nasiona marihuany

Umierający ak

Wyszukiwarka Forumowa:

zolondz

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2018
Postów
89
Buchów
0
Witam. Mam kolejny problem. Mam sobie auto ak na balkonie. Doniczka 4l. Ziemia uniwersalna
Rósł sobie tak 12 dni było średnio bo jednak mało słoneczka dostawał. Później koty mojej narzeczonej postanowiły go sobie zacząć podjadać xd. Zacząłem też wtedy dość intensywnie podlewać biohumusem uniwersalnym. Niedługo później starsze liście zaczęły żółknąć. Te młodsze też ale o wiele mniej. Olałem sprawę. około 15-16 dnia życia roślinki wyjechałem do pracy na dwa tygodnie. Po powrocie prawie wszytki stare liście nadawały się na śmietnik. pierwsze i drugie piętro wyglądało jakby je ktoś zdeptał. Okazało się że osoba która miała być odpowiedzialna za ustawianie roślinki do słońca olała sprawę, i tylko ją co dzień podlewała....
Pytanie do was czy idzie to uratować ? Bo ma już 30 dni a wygląda na góra 12....
Kolejne pytanie co najbardziej zawiniło ? Złą wentylacja ( nie mam perlitu w glebie ani dziur w doniczce ) ? Przenawożenie ? Może brak wystarczającej ilości słońca ? Za dużo przesadzania ? Robiłem to aż 4 razy... Porady mile widziane :)
P.S. Doświetlam ją teraz dodatkowo ledami 28w i 8w.

 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Biohumus to nie nawoz, mozna raz czy dwa podlac dla polepszenia gleby.
Co by nie bylo, wywal to w cholere i zacznij od poczatku tak jak nalezy:)
Kup dobra ziemie za cale 20zl, wysiej do malego kubeczka, i przesadz do duzej doniczy dopiero jak bryla korzeniowa zajmie cala powierzchnie. I nie podlewaj niczym przez pierwsze 2 tygodnie po za woda.
 

Banita00

Well-known member
Rejestracja
Sie 3, 2018
Postów
60
Buchów
0
dokladnie tak jak napisane wyzej, wyrzuc to bo juz nic z tego nie bedzie przyinwestuj sobie troche lepiej to cos tam zawsze wyrosnie a to juz zostaw daj dla kotow niech zjedza :D
 

zolondz

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2018
Postów
89
Buchów
0
Biohumus to nie nawoz, mozna raz czy dwa podlac dla polepszenia gleby.
Co by nie bylo, wywal to w cholere i zacznij od poczatku tak jak nalezy:)
Kup dobra ziemie za cale 20zl, wysiej do malego kubeczka, i przesadz do duzej doniczy dopiero jak bryla korzeniowa zajmie cala powierzchnie. I nie podlewaj niczym przez pierwsze 2 tygodnie po za woda.


Myślisz że led 28w i 8w plus 6-8 godzin na oknie. Da radę ? Bo mam kilka nasionek ale nie chce ich tak skatować jak tej. Na pewno już nie będę oszczędzać na ziemi i doniczkach heh.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
jak ma odpowiednia temperature to dadza rade. 3000-3500k i bedzie git zeby ja przewegowac troche. Plus lepiej trzymac je caly cykl tylko w boxie zamiast przenosic z kata w kat.
Ziemie kup sobie jakiegos plagrona light mix i bedzie cacy.
 

Włuczęga

Active member
Rejestracja
Maj 11, 2018
Postów
41
Buchów
2
Jak dla mnie to wyglądają jakby zgniły korzenie, czyli przelane wodą. Chociaż taki ciężki żywot miał z tego co opisujesz, że i tak to cud, że żyje <lol2>
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Kolejne pytanie co najbardziej zawiniło ? Złą wentylacja ( nie mam perlitu w glebie ani dziur w doniczce ) ? Przenawożenie ? Może brak wystarczającej ilości słońca ? Za dużo przesadzania ? Robiłem to aż 4 razy... Porady mile widziane :)

Wszystko na raz. Po co przesadzać 4x taki mały krzak? Po co nawozić taki mały krzak? Po co podlewać taki mały krzak "codziennie" ? Bez dziur w dnie doniczki to już w ogóle. Nie masz na tyle wyobraźni żeby wyobrazić sobie co się dzieje z tą wodą na dnie doniczki, której codziennie dolewasz, pewnie w niemałych ilościach? Na moje oko zwyczajnie zgniła. Nie chce cie zniechecac, ale tak spektakularnie spartolić sprawe? To nie jest brak doświadczenia czy cokolwiek, bo ta roślina wrzucona do ziemi praktycznie sama rośnie, także brak słów. Rzerzuchy bym Ci nie dał pod opiekę... Wyrzuc to i próbuj od nowa. :pl:

PS mozesz sprawdzic sobie co wyroslo u mnie na balkonie w zwyklej doniczce, na samej wodzie i zwyklej ziemii do pomidorów.
 

zolondz

Well-known member
Rejestracja
Lip 11, 2018
Postów
89
Buchów
0
Wszystko na raz. Po co przesadzać 4x taki mały krzak? Po co nawozić taki mały krzak? Po co podlewać taki mały krzak "codziennie" ? Bez dziur w dnie doniczki to już w ogóle. Nie masz na tyle wyobraźni żeby wyobrazić sobie co się dzieje z tą wodą na dnie doniczki, której codziennie dolewasz, pewnie w niemałych ilościach? Na moje oko zwyczajnie zgniła. Nie chce cie zniechecac, ale tak spektakularnie spartolić sprawe? To nie jest brak doświadczenia czy cokolwiek, bo ta roślina wrzucona do ziemi praktycznie sama rośnie, także brak słów. Rzerzuchy bym Ci nie dał pod opiekę... Wyrzuc to i próbuj od nowa. :pl:

PS mozesz sprawdzic sobie co wyroslo u mnie na balkonie w zwyklej doniczce, na samej wodzie i zwyklej ziemii do pomidorów.


O wielu błędach wiem. Przesadzałem raz z doniczki 250ml do 1l pózniej co 2,5l i później do 4l, po powrocie ,,przesadziłęm" raz jeszcze żeby daj jej nowej ziemi...
Z nawożeniem faktycznie z***ałem nie mam nic na swoją obronę, znikoma wiedza i doświadczenie...
Jednak z podlewaniem to z***ał ziomek który miał jej pilnować przez dwa tygodnie, bo przed wyjazdem nie było tak tragicznie. Ja podlewałem co drugi dzień 50ml odleżanej wody. Z tego co wiem on walił pół szklanki świeżej kranówy...
Dodatkowo głupie kocury mojej luby na pewno też miały wpływ na to co się z nią stało.
Mam jeszcze kilka nasion. Mam zamiar spróbować teraz z lepsza ziemią z perlitem z lepszą doniczka z otworami. Dużo DUŻO ostrożniej podlewać i nawozić.
Myślę że pod dwoma ledami uprawnymi (łączna moc 35w). Da radę coś wyrosnąć :) Już szykuje nasionka jak będzie w miarę szło to zrobię fotorelację.
Pozdrawiam i dziękuję
 

remo2

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 29, 2014
Postów
711
Buchów
1
Zasadź to pod gołym niebem i zostaw nie zaglądaj na pewno urośnie większe i lepsze niz to co masz . Albo daj sobie spokoj i tak juz za pozno
 
L

Lord of Old School

Guest
Serio30 dni:szczena:??:D
Ja na twoim miejscu to bym to spłókał w wc, bo uj wie czy sie wgl odbije,a nawet jak sie odbije to i tak hu*a z tego wyjdzie,niestety automaty takie sa jak spie****isz cos na samym początku to później klops "5g" wyjdzie z krzaka lepiej kup nową pestke wsadz do boxa lub out ale to dopiero w przyszlym roku bo w tym to na 99% za późno
pozdro!!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół