nasiona marihuany

moje pierwsze klonowanie

Wyszukiwarka Forumowa:

dyrdus

Banned
Rejestracja
Kwi 12, 2018
Postów
70
Buchów
0
Postanowiłem że pobawie sie w klonowanie (w wodzie). Pobrałem kilka klonów i umieściłem je w szklance z wodą na parapecie. Po około 10 dniach zaczeły wychodzić korzenie, tylko nie w miejscu cięcia, a wyżej z łodygi tak jak jest na obrazku:

Dlaczego tak sie dzieje? czemu te korzenie nie wychodzą w miejscu cięcia? Co zrobiłem źle?
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
dlatego bo tak już jest.
nigdy korzeń nie wychodzi tylko w miejscu cięcia tylko z łodygi również. nie masz powodów do obaw
 

dyrdus

Banned
Rejestracja
Kwi 12, 2018
Postów
70
Buchów
0
Dzięki za odpowiedź, troszke mnie uspokoiłeś.
Napisałeś że "korzeń nigdy nie wychodzi tylko w miejscu cięcia", tylko że w miejscu cięcia w ogóle nic nie ma, nic nie widać.

Mam pytanie, bo w każdym poradniku piszą żeby robić cięcie z ukosa. Po co? ja myślałem że cięcie z ukosa robi sie po to żeby korzenie miały większą przestrzeń do rośnięcia. Po co sie robi te cięcie z ukosa?
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Dzięki za odpowiedź, troszke mnie uspokoiłeś.
Napisałeś że "korzeń nigdy nie wychodzi tylko w miejscu cięcia", tylko że w miejscu cięcia w ogóle nic nie ma, nic nie widać.

Mam pytanie, bo w każdym poradniku piszą żeby robić cięcie z ukosa. Po co? ja myślałem że cięcie z ukosa robi sie po to żeby korzenie miały większą przestrzeń do rośnięcia. Po co sie robi te cięcie z ukosa?

Żeby zwiększyc powierzchnię pobierania wody przez roślinę, pole powierzchni ściętej po ukosie jest znacznie większe od poziomego.
 

dyrdus

Banned
Rejestracja
Kwi 12, 2018
Postów
70
Buchów
0
Ok.
A jeszcze mam takie pytanie może głupie ale.... Czy te ukorzeniacze do klonowania coś dają? warto je kupić? Czy jest to po prostu pic na wode wymyślony przez biznesmenów żeby wycisnąć kase od ludzi/growerów?
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Ukorzeniacze to glownie hormony, które pobudzają roślinę do ukorzenienia się. Generalnie pomaga ale bez tego równie dobrze się da. Pamietaj tylko żeby wodę zmieniać co max 2 dzień, osłonić korzenie od światła i w ramach możliwości napowietrzyc wodę.
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Bo się bakterie namnazaja, glony rosną i inny syf, którego nie chcesz mieć w naczyniu gdzie trzymasz szczękę.
 

Адріан

Member
Rejestracja
Lip 26, 2019
Postów
15
Buchów
0
A ja raz w wodzie próbowałem ukorzenić to bardzo szybko uschły a nawet
nie zaczeły wypuszczać kożeni wie ktoś dlaczego
 

Nazir

Well-known member
Rejestracja
Cze 18, 2019
Postów
286
Buchów
196
Przy ukorzenianie w widzie i nie tylko ważne jest żeby zapewnić odpowiednią wilgotność klonowi. Dlatego ważne jest żeby klony trzema pod świetlówka i co 3 do 5 godzin spryskiwać liście. Wtedy klony nie pobierają wody tylko przez ścięta łodygę ale i przez liście. Należy tak spryskiwać do momentu puszczenia pierwszych korzeni.
 

harvester69

rozrzutnik obornika
Weteran
Rejestracja
Sty 25, 2010
Postów
1,077
Buchów
3,401
Ja przy klonowaniu świeżo ścięte klony trzymam w wodzie 30minut do godziny, później idą do kubeczków z ziemią, łodyżkę wkopuję na 2-3 cm. Nie używam przy tym ukorzeniacza. Kiedyś używałem, ale klony ukorzeniały się tak szybko jak bez niego. Ważne żeby nie zostawić klonowi za dużo liści które przyspieszają odparowanie wody z rośliny. Kloniki spryskuję wodą tylko wtedy, jak zaczynają wiotczeć. Częste spryskiwanie ich wodą wg. mnie opóźnia ukorzenienie, rzadsze pryskanie zmusza klony do szukania wody gdzie indziej (w ziemi) i stymuluje ukorzenianie.
 

Intotheforest

Active member
Rejestracja
Maj 25, 2020
Postów
34
Buchów
12
Ja przy klonowaniu świeżo ścięte klony trzymam w wodzie 30minut do godziny, później idą do kubeczków z ziemią, łodyżkę wkopuję na 2-3 cm. Nie używam przy tym ukorzeniacza. Kiedyś używałem, ale klony ukorzeniały się tak szybko jak bez niego. Ważne żeby nie zostawić klonowi za dużo liści które przyspieszają odparowanie wody z rośliny. Kloniki spryskuję wodą tylko wtedy, jak zaczynają wiotczeć. Częste spryskiwanie ich wodą wg. mnie opóźnia ukorzenienie, rzadsze pryskanie zmusza klony do szukania wody gdzie indziej (w ziemi) i stymuluje ukorzenianie.
Dzisiaj niechcący złamałem jeden sCzyt kilkutygodniowego pomidorka przy samej głównej łodydze w miejscu w którym wyrastał. Obcialem 2 wiatraki i włożyłem do kubka z gleba uniwersalną po samego topa , cała łodyga jest w ziemii. Podlalem lekko wodą , wsadziłem kubek do przezroczystego pojemnika i przykryłem górę streczem z kilkoma małymi dziurkami. Stoi pod drzewkiem polzaciebionym miejscu. Może z tego coś wyjść ? Jestem zielony w klonowaniu nigdy nawet nie myślałem iść w tym kierunku. Wszechświat widocznie chciał inaczej ;). W nocy oczywiście do pomieszczenia będzie chowany.
 

NanoCell

Active member
Rejestracja
Cze 26, 2021
Postów
34
Buchów
6
Ja również chciałem spróbowac wiec, w boxie przy strzyzeniu na weg ucialem kilka galązek jak trzeba i umiesciłem je w malych kubeczkach w cieniu pod duzymi donicami w boxie, lecz 2-3tyg i nic.., czesto podlewalem ziemie bez oprysku, no ale niestety w tych warunkach sie nie udalo.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Klony musza miec ciepło i wilgotno, swiatło moze byc słabe.
No i warto dac jakiego ukorzeniacza bo to pomaga
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół