nasiona marihuany

138W CFL [0.30m2] 3x Auto

Wyszukiwarka Forumowa:

Aiknoname

Member
Rejestracja
Kwi 10, 2013
Postów
16
Buchów
0
Cześć

Pierwsza uprawa w boxie więc kompletnie początkujący.
Założenie takie żeby udało się uprawę dociągnąć do końca i wyciągnąć jak najwięcej wniosków.

Box 55x55x100 0.30m2
Wentylacja 1x Wciągający 8mm 1x wyciągający 10mm + 2 wloty pasywne (i chyba jeszcze jeden mielący dołożę bo temperatura wysoka)
Nasiona 1x Ak47 1x Ak47#2 1x Lowres#2 - wszystko automaty (następne uprawy planuje już normale)
Nawozy Naturalne: Biohumus, Biobizz grow i Biobizz bloom

Rośliny 4 dni temu poszły do waty, wczoraj rano wyszły z ziemi, obecnie wleciały do boxa.

Nie wiem jak to liczyć skoro wczoraj wyszły z ziemi?
2 dzień?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

błękitnazieleń

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2017
Postów
169
Buchów
0
Pilnuj tej temperatury bo to jeden z 7 grzechów głównych uprawy indoor.
1 dzień veg liczysz jak już pokażą się liście bez pestek czyli tak jak na fotkach. 1 dzień flo liczysz od pokazania włosów a nie od przełączenia.
Z fartem na razie nie ma co oglądać. Obserwuj dupeczki na bierząco, jak będą za wysokie to obniż lampę tylko tak jak mówię pilnuj tej temperatury jak oga w głowie bo początek życia oślin jest najważniejszcy!!!
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Fajnie sprawnie poszło Ci ich kiełkowanie, szybciutko wyszły z ziemi i ja bym to liczył jako 1 dzień wega odkąd wzeszły.
Mam kilka pytań:
1. Jakiej mocy poj. świetlówka, ile lm i jaki odbłyśnik?
2. Jaką dałeś ziemie? Jakie pH ziemi?
-Widzę, żeby chyba bez wzbogacenia w perlit itp.
3. Czym kontrolujesz pH gleby/wody którą podlewasz a jeśli nie masz jeszcze pH metru to czy zamierzasz go kupić?
-To jedna z podstaw udanej uprawy! Pytaj jeśli nie wiesz co wybrać i ew. jaki przedział cenowy.
4. Jakiej używasz wody do podlewania.
5. Jak często podlewasz obecnie, zamierzasz podlewać i nawozić i w jakich dawkach?
6. Jaka jest temperatura i wilgotność w boxie?
7. Planujesz jakiś trening np. LST?
 
Ostatnia edycja:

Aiknoname

Member
Rejestracja
Kwi 10, 2013
Postów
16
Buchów
0
Świetlówki to osramy 23W 1600lm (razem 9600) - lampy, odblysnik ogolnie cała konstrukcja wlasnej roboty na podstawie schematów ze strony. Ziemia obecnie to jakiś random zwykły o pH 5,5-6,5, od 7 dnia przesadzam do doniczek o srednicy 15cm, tam sypne już coś konkretniejszego i dodam dolomit.
Tak jak napisałem, temat ziemi do dnia 7 zostawiam, potem miernik cyfrowy taka pałeczka metalowa z czytnikiem ;)
Obecnie podlewałem to 2 razy po troche dosłownie, bo to malutkie dopiero i używałem nałęczowianki bo wyczytalem ze ma pH 5,5.
Nawóz w 2 tygodniu, tak jak w poradnikach 50% na start potem 100% co drugie podlanie biobizz i biohumus do smaku ;)
Temperatura to obecnie moj (chyba) jedyny problem bo waha się od 29-30 stopni, wyczytalem że może być nawet 40 jeśli się nawozi CO2 i trzyma wilgotność ale o nawożeniu CO2 nie wiem nic, więc najprawdopodobniej uruchomie wiatrak na lampy i zwiększę wilgotność (obecnie 60%) do jakichś 70.

Dzięki za odpowiedzi, w 7 dniu wrzuce jakieś zdjęcia wiecej roślin i samego boxa ;)

PS: Jedyny trening jaki planuję to LST
 

Aiknoname

Member
Rejestracja
Kwi 10, 2013
Postów
16
Buchów
0
5 dzień

Siemanko, miałem się odezwać w 7 dniu ale potrzebuję rady.
Rośliny docelowo do 15cm doniczek miały pójść w dniu 7 i tam miały dostać nową ziemię, ale poszły już w dniu 3 bo zauważyłem że zaczynają im żółknąć końcówki najprawdopodobniej od tego że woda nie chciała schodzić z doniczek(za***isty początek :smiley-killing-hims )
Po zmianie ziemi na super lekkie COMPO SANA z dodatkowymi mikro i ustabilizowanym pH 5,6 myślałem że problem ustąpi, wsadziłem rośliny i podlałem je tylko tak żeby ziemia związała bo naprawde była ultra sypka. Dziś mijają 2 dni od zmiany ziemi a rośliny dalej mają żółte końcówki.
W tej sytuacji moge jedynie czekać aż im się poprawi? Bez podlewania na razie oczywiście.

Dodam że świecę nie mniej niż 16h/dzień
Temperatura 29-30 st.
Wilgotność 65%
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Objawów złej mieszanki ziemi na początek już nie cofniesz, co najwyżej powstrzymasz (o ile ta gleba okaże się dobra).
Jak świecisz "nie mniej niż 16h/dzień"??? Czyli że sobie sam ręcznie włączasz i wyłączasz światło co dziennie? Masz wgl. programator czasowy? Nie przesadzaj z podlewaniem. Lepiej za sucho niż za mokro!
 
S

Seedmaniak

Guest
Objawów złej mieszanki ziemi na początek już nie cofniesz, co najwyżej powstrzymasz (o ile ta gleba okaże się dobra).
!

Dokładnie...tyle się mówi że podstawową jest dobrej jakości ziemia, może mieć słabe światło, słabe nawozy ale na ziemii nie oszczędzamy.
 

Aiknoname

Member
Rejestracja
Kwi 10, 2013
Postów
16
Buchów
0
10dzień
Nie przesadzam z podlewaniem, po prostu ziemia zatrzymała całą wodę i musiałem robić akcję ratunkową z przesadzaniem, a przy przesadzaniu uszkodziłem dwóm roślinom korzenie, widać u nich duże opóźnienie, trzecia roślina za to rośnie idealnie.

Po zmianie ziemi rośliny zaczynają odżywać po męczarniach jakie im zgotowałem.

W 2tyg życia wrzuce jakieś zdjęcia.
 
Ostatnia edycja:

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Przesadzanie rośliny to bardzo delikatna czynność. Sam wiem jak trzeba uważać przy tym, to zajęcie dla starannych ludzi.
 

Aiknoname

Member
Rejestracja
Kwi 10, 2013
Postów
16
Buchów
0
16 dzień


Rośliny w dniu dzisiejszym przesadzone do doniczek 5L z ziemią Compo Sana, tym razem dużo bardziej uważałem żeby nic nie uszkodzić ;)

Lowres miał pełną doniczkę korzeni do samego dna, więc idealnie że przesadziłem bo pewnie zatrzymał by się trochę w rozwoju, ak47 i 472 dużo słabsze korzenie do połowy doniczki, opóźnienie wynikające z ***anych korzeni przy pierwszym przesadzaniu.

w 14 dniu podlane były biohumusem, a dziś po przesadzeniu dostały Biobizz grow.

Na zdjęciach widać ogromną różnicę w rozmiarze krzaków. Uczcie się na moich błędach bo szkoda waszych przyszłych roślin ;)

IMG_9593.JPG


IMG_9595.JPG
 
Ostatnia edycja:

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Wyglądają zdrowo, ale faktycznie trochę małe jak na 16 dzień.
Na problem z tymi uszkodzonymi dobrym rozwiązaniem będzie zakup jakiegoś stymulatora wzrostu korzeni np. Canna Rhizotonic/Hesi Root Complex i stosowanie go nawet przez całą uprawę.
Dawaj im papu, nie kombinuj już z ziemią i przesadzaniem, kontroluj ph a będzie dobrze.
Z ciekawości zapytam, jaką masz wilgotność i temp. obecnie gdy świecisz i jak plany mają noc?
 

Aiknoname

Member
Rejestracja
Kwi 10, 2013
Postów
16
Buchów
0
Nie mam zamiaru już nic ruszać, wczoraj rano przesadziłem i podlałem biogrowem i u tych mniejszych widzę ogromny skok już po 24h więc będzie git ;) ponaginałem wszystkie rośliny tak żeby naświetlić małe topy i żeby zaczęły się rozszerzać. Podrzucam zdjęcia z wczoraj rano po przesadzeniu.

tym razem robione Canon EOS 70D

Obecnie jest mi cieżko zmierzyć temperaturę bo w zależności w ktorym miejscu kładę termometr to taka jest temperatura, ale realnie wiem że jest 28-29st. (bo przed włożeniem dużych donic w neutralnym miejscu taka temperatura się utrzymywała przez prawie tydzień) i przez to że jest podwyższona to wilgotność również podniosłem do prawie 70%.

Z tego co wiem to na okres kwitnienia zbija się tą wilgotność, i stąd pytanie. Wyciągać te spodki na flo w jakimś 30-35 dniu żeby kwitły w wilgotności 60% przy tej samej temperaturze czy jak ?

Do 7 dnia świeciłem różnie, sam przełączałem i było to 16/8 20/4 a nawet 24/0, teraz jest wpięta czasówka od 10dni i świeci 20/4.
 
Ostatnia edycja:

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
Zdjęcia wrzucaj tylko do galerii forum. Dodałem Ci adnotację w poście wyżej, to ją zignorowałeś, zedytowałeś post ponownie wrzucając fotki znajdujące się na zewnętrznym serwisie hostingowym !!
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Jak będą kwitnąć to możesz od razu wyjąć podstawki z wodą, żeby dać wyraźny sygnał roślinie o zmianie warunków na korzystniejsze dla kwitnięcia.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół