBD Content: 11.1-16.5%
 
Ostatnia edycja:

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,093
Buchów
7,809
Odznaki
5
Muszę Cię zmartwić, ale jak na razie inżyniera genetyczna JESZCZE nie zabrała się za konopie. Mówię o tym co jest dostępne dla nas, zwykłych śmiertelników. Hodowla selektywna z inżynierią genetyczną nie ma nic wspólnego a tak działają wszyscy breederzy od tych małych po tych dużych. W dobie postępujących zmian prawnych niestety prędzej czy później giganci tacy jak np Monsanto zrobią GMO ganję ale jak na razie jeszcze o tym nie słyszałem a staram się być na bieżąco. Na razie to tylko plotki i pogłoski.
Gdyby było tak jak mówisz to giganci tacy jak np Tweed czy Canopy Growth(największy producent MM na świecie, z Kanady) nie pracowali na genach np DNA Genetics tylko twoich Kanadyjskich GMO. Jak dla mnie to farmazon i chwyt marketingowy lub po prostu wałek.
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Tak jak powidziałem. Zależy jaką definicję użyjesz. Nie chce mi sie szukać, więc wstawie tylko parę, ale dużo jest artykułów. A jak masz Ph.D. degree in plant molecular biology/biochemistry to możesz zaaplikować. Jest w tym praca. Zostały 2 tygodnie na złożenie aplikacji. No dobra. To nie jest ona aż tak mocno genetycznie modyfikowana. Tak jak napisałem. Znalazłem nasiona, które producent nazywa 'genetycznie modyfikowane'. No dobra. Nie są tak naprawdę genetycznie modyfikowane. Chcesz, żebym zmienił tytuł? Czy ktoś mi odpowie jak to się je?

http://bionb.org/postdoctoral-position-in-cannabis-genome-editing-crispr/

Nature - Coming soon to a lab near you? Genetically modified cannabis.
Scientists might be able to draw from new sources of cannabis compounds for research.
https://www.nature.com/articles/d41586-018-05659-z

https://hightimes.com/grow/are-gmos-a-viable-option-for-the-evolving-cannabis-industry/
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,214
Rozwiązań
1
Buchów
16,341
Odznaki
1
"Scientists might be able (...)" i to by bylo na tyle na obecnym etapie.

Zadna GMO marihuana w tej chwili nie istnieje, a jak lykasz opisy sklepow, to jest mocno zielony w temacie.
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Hmm. Wydaje mi się, że o genetyce wiem troszeczkę wiecej od Ciebie, ale nieważne. Nie znam sie na nasionach marichuany, to jest inna kwestja. Tak jak napisałem. Zależy jaką definicję gentycznego modifikowania przyjmiesz. Ty mówisz o całkowitej podmianie kodu genetycznego, ja mówie o zmianie jednego genu. Można to uzyskać na różne sposoby. Ja nie wiem jak oni ja zrobili. Pomyliłem się, poprawiłem tytuł, a Ty mi mówisz, że jestem zielony w temacie. Z tego co wynika, jeszcze nie uzywaja CRISPR–Cas9 do robienia medycznej marichuany. A ja myślałem, że już tak.

https://gmoanswers.com/ask/care-explain-gmo-marijuana-now-you-are-patenting-it-you-are-fighting-its-legalization-does
"Cannabis has definitely been genetically modified for the underground and “medical” markets, but not using the modern methods that get called “GMO”. The modification of the genetics of marijuana achieved using a combination of traditional breeding techniques and clumsy, “old-school” techniques like chemical mutagenesis and induced polyploidy. In other words, various enterprising people used toxic chemicals to cause mutations or used Colchicine to induce the plants to double the number of chromosomes in every cell. Some of these plants grew better and/or made more THC. That is why modern marijuana is so much more potent."

Gene editing is GM, says European Court (Tylko że to jest decyzja, po tym, jak opublikowano odpowiedz powyżej. Właśnie szukam, czy te nasiona, są modyfikowane używając metody CRISPR–Cas9, czy tylko chemii.)
https://www.bbc.com/news/science-environment-44953100

CRISPR gene editing produces unwanted DNA deletions
https://www.nature.com/articles/d41586-018-05736-3
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,214
Rozwiązań
1
Buchów
16,341
Odznaki
1
A, to jak używanie kolchicyny uznajesz za marihuanę modyfikowaną genetycznie, to ja sam jej używałem, co prawda nie czystej, tylko w Oryzalinie, ale to było jdyne co mogłem zdobyć. A jak jeszcze dołożyć "In other words, various enterprising people used toxic chemicals to cause mutations" to tu już kilkadziesiąt osób na forum jest inżynierami genetycznymi, bo Azotan Srebra i STS są w użyciu cały czas :)
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Tutaj masz patent z 2015 jak to się robi trochę lepiej.

I nie wiem czy zauważyłeś, ale już zmieniłem tytuł postu. Cały czas nie uzyskałem odpowidzi na moje pytanie, czy inżynierowie genetyczni na tym forum próbowali medycznej marych, a szczególnie tej odmiany.

normal_Capture.JPG


https://patents.google.com/patent/WO2016189384A1/en

Cannabis plants having modified expression of thca synthase

Abstract

The invention relates to novel genetically modified plants and methods or materials, such as polynucleotides, expression cassettes, or vectors for producing the same. Moreover, the invention relates to altering the content of cannabinoids in plants and to medical compositions derived from such plants. In particular embodiments, the present invention relates to cannabis plants having modified expression of tetrahydrocannabinolic acid (THCA) synthase and methods of modifying the amount of delta-9-tetrahydrocannabinol (THC) and cannabidiol (CBD) in cannabis by modifying expression of THCA synthase.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,214
Rozwiązań
1
Buchów
16,341
Odznaki
1
Dobrze, to daj mi jeszcze info gdzie, kto i kiedy to zrobił, bo kilka zdań patentu to nie jest żaden argument.

GW Pharma ma warunki, ludzi i wiedzę - może do nich napisz i zapytaj. Do wprowadzenia na rynek nasion konopi GMO w takim rozumieniu, w jakim jest np. kukurydza, droga jeszcze bardzo daleka i Twoje wywody niestety tego nie zmienią.
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Dobrze, to daj mi jeszcze info gdzie, kto i kiedy to zrobił, bo kilka zdań patentu to nie jest żaden argument.

GW Pharma ma warunki, ludzi i wiedzę - może do nich napisz i zapytaj. Do wprowadzenia na rynek nasion konopi GMO w takim rozumieniu, w jakim jest np. kukurydza, droga jeszcze bardzo daleka i Twoje wywody niestety tego nie zmienią.

Co masz na mysli mówiąc GMO? CRISPR–Cas9 też? Przestań już w kółko pisać o tej kukurydzy. Widzę, że nic nie wiesz o genetyce. Wiesz ile człowiek ma genów? A wiesz ile roślina?

Podobno ta odmiana ma THC Content: 6.3-8.4% i CBD Content: 11.1-16.5%. Chciałem wiedzieć, czy ktoś próbował. Już wiem, że nie jest modifikowana genetycznie. Przyjąłem do wiadomości.

"GMO is a plant or animal that has been genetically modified through the addition of a small amount of genetic material from other organisms through molecular techniques"

"CRISPR-Cas9 is a genome editing tool that is creating a buzz in the science world. It is faster, cheaper and more accurate than previous techniques of editing DNA and has a wide range of potential applications. The CRISPR-Cas9 system consists of two key molecules that introduce a change (mutation?) into the DNA."
 
Ostatnia edycja:
S

Seedmaniak

Guest
Podobno ta odmiana ma THC Content: 6.3-8.4% i CBD Content: 11.1-16.5%. Chciałem wiedzieć, czy ktoś próbował. Już wiem, że nie jest modifikowana genetycznie. Przyjąłem do wiadomości. ."



ale Twoje pytanie "czy ktoś próbował"..tyczy się odmian o stosunku THC do CBD 1-2 ?
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Chciałbym sie dowiedzieć, czy ktoś próbował tych odmian 'medical'. Jak juz ustaliliśmy, one nie sa modyfikowane genetycznie uzywajac nowych metod, tylko starych. Wiec poprostu mieszaja 3 odmiany, zeby uzyskac nowa. Ja sobie je kupie tak czy inaczej, bo wlasnie szukam tej medycznej marychy. Chce spróbować czegoś co Cię relaksuje, a nie chce mi sie wydawać 100zl na jedno nasiono, czekać 4 miesiące, żeby się dowiedzieć, że to nic nie jest warte bo to ściema marketingowa.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,214
Rozwiązań
1
Buchów
16,341
Odznaki
1
Jak juz ustaliliśmy, one nie sa modyfikowane genetycznie uzywajac nowych metod, tylko starych. Wiec poprostu mieszaja 3 odmiany, zeby uzyskac nowa.


Chów siostrzany czy wsobny, to nie są żadne modyfikacje genetyczne. Praktycznie wszystko co jest w tej chwili na rynku, to polihybrydy, czyste rasowo odmiany już właściwie niewystępują.


A co do Twojego pytania, to na początek proponuję wpisać w wyszukiwarkę forumową "odmiany CBD".

Chce spróbować czegoś co Cię relaksuje, a nie chce mi sie wydawać 100zl na jedno nasiono, czekać 4 miesiące, żeby się dowiedzieć, że to nic nie jest warte bo to ściema marketingowa.

Żeby Cię coś relaksowało, nie musi mieć w ogóle CBD. Działania CBD i tak nie odczujesz w żaden sposób, bo to nie jest kabinol psychoaktywny.

Rynek konopny jest rynkiem nieregulowanym i producenci nasion mogą pisać co im się żywnie podoba, a sprawdzić ilość i proporcje kanabinoli to możesz, ale jak kupisz chromatograf, potrafisz go obsłużyć i znasz procedury dla konopi, opcjonalnie możesz wysłać do labu w stanach, w innym przypadku i tak nie będziesz wiedział jaka zawartość czego była w danej odmianie, czy raczej konkretnym krzaku, bo jednolitych fenotypowo i chemotypowo odmian również praktycznie nie ma, już nie wspominając o wpływie warunków uprawy na finalny produkt.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół