nasiona marihuany

Niedobor czy przenawozenie? Prosze o pomoc

Wyszukiwarka Forumowa:

Crasny

Member
Rejestracja
Sie 5, 2018
Postów
12
Buchów
0
co lejesz dokładnie, jak często, nie za gorąco ? jakie rh ?

być może możesz mieć "ugotowanie" lub/i niedobór micro

moze byc niedobór magnezu/potasu/wapnia/fosforu/cynku/manganu/siarki (w tej kolejnosci)

jeśli nie przelewasz to zrób flusha konkretnego i polej czyms bio/organik np. biohumus ponad 100% dawki np. 120-140% (1 raz)

70% problemów u noobów to przelanie albo/i przesuszenie

Stosuje nawozy od AN wsumie to mam wszystkie az do grand master oprócz Tarantuli, Rhino skin, nirvany.
Nawozy leje co 2 podlanie ( dawki troszeczkę mniejsze niz podają, żeby nie przesadzić ).
Podlewam srednio co 3/4 dni jak ziemia zaczyna byc delikatnie sucha po włożeniu palca na 2 centy.
Wydaje mi sie predzej ze jest to zle PH niz niedobor, tak jak koledzy wczesniej pisali ale specem nie jestem.
Powiedz mi po co mam lac jakims smiesznym biohomusem jak wydalem ponad 1000 zl na nawozy od AN?
Jestem moze i noobem ale nie jestem nadgorliwy, tak wiec ani przesuszenie , ani przelanie nie wchodzi w gre.
Dzisiaj przyszlo Ph minus od plargonu tak wiec mam robic flusha razem z flawless finish od AN czy jeszcze sie wstrzymac??
 
P

pozytyw

Guest
Stosuje nawozy od AN wsumie to mam wszystkie az do grand master oprócz Tarantuli, Rhino skin, nirvany.
Nawozy leje co 2 podlanie ( dawki troszeczkę mniejsze niz podają, żeby nie przesadzić ).
Podlewam srednio co 3/4 dni jak ziemia zaczyna byc delikatnie sucha po włożeniu palca na 2 centy.
Wydaje mi sie predzej ze jest to zle PH niz niedobor, tak jak koledzy wczesniej pisali ale specem nie jestem.
Powiedz mi po co mam lac jakims smiesznym biohomusem jak wydalem ponad 1000 zl na nawozy od AN?
Jestem moze i noobem ale nie jestem nadgorliwy, tak wiec ani przesuszenie , ani przelanie nie wchodzi w gre.
Dzisiaj przyszlo Ph minus od plargonu tak wiec mam robic flusha razem z flawless finish od AN czy jeszcze sie wstrzymac??

nie obrazaj sie, jestes poczatkujacy i dopiero konto zalozyles bo masz problem z plantami

po przyjzeniu sie fotce z pierwszego posta, to tam jest jakby sahara w doniczce , ziemia jest sucha jak pioch a są tak wysokie temperatury na świecie

nakupiłeś widzisz cuda niewidy za 1000pincet i no cos nie wychodzi, monster odznaki nie bedzie - jesli masz poblokowane przez te chemiczne koxy, których używasz to zrób im flush zwykłą wodą kilkukrotnosc objetosci doniczki w wannie gdzies czy brodziku co by chaty nie zalać , co do ph- sok z cytryny kwasek cytrynowy ocet tez daje rade. goscie na biohumusie maja rezultaty znacznie lepsze.

nie ilosc ani cena sie liczy....
 

Crasny

Member
Rejestracja
Sie 5, 2018
Postów
12
Buchów
0
xD No własnie chodzi mi o to ze poco mam kupywac smiesznego biohomusa jak juz mam inne nawozy i boostery. fakt ocet daje rady balsamiczny wypróbowałem i dziala, ale wolałem i tak kupic profesjonalny sprzet do obnizania PH od Plagronu, zamowilem tez nowego box 150X150X200 bo dzieczynki sie nie mieszcza w tym malym gownie i ciasno maja. Nie jestem zwolennikiem flushowania ale jesli sie nic nie poprawi to bede musial go zrobic dziekuje za rade<shiza>. Mysle ze moze podleje jeszcze je dzisiaj odpowiednim ph(+boostery kwitnienia) i zobacze co sie bedzie działo do końca tygodni:). i zdam wam jutro raport:). W życiu zazwyczaj cena idzie w parze z jakością:) możne nie z iloscia:)
POZDRO
 

Banita00

Well-known member
Rejestracja
Sie 3, 2018
Postów
60
Buchów
0
nakupiłeś widzisz cuda niewidy za 1000pincet i no cos nie wychodzi, monster odznaki nie bedzie - jesli masz poblokowane przez te chemiczne koxy,
moim zdaniem to ze leje odzywki to nie jest nic zlego , i mi sie wydaje ze chodzi tylko i wylacznie o PH a ze kupil ph- i chce kupic do tego normalny ph cheker to nie widze nic w tym zlego checker przyda sie na lata na pewno a nie jest drogi

zrób im flush zwykłą wodą kilkukrotnosc objetosci doniczki w wannie gdzies czy brodziku co by chaty nie zalać , co do ph- sok z cytryny kwasek cytrynowy ocet tez daje rade. goscie na biohumusie maja rezultaty znacznie lepsze.
moim zdaniem zeby nie kombinowac to flusha niech zrobi w inny sposob podlewanie sama woda , a zamiast robic wgl flusha teraz niech przypilnuje ph i poczeka jezeli bd lepiej to odpuscic sobie tego flusha


nie ilosc ani cena sie liczy....
tu tez sie mylisz bo dobry sprzet i odzywki = dobre plony
pozdro !
 

Crasny

Member
Rejestracja
Sie 5, 2018
Postów
12
Buchów
0
Siemka dzisiaj bylo 2 podlanie z woda z odpowiednim ph kolor (zolty), po zmierzeniu wody z podstawki wyszedl kolor jasno zielony czyli 6,5 .
Dzisiaj przyszedl nowy box szal jak ch*j ledwo go zmieściłem xD. lampy w nim mam 15 centow od szczytow, wilgotnosc 63 % jeden wentylator na wlot i jeden wylot + mieszajacy. 5 dziewczynek z 8 ma sie nawet spoko z reszta jest jako tako , ale suma sumarum wszystkie rosna jedne szybciej drugie wolniej:). Jutro wrzuce zdjecia wszystkich to zdiagnozujemy :spalony: POZDRO.
 
P

pozytyw

Guest
moim zdaniem to ze leje odzywki to nie jest nic zlego , i mi sie wydaje ze chodzi tylko i wylacznie o PH a ze kupil ph- i chce kupic do tego normalny ph cheker to nie widze nic w tym zlego checker przyda sie na lata na pewno a nie jest drogi

odzywki po to sa zeby ich uzywac. nic takiego nie napisałem, że to ZŁO. chodzi o skupienie sie nad uprawa a nie iloscia i drogością - jest na forum duzo przykładów "epic fail"

moim zdaniem zeby nie kombinowac to flusha niech zrobi w inny sposob podlewanie sama woda , a zamiast robic wgl flusha teraz niech przypilnuje ph i poczeka jezeli bd lepiej to odpuscic sobie tego flusha

moze juz czasem byc za późno w wielu przypadkach.

ale nie tu. U Crasny nie jest tragicznie i juz pewnie ogarnął czytając nowego posta

tu tez sie mylisz bo dobry sprzet i odzywki = dobre plony
pozdro !

to poniekąd też prawda.
gdzie widzisz znowu, że tak napisałem ?
nie wmawiaj ze cos napisałem jak to nieprawda.

pozdro również !

ps. to może być też "sunburn"

Siemka dzisiaj bylo 2 podlanie z woda z odpowiednim ph kolor (zolty), po zmierzeniu wody z podstawki wyszedl kolor jasno zielony czyli 6,5 .
Dzisiaj przyszedl nowy box szal jak ch*j ledwo go zmieściłem xD. lampy w nim mam 15 centow od szczytow, wilgotnosc 63 % jeden wentylator na wlot i jeden wylot + mieszajacy. 5 dziewczynek z 8 ma sie nawet spoko z reszta jest jako tako , ale suma sumarum wszystkie rosna jedne szybciej drugie wolniej:). Jutro wrzuce zdjecia wszystkich to zdiagnozujemy :spalony: POZDRO.

no to lecisz, pewnie już się poprawiło, pozdro !


oj dobra nie denerwuj sie nie ma co sie klocic tylko chlopakowi trzeba pomoc :D

trzeci raz nieprawda, pisz do kogos innego zejdz ze mnie ufff
 
Ostatnia edycja:

Banita00

Well-known member
Rejestracja
Sie 3, 2018
Postów
60
Buchów
0
to poniekąd też prawda.
gdzie widzisz znowu, że tak napisałem ?
nie wmawiaj ze cos napisałem jak to nieprawda.

pozdro również !

ps. to może być też "sunburn"
oj dobra nie denerwuj sie nie ma co sie klocic tylko chlopakowi trzeba pomoc :D
 

Crasny

Member
Rejestracja
Sie 5, 2018
Postów
12
Buchów
0
Siemka proszę o szybka diagnozę bo nie wiem czy jednak tego flusha nie bede musial zrobic trzem panią:/. Nawozow narazie nie lalem tylko woda z odpowiednim ph.
Pozdro










 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół