nasiona marihuany

138W CFL [0.30m2] 3x Auto

Wyszukiwarka Forumowa:

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,547
Rozwiązań
2
Buchów
15,671
Jak będą kwitnąć to możesz od razu wyjąć podstawki z wodą, żeby dać wyraźny sygnał roślinie o zmianie warunków na korzystniejsze dla kwitnięcia.

Taaa, te podstawki tyle dają, że równie dobrze mogłoby ich nie być:)
 

Aiknoname

Member
Rejestracja
Kwi 10, 2013
Postów
16
Buchów
0
23 dzień

Od 14 dnia naginam rośliny dość solidnie, efekty LST widać już całkiem przyzwoicie bo zrobiły się krzaczki. W 17 dniu pojawiły się odbarwienia albo bardziej przypalenia (na 2mm) na koncówkach lisci górnego piętra u jednej rośliny, i byłem pewny że to od przenawożenia się przypaliły więc przystopowałem na pare dni z nawozem. Dziś rano natomiast podczas poprawiania drutów na Lowresie (czyli jedynej roślinie z tymi przypaleniami) zauważyłem że drut z dnia 14 był cały czas w jednym miejscu i wrósł już w roślinę robiąc jej niezłe ziaziu.

Tym samym znalazłem źródło tych małych przypaleń, druty poluzowałem zmieniłem troche ułożenie żeby zaczać zakręcać rośliną a każdy top był mniej więcej na tej samej wysokości. Dziś dostały niezłą porcję wody z Biogrowem

na ten moment wilgotność 70% temp 25 st

zdjęcia z wczoraj czyli dzień 22

IMG_9613.JPG



IMG_9612.JPG



IMG_9610.JPG
 

Aiknoname

Member
Rejestracja
Kwi 10, 2013
Postów
16
Buchów
0
29 dzień

Naginania ciąg dalszy, prawie półmetek. Rośliny cały czas dostawały biogrowa i widać że z dnia na dzień ich przybywa, ostatnio znowu im troche końcówki przypaliło więc dziś podlane samą wodą.

IMG_9620.JPG


IMG_9616.JPG


IMG_9617.JPG
 
S

Seedmaniak

Guest
Kiedyś też zdarzyło mi się kupić ta ziemię, i miałem podobne problemy na przyszłość unikaj randomowej i kupuj w groshopach
 
J

Jake Sully

Guest
Ja sie nauczylem po 1 uprawie ze ziemie warto kupic w growshopie moze i jest gdzies jakas dobra ziemia ale wole nie ryzykowac gdyz praktycznie od 20dnia uprawy meczylem sie z brakami do samego konca uprawy.... na przyszlosc proponuje i tobie zakup ziemi w growshopie!
 
S

Seedmaniak

Guest
Ja sie nauczylem po 1 uprawie ze ziemie warto kupic w growshopie moze i jest gdzies jakas dobra ziemia ale wole nie ryzykowac gdyz praktycznie od 20dnia uprawy meczylem sie z brakami do samego konca uprawy.... na przyszlosc proponuje i tobie zakup ziemi w growshopie!

popieram w 1000 % , od kiedy inwestuje w Cane nawozy zaczynam używać w połowie Flow.
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Nie ma co oszczędzać na dobrej ziemi która i tak jest stosunkowo tania ale i nie trzeba koniecznie od razu z growshopu kupować. Pamiętajcie o tym że każdy składnik mieszanki gleby można dobierać INDYWIDUALNIE. Oczywiście najprostszy sposób to zakup z growshopu ale warto mieć samemu wpływ na to co znajduje się naszej glebie. Najtańsze niesprawdzone ziemie bądź zwykłe "marketówki" trzeba omijać!
 

Aiknoname

Member
Rejestracja
Kwi 10, 2013
Postów
16
Buchów
0
38 dzień

jakiś 10ty dzień flo, w pierwszych dniach zapach był tak mocny że cieżko było usiedzieć w domu. Teraz ledwo czuć rośliny, czego to może być przyczyna? Światło za blisko? Temperatura w dzien 24-26 st, noc 21-23. Chwasty zaczynają bieleć, wczoraj pierwszy raz podlane Biobloomem 4ml/1l.

IMG_9701.JPG

IMG_9700.JPG

IMG_9702.JPG

IMG_9703.JPG
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Zanikający zapach podczas uprawy w mieszkaniu to raczej powód do szczęścia niż zmartwienia, chyba że lubisz jak na chacie wali ci rosnącą gandzią. Konopia tak już po prostu ma że zapach podczas uprawy ulega zmianie, wzmacnia się lub słabnie w zależności od stadium, raczej ostatnie czym powinieneś się przejmować.
Fajnie to zaczyna puchnąć, podlewaj regularnie nawozem na flo a będzie git.
 

Aiknoname

Member
Rejestracja
Kwi 10, 2013
Postów
16
Buchów
0
47 dzień

Od początku uprawy miałem problem z dostosowaniem wysokości lamp, trzymalem na jakies 10-15cm od roslin i podnosiłem co jakiś czas. W ciągu ostatnich 20 dni gdy rośliny cisną w góre jak szalone podniosłem lampę tylko raz a tak to zostawał nawet na 2-3cm od szczytów i nie zauważyłem problemów poza spalonym liściem dzisiaj który się po prostu oparł na żarówce x) . Do końca zostało jakies 20 dni a mi już brakuje miejsca w boxie, jak tak dalej będą cisneły to będę musiał coś wymyślić, na ten moment mam spokój bo podniosłem prawie na maxa już i mają po 5-6cm od światła.

Do miejsca gdzie był jeden wlot pasywny wsadziłem również dodatkowy wiatraczek wciągający dla poprawy wentylacji - 7cm średnicy i 0,45amp, zasuwa jak szalony.

Na ten moment są 2x wciągające, 1x wyciągający i 1 wlot pasywny którym powietrze również ucieka. Temperatura około 24 st. wilgotnośc 60%. Dużo jak na flo, jakieś rady oprocz lepszej wentylacji i worków z ryżem jak to zbić ? :)

IMG_0067.JPG

IMG_0063.JPG

IMG_0064.JPG

IMG_0065.JPG

IMG_0066.JPG
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
W 20 dni raczej sie nie wyrobia, minimum miesiac trza im dac
 

Aiknoname

Member
Rejestracja
Kwi 10, 2013
Postów
16
Buchów
0
63 dzień

Miałem gotowe zdjęcia z 55 dnia ale coś się poknociło w galerii i dopiero teraz postuje, rośliny z dnia na dzień puchną, nie widać nic odchodzącego od "normy", cały czas dostają biobloom, problem z wysokościa żarówek rozwiązała roszada wewnątrz tak żeby roślina z najwyższm topem zawędrowała obok lamp.


Na zdjęciach nie wyglądają jeszcze na takie dojrzałe ale w rzeczywistości powiedzialbym że jakieś 30-40% włosków jest brązowa.

63d_28129.JPG

63d_28329.JPG

63d_28429.JPG

63d_28229.JPG
 

Aiknoname

Member
Rejestracja
Kwi 10, 2013
Postów
16
Buchów
0
71 dzień

No witam, to będzie przed ostatni wpis w tej relacji.

Rośliny po wstępnym trimmie z głównych liści. Trichomy myśle około 60% brązu do 40% bieli na ten moment i będę chciał zostawić troche białych podczas ścinki żeby wytestować czy faktycznie będzie łagodniejsze. W ostatnim wpisie jakoś się postaram to podsumować, podać wam liczby i może koszty jeśli będzie zainteresowanie osób chcących zrobić pierwszą domową uprawę.

71_28229.JPG

71_28129.JPG

71_28329.JPG

71.JPG
 

Aiknoname

Member
Rejestracja
Kwi 10, 2013
Postów
16
Buchów
0
Podsumowanie

Tak jak obiecałem, podsumowanie.

Całość do dnia dzisiejszego trwała 83dni, z planowaniem wyszłoby pewnie kolo 90.
Zbudowanie boxa (sklejki, kątowniki, oprawki, żarówki, kable i wiele różnych rzeczy na samą konstrukcję) kosztowało około 320zł.
Pestek kupiłem łącznie 7, ale licząc te które zasadziłem to pewnie z 30zł, nawozy, pochłaniacze zapachu jakies 50, tak więc całość zamyka się w 4 stówach.

Najciekawsze: końcowy szusz

Ak47: 25g
Ak47#2: 27g
Lowres: 29g

razem 81g

Dziękuję wszystkim którzy dotrwali do końca, tym którzy się odezwali oraz radzili i oczywiście dzięki za buchy ;)

IMG_0805.JPG


PS: Honza miałeś rację, skosiłem jakos w 77 dniu albo cos koło tego ;)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół