nasiona marihuany

Fotografowanie rąk i części ciała

Wyszukiwarka Forumowa:

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Witam,

W tym roku w Anglii miało miejsce dośc precedensowe aresztowanie. Goście handlowali narkotykami przez Whatsapp i robili zdjęcia narkotyków na swoich rękach. Podstawą do aresztowania było właśnie porównianie lini papilarnych ze zdjęć z osobą zatrzymaną. Domyślam się, że Polska policja raczej jeszcze tego nie robi, ale jak ich znam, to zrobią wszystko, żeby podnieść swoje statystyki. Nie koniecznie obniżając przestępczość.

Taka mała rada. Postarajcie się uniknąć fotografowania części ciała i otoczenia, które pomogłyby to zidentyfikować i być użyte jako dodatkowy dowód w sądzie (w razie czego). Miejmy nadzięję, że nadejdzie taki dzień, w którym będę mógł skasować tego posta. Narazie niestety trzeba uważać.

Britain's first WhatsApp fingerprint conviction leads to flood of new cases
https://www.telegraph.co.uk/news/20...tsapp-fingerprint-conviction-leads-flood-new/
 

mokro111

Well-known member
Rejestracja
Wrz 26, 2017
Postów
216
Buchów
0
Widziałem jak userzy tutaj zwracali uwagę na bliskie zdjęcia palców, niestety, często ktoś robi zdjęcie jak trzyma topa i tak dalej. Ale oprócz tego, uważajcie na zdjęcia gdzie widać jak jesteście ubrani. Może to mały trop pośrodku milionowego narodu, lecz zawsze jakiś trop. Uważajcie czy na zdjęciach nie ma waszych butów, spodni, charakterystycznych elementów typu czapki, korelacja kilku elementów potrafi niestety zadziałać.
 

zlapmniejeslipot

Nigdy nie mam czasu !
Rejestracja
Sie 21, 2017
Postów
198
Buchów
1
Trzeba mieć delikwenta by porównać dane linie papilarne z daną osobą nie ma co się obawiać, naturalnie lepiej wstawiać fotki samych krzaków nie selfi .
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Trzeba mieć delikwenta by porównać dane linie papilarne z daną osobą nie ma co się obawiać, naturalnie lepiej wstawiać fotki samych krzaków nie selfi .

A jak robiłeś sobie ostatnio paszport, to nie pobrali od Ciebie odcisków palców? Bo odemnie tak. Moj telefon ma czytnik lini papilarnych. Nie wszystkie palce zeskanowalem, ale tez nie wiem kto i gdzie to ma.

A jak masz już delikwena, to możesz mu jeszcze dołożyć za parę lat wstecz, bo masz dowody w postaci zdjęć. Tak tylko uprzedzam, po przeczytaniu artykułu w prasie.
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Najwiecej szczekaja i sraja w gacie Ci, ktorzy tak naprawde nie maja z uprawa za wiele wspolnego. Daj juz spokoj, prosze..
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Kiedy w tym roku robiłem pierwsze zdjęcie ze żniw, miałem za***istą foteczkę dzikich jeżyn, spoczywających na mej dłoni. Zdjęcie bardzo ładnie pokazywało linie papilarne i zwyczajnie zrezygnowałem z publikacji zdjęcia. Nie ma co narażać się na przypał. Nie wiadomo do końca jak działają śledzczy, na czym się skupiają. ch*j ich wie i ch*j im w du*e :pissed:
 
K

Kannaland

Guest
Pamietam dosyc podobna sytuacje tutaj na forum z paru lat wstecz, otoz ktos wrzucil zdjecie z topem na rece a ktos inny go zapytal czy moze wyslac wyrazniejsze :D Od razu pomyslalem, ze psy.
Trzeba mieć delikwenta by porównać dane linie papilarne z daną osobą nie ma co się obawiać, naturalnie lepiej wstawiać fotki samych krzaków nie selfi .
To, że w danej chwili nie mają delikwenta to nie znaczy, że w przyszlosci nie bedą mieli wiec lepiej dmuchac na zimne a jestem pewny, ze nie jeden "ambitny" pies tu zaglada.
 

HenChat

Active member
Rejestracja
Kwi 26, 2018
Postów
25
Buchów
0
tym bardziej dziar nie pokazujcie... bo niektórzy widziałem że pokazują
 

Wiadome Ruchy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2018
Postów
283
Buchów
1
Znam przypadek, w którym oskarżyli gościa o napad z kradzieżą. Jedynym twardym dowodem były jego BTS z telefonu. Namierzyli go gdzie był (a właściwie jego telefon) w trakcie zdarzenia z dokładnością do 10 metrów. Także telefony równie polecam zostawiać w domu ... <peace>
 

rochas

Well-known member
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
160
Buchów
0
tym bardziej dziar nie pokazujcie... bo niektórzy widziałem że pokazują

Słuszna uwaga, to już bardziej jest przypałowe, bo są pewne dziary charakterytyczne bardzo unikatowe no chyba, że ktoś tribale sobie dziarga :p

Jak ktoś nie był notowany w życiu to może spać spokojnie bo przecież nikt za pare krzaczków nie będzie wszczynał takich procedur bo to się nikomu nie kalkuluje! Chyba, że ktoś grube walki ciśnie wtedy to ma sens i lepiej pomysleć za wczasu
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Ja naprawdę zamiast umieszczać ten post, wolałbym wstawić moją uśmiechniętą gębe obok dużego topa (narazie jeszcze nie wychodowałem takiego, który by kogoś tutaj zachwycił). No ale niestety. W takim głupim świecie żyjemy.

Policja zbiera dowody. Zawsze. Ile może. Dokopią Ci jak mogą, żeby tylko dostać promocję i poprawić statystyki. Są tam oczywiście tacy, co szukają prawdziwych przestępców, ale jest ich relatywnie mało.
 
L

Lord of Old School

Guest
Autorze wątku zdjęcia swojego freda mozna wrzucac nie namierzom bo tam niema lini papilarnych xD
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Jeszcze troszeczkę musi poczekać, żeby wogóle wywarł jakieś wrażenie. Ja nie mieszkam nawet w Polsce, więc Polskę policję, to ja mam w ... Na tylę na ilę mogę. Tu gdzie jestem, jest to społecznie akceptowalne, bo dużo ludzi to robi. Nielegalne, ale akceptowalne. Jak nie przesadzasz i się z tym nie reklamujesz, to wszystko będzie ok. Większość rzeczy można kupić w sklepie za gotówkę, a nie z netu. Są sklepy ze wszystkim.
 

SativaMaker

Active member
Rejestracja
Paź 28, 2018
Postów
32
Buchów
0
Policja zbiera dowody. Zawsze. Ile może. Dokopią Ci jak mogą, żeby tylko dostać promocję i poprawić statystyki. Są tam oczywiście tacy, co szukają prawdziwych przestępców, ale jest ich relatywnie mało.

To prawda miałem już okazję rozmawiać z dobrym człowiekiem w stroju policjanta i z chu*em, który kocha mundur bo daje mu władzę.

A co do bezpieczeństwa to serio polecam albo zostawić telefon w domu albo zostawić go w domu. Nawet jak wyłączycie geolokalizację w każdy możliwy sposób to ona nadal zbiera dane o waszym położeniu w stopniach, nie nanosi tego na żadną mapę nie robi żadnych wykresów tylko surowe dane w formacie 58 stopni 31 minut i 23 sekundy na północ i podobny ciąg 6ciu liczb względem zachodu/wschodu. 12 cyfr to tylko 6 bitów gdzie 8 bitów to jeden bajt, więc wyobrażenie sobie że te dane są zapisywane co 10 sekund nie jest trudne skoro nie jesteśmy wstanie zauważyć tak małej straty na karcie pamięci. Z tego co kojarzę robią to też przy każdej kluczowej czynności na telefonie jak wybranie nr. telefonu czy zrobienie zdjęcia.
Potem wystarczy jakieś podejrzenie że coś z wami jest nie tak zabiorą wam telefon przetrzepią i dupa!

Pamiętajcie też o kompach z których korzystacie pisząc tutaj, VPN nie starczy, powinno się korzystać z TORa i wiedzieć jeszcze jak to robić, trzeba mieć porządnego antywirusa (nie jakiś tam przeciętny) żeby pozbyć się wszystkiego co może zbierać od nas dane, zaszyfrować cały dysk albo chociaż ten folder w którym macie rzeczy których nie chcecie pokazać każdemu... żyjemy w porąbanych czasach gdzie za chodowanie konkretnej odmiany chwastu można zgnić w pierdlu :angry-smiley-face-s
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół