nasiona marihuany

Rosliny przebariwające sie oraz wpływ na to nawozów??

Wyszukiwarka Forumowa:
O

ostry831

Guest
Witam nie wiedziałem gdzie to wrzucić czy do odmian czy do hodowli, mam nadzieje że dobrze wrzuciłem:smokee: Jakiś czas temu zainteresowała mnie taki temat jak rośliny które przebarwiają się na niebiesko takie jak:
Blueberry
Shaman ( 50% roślin zabarwia się na filet)
Twilight ( 90% dorosłych roślin przebarwia sie)
Purple #1

I tu zainteresowało mnie czy możemy jakoś to wspomóc roślinom (niektóre mimo takich genów nigdy nie nabierają kolorów albo nabierają delikatnie przebarwień) np zwiększeniem odpowiednich pierwiastków, pH gleby lub nawozy? Tu pojawia się pytanie do wszystkich którzy maja jakieś wiadomości na ten temat by umieszczały go w tym temacie
Ja ze swojej strony zamierzam się zając następującym środkiem Niebieska hortensja (producenta nie będę podawał jak ktoś zechce to każdy znajdzie). Oto dane jakie podaje producent:

Granulowany nawóz mineralny
dla hortensji ogrodowych
do stosowania jesienią,
wiosną oraz przed kwitnieniem.

Wysoka zawartość potasu
oraz dodatek glinu powodują
syntezę niebieskiego barwnika nadającego kwiatom intensywny kolor.
ZAWARTOŚĆ SKŁADNIKÓW [%]:
azot całkowity (N) 11,0 (N-NH4 11,0);
pięciotlenek fosforu (P2O5) 6,0
[rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie 6,0;
rozpuszczalny w wodzie 6,0];
tlenek potasu (K2O) 10,0;
tlenek magnezu (MgO) 2,0;
trójtlenek siarki (SO3) 46,0;
bor (B) 0,02;
miedź (Cu) 0,200;
żelazo (Fe) 0,20;
mangan(Mn) 0,20;
molibden (Mo) 0,005;
cynk (Zn) 0,030.
Wszystkie mikroskładniki są rozpuszczalne w wodzie.


Jako że interesuje się ogrodnictwem i poszukuje nawozów które mogły by zastąpic nawozy hesi czy gh, natrafiłem na ten nawóz z tego co wiem hortensja normalnie ma kolor różowy/lekko czerwony i aby nabrała przebarwień na filet/niebieski podawane są różne nawozy ten który podałem to akurat przykład na polskim rynku jest parę takich produktów. Co o tym sądzicie? Zadziałało by na roślinach typu Shaman itp?? Zastanawiam się tylko czy ten tlenek siarki nie będzie zabijał
 
Ostatnia edycja:

KolDerNoi

Active member
Rejestracja
Paź 4, 2008
Postów
39
Buchów
0
Witam!
Moim zdaniem,ten bajer z nawozami na przebarwianie zadziała.Nie wiem czy da Ci porządany niebieski odcień,ale napewno bardzo silnie wzmocni kolory.
Stosowałem podobne bajery kiedyś, jak jeszcze byłem auciarzem.Dawało to efekty w postaci fantastycznie purpurowych topów,wyglądały bajecznie,pachniały tak samo a smakowały...jak ostatnie gówno!Przeładowane to było chemią,mimo że 2 tyg przed zbiorem była tylko woda.Tych chemicznych syfów nie dało się wypłukać.Zioło było spoko,pachniało,kopało super,tylko ten smak...

Dopiero jak zacząłem uprawy 100% organiczne,uzyskałem efekty o jakie mi chodziło.Kolor,smak i wykop są na najwyższym poziomie!

Powiem tak:Kombinuj,eksperymentuj.Sam zobaczysz co z tego będzie.

Ten dosyć duży procent trójtlenku siarki w tym nawozie spowoduje jedynie silne zakwaszanie ziemi.Może nie silne,ale zakwasi ją.Zalecam kontrolę ph gleby,w razie czego można podlewać wodą alkaliczną gdyby była potrzeba.
Poza tym ten nawóz nie nadaje się na kwitnienie,strasznie je przedłuży(za dużo azotu!!!)
Pozdrawiam i życzę powodzenia w eksperymentach z nawozami!
 

picassox

Active member
Rejestracja
Cze 25, 2009
Postów
44
Buchów
0
Witam
Nie radzilbym stosowac tego nawozu do waszych roslin.Hortensja kwitnie na niebiesko przy drastycznym obnizeniu pH gleby.Do tego celu stosuje sie siarczan glinowo - potasowy, czyli tzw.alun.Za zmiane koloru jest odpowiedzialny pewien pigment ktory dziala tak samo jak wskazniki pH stosowane w chemii- np.papierki lakmusowe czy fenyloftaleina.naturalnym takim pigmentem roslinnym jest np.sok s czerwonej kapusty czy z jagod.Ten nawoz nie syntetyzuje tego pigmentu- tylko zmienia jego kolor z ruzowego na niebieski.Hortensje kwitna niebiesko przy pH 5,5. Przy tym pH konopie nie pobieraja zadnych substancji odzywczych z gleby i dupa mokra.
 
S

sub

Guest
Co o tym sądzicie? Zadziałało by na roślinach typu Shaman itp?? Zastanawiam się tylko czy ten tlenek siarki nie będzie zabijał
[/LEFT]

Lodówka. - Jeśli chcesz zwiększyć ilość roślin przebarwiających się to je chłodź. Duża różnica temperatury miedzy dniem i nocą. One się przebarwiają w takich właśnie warunkach: często zupełnie czerwone - czarno-fioletowe: robią się odmiany które in nie miały żadnych prawie oznak "kolorków"
// nie zadziała to za mocno po "jednym razie" raczej cykl około tygodnia//

Standard metoda stosowana przez niektórych jeszcze w czasach OG.
W wypadku upr: in: pod koniec wstawiasz rośliny na godzinę lub 2 do lodówki: temperatura kilka stopni powyżej zera: Odmiany które out się silnie przebarwiają zareagują wtedy tak samo in.


Poza tym skoro to dział Hodowla... to należało by wspomnieć o tym, ze pierwsza i najważniejsza rzeczą jest wybieranie do rozmnożenia roślin najsilniej wybarwionych.

ps: z tego co pamiętam to deficyt P - wywołuje u wielu roślin nadprodukcje antocyjanów.
 
Ostatnia edycja:

Biff

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 19, 2007
Postów
812
Buchów
2
Ale jezeli dobrze rozumuje, to nadprodukcja antocyjanow ktora jest zwiazana z deficytem fosforu negatywnie by wplynela na plon, w koncu roslina potrzebuje m.in tego pierwiastka najbardziej w okresie kwitnienia, a kontrolowany 'niedobor' P na wegu raczej niemialby wplywu na kolor pod koniec uprawy, skoro na czas kwitnienia dostarczylibysmy go duze ilosci.

Kiedys C99 przebarwiala mi sie wlasnie podczas kwitnienia w zimie, poniewaz byla niska temperatura. Ale nie byly to wyniki zadowalajace, glownie kolor zmienialy listki od spodu i niektore wloski, i wcale nie wygladalo to estetycznie. Powodem bylo nieogrzewane pomieszczenie w ktorym znajdowal sie box.

Trzeba by sprawdzic te metody ( m.in ta ze stosowaniem lodowki pod koniec, chociaz nie wiem czy udalo by nam sie nawet w ten sposob osiagnac pozadany efekt ).

Pozdrawiam ;)
 
S

sub

Guest
Ale jezeli dobrze rozumuje, to nadprodukcja antocyjanow ktora jest zwiazana z deficytem fosforu negatywnie by wplynela na plon,

katastrofalnie ;] - Ale nie znam żadnych innych sposobów mieszania "nawozami" które by mogły zmienić kolor szczytów.

ps: czasem się zmienia kolor kwiatów: poprzez "moczenie" - podawanie barwnika przez tkanki po ścięciu..
Można by i podbarwiać suche ;P szczyty sokiem z czerwonej kapusty ;>
 
Ostatnia edycja:

Qbek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 7, 2007
Postów
596
Buchów
1
odkopię, ale jak mamy już malować ziółko, to nie było by lepiej podlać jakimś mało szkodliwym barwnikiem rozpuszczalnym w wodzie?

szczerze, wolę jak krzaczek sam z siebie da kolorki. ja bym się nie cieszył jakby mnie ktoś pomalował. majkela dżeksona z rośliny nie zrobię.
 
S

sub

Guest
odkopię, ale jak mamy już malować ziółko, to nie było by lepiej podlać jakimś mało szkodliwym barwnikiem rozpuszczalnym w wodzie?

szczerze, wolę jak krzaczek sam z siebie da kolorki. ja bym się nie cieszył jakby mnie ktoś pomalował. majkela dżeksona z rośliny nie zrobię.

Podlewać? Ha... Tak swoja szosa to ten temat dziwnie wyglada w dziale hodowla. ;)

W sieci jest: cos takiego:

http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=3063



89.jpg
90.jpg

W 2005 r., kiedy wyraźna stała się dekoniunktura na rynku chryzantem, ogrodnik ten postanowił zadbać o wartość dodaną do własnego produktu, by zwrócić na niego szczególną uwagę i lepiej go sprzedać. Jako absolwent uczelni rolniczej, na której jego głównym zainteresowaniem była fizjologia roślin, opracował metodę farbowania kwiatów, pozwalającą na "malowanie" ich kilkoma różnymi barwnikami i założył firmę River Flowers. Rozpoczął wprawdzie od chryzantem (fot. 2) — odmian 'Anastasia White' i 'Zembla White', których kwiatostany dobrze się barwią — ale niedługo potem rozszerzył asortyment o róże. Happy Roses pochodzą z gospodarstwa F. J. Zanderbergen & Zn., ale poddawane są obróbce kolorystycznej przez P. van de Werkena. W celu komercyjnej produkcji "tęczowych" kwiatów zaprojektował i zlecił wykonanie maszyny, która pozwala przeprowadzić ten proces — w tempie 500–1000 sztuk/godz. — w 10 godzin (ręczna praca zajmowałaby tydzień). Wykorzystuje się wyłącznie odmianę 'Vendela', która — jak podkreśla P. van de Werken — najlepiej się barwi z całego asortymentu róż. Pędy, przez które roztwór barwnika dociera do płatków, muszą być jednak odpowiednio długie. Przy omawianej technologii traci się 5–10% kwiatów ciętych róż (mniej w przypadku chryzantem). Początkowo używano dostępnych na rynku barwników, ale później właściciel firmy River Flowers wprowadził swoje farby. Ocenia, że jeden kwiat "pomalowanej" róży jest o 40–80 eurocentów droższy niż zwykłej. Podaje on, że w sumie inwestycje niezbędne do uruchomienia nowej działalności kosztowały go ok. 100 tys. euro. W ofercie tego przedsiębiorstwa znajdują się też różnokolorowe ("happy") gerbery, lilie, hortensje i trachelie.

ps: a może by czymś takim?

91.jpg


Można po cieciu i ususzeniu: Ba CYMK pozwala osiągnąć całkiem niezła przestrzeń barw. Trzeba by tylko jakaś "drukarkę" spłodzić ;)
 
Q

qazwsxedc

Guest
spoko sub :)

kiedys w dzieciecej, tlumaczonej z ameryki ksiazce typu 'zrob to sam w domu' spotkalem sie z prostym, analogicznym sposobem barwienia gozdzikow. ksiazka byla dla 7-10 letnich dzieci, wiec nawet mniej niz przecietnie rozgarniety grower dalby rade. pytanie tylko - kto chce zapodawac takie barwniki do pluc?;-))
 
S

sub

Guest
spoko sub :)

Ale Spoko co ? ;)

cortical_stress napisał:
ksiazka byla dla 7-10 letnich dzieci, //cut// - kto chce zapodawac takie barwniki do pluc?;-))

Ja tam nie wiem kto chce kto nie chce @;-) : Niebieski skun w różowe kropki - wpisywał by się dobrze w nowa "modę" na kolorowe nasionka - poobtaczane w tych "śmiesznych" zaprawach nasiennych. Ciekawe kiedy pojawia się i takie w zaprawie nie tylko zwyczajnie kolorowej ale z nadrukiem :super seeds kompany: Albo świecące w UV ;>

Znałem gościa który podbarwił zielsko sokiem z czerwonej kapusty: Bardzo mocno stężonym.

Temat Jest jaki jest - i "chyba" w niewłaściwym miejscu <lol>
 
Q

qazwsxedc

Guest
spoko, ze jest ktos trzezwy na tym forum :D

a temat.. juz jest, gdzie powinien.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół