nasiona marihuany

Ile jeszcze tygodni

Wyszukiwarka Forumowa:

Mietek2

Member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
12
Buchów
0
Witam. Zastanawia mnie czy jeszcze długo trzeba czekać. Z tego co czytałem, to powinna być gotowa w 42-45 dni, ale jak na moją wiedzę, to wygląda, jakby jeszcze bardzo daleka droga była. Kwitnie już 7 tydzień. Jak myślicie, ile jeszcze na plony musiałbym czekać? :) Jakby co jest to jamaica dream. Podlewam co mniej więcej 3-4 dni dwoma litrami wody. Nawozy organiczne od biobizz, tak samo ziemia od tej firmy.




 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
nie pomyliles sie? moze rosnie 7 tydzien? bo wyglada jakby kwitla max 4 tyg.

 

Mietek2

Member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
12
Buchów
0
Nie, nie możliwe. Wiem, że faza wzrostu trwała 28 dni, po przełączeniu na flo, pierwsze znaki kwitnienia były dokładnie po tygodniu i od pierwszych włosków liczyłem kwitnienie, 45 dni w tym momencie. Czy jest możliwość, ze to wina temperatury? Bo niestety z tym mam stały problem, teraz to nawet nie wspomnę.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Dolicz do danych producenta 2 tygodnie, flo tez trza liczyc od zawiazania kwiatow a nie pokazania plci, czyli zapewne kwitnie 7-10 dni krocej niz piszesz - i masz rozwiazanie ;)
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,138
Buchów
7,884
Odznaki
5
Dokładnie tak jest, pierwsze włoski to nie początek kwitnienia.
 

Mietek2

Member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
12
Buchów
0
A ja byłem przekonany, że właśnie w momencie pokazaniu płci, to jest też między innymi faza kwitnięcia. Teraz to nie jestem wstanie określić dokładnie kiedy ta faza się zaczęła :) No ale to się odezwę w tym temacie za 2-4tyg, czy mogę zaczynać ostatni etap :) Ale najbardziej boje się temperatur, jest tak gorąco, że mimo iż posiadam cfl + na wentylacje manualną skierowany duży wiatrak + dwie turbiny do wyciągania i wtłaczania powietrza, to teraz na samym dole doniczki mam 33c :D
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,138
Buchów
7,884
Odznaki
5
Od tych 45dni odejmij tydzień i tyle mniej więcej kwitną. Do czasu kwitnienia producenta dodaj 1-2 tygodnie i masz +- optymalny czas kosy. Ale wrzuć foty za jakieś 3-4 tygodnie to Ci powiemy dokładnie. A najlepiej to kup sobie mikroskop kieszonkowy z powiększeniem 60x i sam będziesz wiedział kiedy ścinać.
 

Mietek2

Member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
12
Buchów
0
Od tych 45dni odejmij tydzień i tyle mniej więcej kwitną. Do czasu kwitnienia producenta dodaj 1-2 tygodnie i masz +- optymalny czas kosy. Ale wrzuć foty za jakieś 3-4 tygodnie to Ci powiemy dokładnie. A najlepiej to kup sobie mikroskop kieszonkowy z powiększeniem 60x i sam będziesz wiedział kiedy ścinać.

Zamówiłem właśnie taki z allegro dwa dni temu i czekam na dostawe :) W kazdym razie wrzuce fotki za te 3-4tyg.
 
J

Julia 21

Guest
Czy można jakoś inaczej sprawdzić dojrzałość rośliny niż mikroskopem?
 

Banita00

Well-known member
Rejestracja
Sie 3, 2018
Postów
60
Buchów
0
Czy można jakoś inaczej sprawdzić dojrzałość rośliny niż mikroskopem?

powiem Ci ze nigdy nie bawilem sie w zadne mikroskopy zawsze patrze na oko , jezeli wdze wszystkie wlosy brazowe to czyli ze jest dojrzale i tne to i obserwuje tez czy sie nie pojawia plesn
 
J

Julia 21

Guest
A jeśli są wszystkie włosy brązowe, to ile trihomów jest bezbarwnych/mlecznych/brązowych?
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,197
Buchów
9,611
Odznaki
11
A jeśli są wszystkie włosy brązowe, to .......

to kwiatki mogly byc zbyt nakoksowane,,moglo byc za goraco i pewnie jeszcze cos - ale nie ze sa dojrzale..chyba ze chcesz na oko miec dojrzale,nie lub przejrzale

..lupka Julio 60x i bedzie super,koszt na oko nie wielki :)
 

Mietek2

Member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
12
Buchów
0
Siema. Minęły już jakieś 3 tyg. Obecnie wygląda to tak. Ile jeszcze na oko? Bo wiem, że jeszcze czeka mnie flush.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,138
Buchów
7,884
Odznaki
5
Jak najbardziej możesz zaczynać flusha już. Btw, na tej fotce macro to coś średnio uchwyciłeś trichomy, są zaledwie na 1/50 powierzchni zdjęcia ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół