nasiona marihuany

Zasilcz Mean Well HLG-480H-C2100B pytanie o potencjometr

Wyszukiwarka Forumowa:

HenChat

Active member
Rejestracja
Kwi 26, 2018
Postów
25
Buchów
0
Mam ww. zasilacz z zewnętrznym potencjometrem na kabelku. Ogólnie gotowy panel, już złożony.
Ustawione mam na 420W max, a chce wykorzystać te 480W co może on dać.
Podpowiedziałby ktoś jak mam to zrobić?
Rozkręcić zasilacz, odłączyć zew potencjometr i tam będzie jakaś śrubka którą mam po prostu przekręcić aż poczuje opór?

EDIT:
w sumie to może za mało danych podałem...
diody to 4x citizen clu058...
ktoś podpowie jak się do tego zabrać? wiem że można osiągnąć tu 480W, osoba która to składała mówiła że powodem dlaczego jest 420W zamiast 480 jest właśnie ten potencjometr na kablu
...i tyle wiem

zacząłem trochę szperać i widzę że meanwell wypuszcza dwie serie swoich zasilaczy: A i B
B to taki gdzie można podłączyć potencjometr na kablu
A to potencjometr w zasilaczu
ku**a to teraz się pogubiłem :D
proszę pomóżcie
 
Ostatnia edycja:

G.C

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2018
Postów
59
Buchów
1
Nic więcej z tego więcej nie wyciągniesz, zgodnie z zaawansowanym wzorem U*I=P
Napięcie clu ~coś koło 52V
Maksymalny prąd wyjściowy zasilacza 2.1 A
52x2.1=109wat *4clu=436wat
 
M

Mateusz12ch

Guest
W sumie to możesz wykorzystać pełna moc zasilacza ale spadnie to na wydajności diody! Możesz podłączyć 5 diod Led citizen clu58 ale producent podaje max. - 229V na wyjściu czyli 229 podziel przez 5 i wyjdzie ci liczba voltów na Led. czyli lipa. Ja bym wybrał zasilacz hlg- 480h- 52A dlaczego?, bo ma 2 wbudowane potencjometry które nie trzeba dokopywać osobno. regulujesz prąd wyjście i napięcie wyjścia.
 

HenChat

Active member
Rejestracja
Kwi 26, 2018
Postów
25
Buchów
0
Nic więcej z tego więcej nie wyciągniesz, zgodnie z zaawansowanym wzorem U*I=P
Napięcie clu ~coś koło 52V
Maksymalny prąd wyjściowy zasilacza 2.1 A
52x2.1=109wat *4clu=436wat

Hm no to wychodzi ok 436W na same diody, a gdzie jeszcze wiatraki 4szt? Panel nie powinien łącznie pobierać ok 450W? już nie chcę mi się teraz patrzeć jakie dokładnie wiatraki są ani rozbierać żeby sprawdzić na ile v są dokładnie puszczone.... ale coś mi tu nie pasuję bo w tej chwili panel pobiera max 420W
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół