nasiona marihuany

Niedobor czy przenawozenie? Prosze o pomoc

Wyszukiwarka Forumowa:

Crasny

Member
Rejestracja
Sie 5, 2018
Postów
12
Buchów
0
Witam od 2 tygodni mam problem z moimi dziewczynkami i nie moge sobie z nim poradzic.



Box 110x110x105h .
Wentylatory u gory dwa wyciagajace i jeden mieszajacy.
Temp 27 max 30 dzien a w nocy 22/21.
Wilgotnosc 70/80%.
Ziemia : Plagron Bat mix.
Doniczki 11L.
3 x żarowka CLF dual 250w z odblysnikami.
Lampy od szczytow 10 centow.
Podlewam odstana kranowka (3/4 dni) albo woda z biduli oaza 5.l
Podlewam jak gleba jest sucha srednio co 3/4 dni.
PH o ile mnie w ciula nie robi ph metr to kolo 7 ale stosuje Ph perfect CONNOISSEUR od AN osobno grow i bloom dlatego z ph nie powinno byc problemu tak mi sie wydaje.
Nawozy stosuje od 3 tygodnia co 2 podlanie( zgodnie z harmonogramem od AN a nawet ciut mniej) posiadam zestaw z poziomu HOBBYST EXPERT oraz bud ignitor i bud factor X z GRAND MASTER

Z gory dziekuje i Pozdrawiam:spalony:
 

Banita00

Well-known member
Rejestracja
Sie 3, 2018
Postów
60
Buchów
0
Witam , ph 7 to akurat za duzo najlepiej trzymaj 5,80- 6,40 ja tak robie i nie ma problemu z niczym , lampy tez mozesz dac wyzej , pozdro !
 

Crasny

Member
Rejestracja
Sie 5, 2018
Postów
12
Buchów
0
Dziekuje to w takim razie jak zbic to ph moze octem balsamicznym dam rady? i jesli tak to jakie proporcje i czy stosowac dalej PH perfect CONNOISSUER od AN co 2 podlanie razem z nawozami? Bo on teoretycznie powinien sam regulowac to ph czy sie myle?
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Nie wyreguluje Ci ph, zaopatrz się w phmetr i dopiero będziesz wiedział jakie ph wody masz
 

Crasny

Member
Rejestracja
Sie 5, 2018
Postów
12
Buchów
0
Phmetr posiadam i pokazuje mi cos takiego :

wydaje mi sie ze jest coraz gorzej ale narazie tylko z 2 mam problem :zjarany:



 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
dokladnie delavega ,,masz problem z ph -kup kropelkowy miernik do ph roztworu-wody

nie przesuszaj za mocno gleby,niech bedzie tam troche wilgoci
 

Crasny

Member
Rejestracja
Sie 5, 2018
Postów
12
Buchów
0
Tak własnie zrobie zainwestuje w porzadny miernik. ale dopiero w nastepnym tygodniu.
Tamten miernik wypie****e bo nadaje sie, ale jedynie do czesania lalek . Kropelkowy takze posiadam prosze oto foto z pomiarem wody:

a ostastnio jak robilem pomiar po podlaniu to o ile mnie moja krucha pamiec nie myli to kolor byl wlasnie taki.
 

Banita00

Well-known member
Rejestracja
Sie 3, 2018
Postów
60
Buchów
0
Kup porządny miernik myślę że dużo Cię nie wyniesie ja w uk ostatnio kupiłem za jakieś 15 f i jest ok , po tym ostatnim zdjęciu wydaje mi się że jest za wysokie te ph , najlepiej kup jeszcze ph- i ph+ czasami masz w zestawie z miernikiem tylko że nie mogę poręczyc ja używam ph- I ph+ z dutch pro i mogę śmiało polecić i zrób tak jak mówiłem trzymaj między 5,80 -6,40 A wszystko wróci do normy, pozdro
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
Kropelkowy takze posiadam prosze oto foto

ja uzywam wlasnie tylko takiego kropelkowego..reguluje wode i ew.dodaje nawozy (pomietajac ze nawozy zmieniaja ph -moje bio bizz i bio canna obnizaja lekko)

np. uzywam tylko ph- bo w kranie jest sporo za duze -robie az bedzie kolor zolty -ty masz na focie za wysokie
 

Crasny

Member
Rejestracja
Sie 5, 2018
Postów
12
Buchów
0
Spoko własnie wczoraj zamowilem ph - od plagronu bo od AN nie moglem znalesc. Wczoraj takze podlewalem moje dziewczynki i obniżyłem ph wody octem balsamicznym do zoltego koloru ale po wyplynieciu wody z doniczki dalej mialo kolor zielony.Ph pewnie odrazu sie nie ustabilizuje i tu rodzi sie moje kolejene pytanie, po ktorym podlaniu ph sie unormuje do zoltego koloru ??
POZDRO:spalony:
 
L

Lord of Old School

Guest
Spoko własnie wczoraj zamowilem ph - od plagronu bo od AN nie moglem znalesc. Wczoraj takze podlewalem moje dziewczynki i obniżyłem ph wody octem balsamicznym do zoltego koloru ale po wyplynieciu wody z doniczki dalej mialo kolor zielony.Ph pewnie odrazu sie nie ustabilizuje i tu rodzi sie moje kolejene pytanie, po ktorym podlaniu ph sie unormuje do zoltego koloru ??
POZDRO:spalony:

Musisz troche poczekac,i nie podlewaj zbyt często bo będziesz maił kolejny problem czyli===przelanie:]
pozdro!
 

Crasny

Member
Rejestracja
Sie 5, 2018
Postów
12
Buchów
0
O to sie nie martwie po ostatecznie wole laseczke delikatnie przesuszyc niz przelac:p
Nastepne podlanie moge walic razem z nawozami czy moze sie wstrzymac az ph sie ureguluje do 6,0?? (czy ewentualnie tylko bustery kwitnienia bud ignitor i big bud)??
 
P

pozytyw

Guest
co lejesz dokładnie, jak często, nie za gorąco ? jakie rh ?

być może możesz mieć "ugotowanie" lub/i niedobór micro

moze byc niedobór magnezu/potasu/wapnia/fosforu/cynku/manganu/siarki (w tej kolejnosci)

jeśli nie przelewasz to zrób flusha konkretnego i polej czyms bio/organik np. biohumus ponad 100% dawki np. 120-140% (1 raz)

70% problemów u noobów to przelanie albo/i przesuszenie
 
Ostatnia edycja:

HenChat

Active member
Rejestracja
Kwi 26, 2018
Postów
25
Buchów
0
O to sie nie martwie po ostatecznie wole laseczke delikatnie przesuszyc niz przelac:p
Nastepne podlanie moge walic razem z nawozami czy moze sie wstrzymac az ph sie ureguluje do 6,0?? (czy ewentualnie tylko bustery kwitnienia bud ignitor i big bud)??

taka wskazówka... przesuszenie zwłaszcza na flo już też nie jest dobre... jak liście zaczynają zwisać do dołu tzn że dziewczyny chcą pić
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół