nasiona marihuany

Klimatyzacja do box'a

Wyszukiwarka Forumowa:

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Witam ponownie,

Mam dosyć duże problemy z temperaturą i wilgotnością w boxie. To dłuższa historia i wiele błedów przeze mnie popełnionych. Brak odpowiedniego obiegu powietrza. Po prostu. Za słaby wiatrak do filtra, za mały filtr.

Jak już prawie poradziłem sobie z wilgocią, to temperatura urosła w nocy od działających odwilżaczy. Ogólnie w domu jest ciepło. Postanowiłem zaryzykować i kupiłem "klimatyzator" z eBay'a. Żebyście nie popełnili mojego błedu, umieszczę tutaj jego zdjęcie. Omijać szerokim łukiem.

Kobwa Personal Space Air Cooler (wcale nie ma takiego filtra jak na zdjeciu)
normal_717x2PXq-5L__SL1000_.jpg


Zacząłem więc szukać czegoś, żeby to ulepszyć i znalazłem to:

Thermoelectric Peltier Refrigeration Semiconductor Air Conditioner Cooler Kit
https://www.ebay.co.uk/itm/Thermoel...uctor-Air-Conditioner-Cooler-Kit/192424136880

normal_s-l1600_281529.jpg


Nistety wydałem już wszystkie przeznaczone na to pieniądze (i jeszcze wiecej), ale naszczęscie miałem peltier'a w szufladzie. Kosztuje 8-10zł. Wymieniłem ostatnio wiatrak w PC na wodne chłodzenie. Naszczęście starego Cool Master'a nie wyrzuciłem. Taśma termiczna z klejem po obu stronach, peltier i radiator na górze. Robi się ciepły jak daje 12V. Mocno ciepły. Muszę dać wiatrak na górę, ale jest czad.

Dam znać czy różnica ciepła jaką wydaje, w prównaniu na zimno, ma wogóle jakiś wpływ w box'ie. Na biurku czuć bardzo przyjemne zimne powietrze. Zaleta. Nie wydziela wilgoci, a wręcz będzie suszył powietrze. Już dawno miałem się zabrać za tego Peltier'a. W box'ie jest dużo ciepła, które można odebrać radiatorem i dać prąd chociaż do wiatraka. Jak podgrzewasz Peltiera z jednej strony i chłodzisz z drugiej, to wydziela prąd. Jak go dotykałem palcem, to leżac na stole wydzielał prąd. Nie pamietam tylko czy było to 0.1V, czy 1V. Teraz jest już w nowym projekcie i nie sprawdzę.

------------- Edycja ------------------

I bardzo dobrze, że nie kupiłem tego urządzenia tak z eBay'a. Tak to bywa w termodynamice. Ilość wydzielanego ciepła, równa się wydalanemu zimnu. Temperatura w box'ie pozostaje taka sama.

Fajny pomysł, ale trzeba pozbyć się ciepła. Można takie 2-3 urządzenia zamontować we wlocie od powietrza, ale będą musiały być oddzielone od elementu który wydziela ciepło. Do tego myślę żeby zamontować chłodźenie wodne. Inaczej to raczej nie pójdzie. Jest to sposób na klimatyzację, gdyż temperatura spada wraz ze wzrostem napięcia. Niestety wzrasta również wydzielane ciepło. Przy ładowarce 12V 2A układ ma około 100 stopni. Jest też dużo zimna, ale to powietrze się miesza w zamkniętej przestrzeni. Na biurku działa spoko. Do dopracowania. Jak znajdę sposób, to się podzielę. Narazie testuję.
 
Ostatnia edycja:
E

eldom

Guest
musisz wziąć np kanał wentylacyjny prostokątny na wlocie do boxa , wyciąć w nim kwadratowy otwór i zimny radiator wsadzić do środka , a gorący musi zostać na zewnątrz. Tylko powietrze chyba powinieneś doprowadzić z zewnątrz pomieszczenia bo gorący radiator ogrzeje ci pokój. Ciekaw jestem wyników , daj też znać jaką masz wymianę powietrza w boxie bo to istotny czynnik.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół