nasiona marihuany

mały, growbox [0.24m2] - zanim zacznę...

Wyszukiwarka Forumowa:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Jesteś totalnym ignorantem... Weź pod uwagę wysokość jego boxa i użycie lampy HPS? Problemy z temp itp. a dodatkowe powietrze nie zaszkodzi w takim przypadku czy więc teraz rozumiesz? Sam o tym teraz napisałeś... Plagron do florovitu porównałem bo to przynajmniej kiedyś uchodziło za podstawowe nazwy dla początkujących, proste i tanie w stosowaniu. Zauważ że fotki w galerii pochodzą a okresu gdzie prawdopodobnie nie słyszałeś o tym forum więc daruj sobie...

Nie jestem tu aby udowadniać swoją zdobytą wiedzę bo ktoś ma taki kaprys, to tylko godzi w Twoją inteligencje :crazy:

Wyciag zbije temperature pod hps? Moim zdaniem nie. Zamiast dawac ten wentylator na wlot zamontowalbym go do cooltube i dopiero tak bedzie mozna zobaczyc roznice. Na serio uwazasz, ze to slabe rozwiazanie?
Widzialem miedy dodawales tamte fotki i niestety sie mylisz, uprawiam troche dluzej i bylem na # jak meczyles sie z pierwsza uprawa.

Wiedzy udowadniac nie musisz, na pewno wiesz wszystko i sprawdzales rozne konfiguracje na roznym metrazu.

Ocena czyjejkolwiek inteligencji na podstawie kilku postow jest najzwyczajniej w swiece infantylna, dalej nie bede komentowal twoich wypocin, bo przeciez tak napisali w ksiazce, ktora omawia wszystmie mozliwe aspekty uprawy i nie moze byc tam niedopowiedzen czy bledow. Ba! Caly swiat jest zbudowany zero-jedynkowe i nie ma nic pomiedzy. Mam nadzieje, ze zaprezentujesz jakiegos growloga i pokazesz skilla ;)
 

Ravahr

Member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
19
Buchów
0
Szanowni, wyczuwam tutaj nutkę agresji - a tak być nie powinno, przede wszystkim chce się poradzić - zanim rozpocznę budowę, aby zrobić to dobrze. Jak pisałem, moje hasło przewodnie to safety first.
O wlocie pasywnym czytałem już wcześniej, jednak postanowiłem zainwestować we wlot aktywny aby jeszcze bardziej zminimalizować możliwość wydobycia się zapachów. Przynajmniej tak to sobie wyobrażam, że jak mam po prostu dziurę i wiatrak, który tylko wyciąga powietrze (u góry boxa) - to jakiś delikatny zapaszek przez ten wlot pasywny może być wyczuwalny. Poprawcie mnie proszę, jeśli się mylę, nie mam w tym doświadczenia.
Obecnie po waszych wpisać zastanawiam się po prostu nad zmniejszeniem rozmiaru wiatraka (wlotowego) z 120mm na 80mm. Reasumując:
- wlotowy 80mm
- mieszający 92mm, umieszczony w połowie boxa, w rogu, skierowany bardzo lekko ku górze (wiem, że modele które przedstawiłem pokazują inaczej, dopiero potem do dokładniej przemyślałem).
- wylotowy 120mm poprzedzony filtrem

lampa powieszona poziomo, z odbłyśnikiem wykonanym z blachy do pieczenia - o ile dobiorę dobrze rozmiar do mojego pudła.

Co do opinii, że może być tyle wiatru w środku, że powietrze będzie szukać każdej szczeliny - chce tego uniknąć, każdy róg, kant czy łączenie ścian pudła będzie bardzo dokładnie obrobione klejem do drewna.


Co do kosztów - aby rozwiać wątpliwości - 50-100PLN w jedną lub drugą stronę nie zrobi różnicy, lecz jeżeli mam szansę na czymś zaoszczędzić - dlaczego nie?
Chce uniknąć mnożenia niepotrzebnych kosztów aby się nie okazało, że budowa boxu mogła wyjść 30% mniej.

Wasze uwagi są bardzo cenne, dziękuję za nie.
Pamiętajcie, opinia jak dupa, każdy ma własną :)
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Wybacz jeśli Cię uraziłem, nie było to moim zamiarem. Zastosowanie cool tuby to byłoby dobre rozwiązanie ale Ravahr coś pisał że zrobi bez niej. Ciekawią mnie dalsze losy tego projektu.
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
Zrezygnuj z wtłaczającego. Zamiast wentylatora komputerowego jako wyciągu zainwestuj w kanałówkę, ponieważ ten komputerowy mimo sporego przepływu powietrza nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia, przez co nie będzie dobrze zasysał powietrza przez filtr. Dopasuj jakiś wentylator kanałowy do filtra, który wybrałeś. Z wentylacją w takiej formie jak planujesz teraz, będziesz miał bankowe problemy z temperaturą przy HPS 150 i zapachem wydobywającym się z boxa.
 

Ravahr

Member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
19
Buchów
0
Cześć, potrzebuję kilku porad:

1. Jeżeli zainwestuje w kanałówkę i zrezygnuję z wtłaczającego, to czy wiatrak komputerowy 120mm jako mieszający będzie ok, czy potrzebuję czegoś mocniejszego? Pod jakim kątem go ustawić (do góry)?
2. Mniejszy wiatrak w odbłyśniku z blachy do pieczenia ale wstępnie bez szyby - potrzebny? Jeżeli tak, to wylot na górę czy w bok?
3. Kanałówka: wirnik na zewnątrz pudła (więcej miejsca w środku), filtr wewnątrz (uszczelniony klejem) - wystarczy?
4. Lampy 150W, MH + HPS czy HPS dual? Dual wychodzi ok 30zł taniej niż MH + HPS.


Warto wspomnieć, bo na pewno ma duże znaczenie odnośnie temperatury wewnątrz: wstępny plan zakłada, że box będzie stał w chłodnym pomieszczeniu, ok 15 stopni przy obecnych upałach.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
15st... tylko pradu nie kradnij w tej piwnicy :p

1. Komputerowy bedzie ok, poziomo na wysokosci szczytow niech wieje
2. Czy potrzebny zobaczysz po testach. Najlepiej osobny obieg, jak nie to na gorw wylot.
3. Wystarczy.
4. Albo jakikolwiek hps na obie fazy, albo mh + hps - zalezy od funduszy
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Zacny plan. Ja mam box z osb I sobie chwale A zamiast farby ***nij folie mylar;) jak szaleć to szaleć. No i duży wentylator mieszajacy lub cool tube. Ale luzik. Po pierwszej uprawie będzie kasa na upgrade;)
 

Ravahr

Member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
19
Buchów
0
Dzięki za odpowiedzi.
Potrzebuję jeszcze jednej porady na temat ulokowania wlotu/wiatraków.
Załączam rysunek:
czerwone kwadraty to wiatrak(i) mieszający(e) - mogę zastosować jeden lub dwa - wydaje mi się, że jeden 120mm będzie optymalny.
niebieskie kwadraty to wlot (pasywny, naczytałem się ;) ).
u góry oczywiście kanałówka wyciągająca poprzedzona filtrem.

Pytanie jakie rozlokowanie wiatraków zapewni najlepszą cyrkulację powietrza?
Wydaje mi się, że wlot w miejscu 1 i mieszający w 4 będzie najbardziej optymalne, lecz będzie miło jeżeli wypowie się ktoś bardziej doświadczony.
1.png
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
W takim wypadku umieść jeden wlot pasywny na przeciw ściany z wyciągającym. Dwie pasywy chyba zbędne bo i tak więcej powietrza nie wleci co wyciągający zassa. Pamiętaj, że dobrym rozwiązaniem jest chłodzenie lampy np wiatrakiem. Możesz jeden przeznaczyć jako mieszający a drugi jako chłodzenie dla lampy jeśli będzie bez cool tuby. Skieruj wtedy go tylko tak, żeby gorące powietrze z lampy było dmuchane w kierunku wyciągu.
 
E

eldom

Guest
j.w. wlot na przeciw wylotu. Co do jednego tylko wlotu - to może być różnie , wszystko zależy od tego jak mocny będzie went - być może wciągnie więcej niż ten jeden wlot pasywny - wówczas częśc jego pracy pójdzie w gwizdek ,a może to być przydatne przy zbijaniu temp lub wilgotności. Ale to też na testach zobaczysz.

Dobrze że zdecydowałeś się na lepszy went ale mimo wszystko uwaga do wcześniejszego postu - jeżeli chodzi zapach to wg mnie lepiej dwa wyciągające niż jeden wyciągający z filtrem i jeden wlotowy - dlaczego ? ten wyciągający będzie ograniczony filtrem przez co jego uciąg będzie mniejszy niż wlotowego "wolnego" to może prowadzić to powstania ciśnienia w boxie które będzie uchodzić szparkami bez filtra - zapach sie wydobedzie.
 

Ravahr

Member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
19
Buchów
0
Dzięki za odpowiedzi.
Zastanawiam się nad zmianą koncepcji oświetlenia z uwagi na temperaturę, o której dużo mowa.
Obecnie, przy HPS 150W, w pokoju w którym jest ok 24 stopni mogę mieć problemy z temperaturą [zbyt duża], w piwnicy było by ok, ale po przemyśleniu sprawy lepszy będzie pokój mieszkalny (bezpieczniejszy).

W miejsce lampy HPS - żarówki LED.
Myślę tutaj o zastosowaniu 4x żarówki led 10W ratio 4:1 (5 lamp, fale czerwone 660nm / niebieskie 460nm)
Obszar oświetlenia jednej żarówki to 15x15cm, przy boksie 50x50 wydaje się to dawać dobrze naświetloną powierzchnię i brak problemów ze zbyt dużą temperaturą.

Pytanie, czy temperatura nie będzie zbyt niska - w końcu będzie wentylator mieszający.
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
jesli masz w pokoju gdzie stoi box 24C to nie bedziesz mial mniej w boxie :D
o jakich ledach mowisz?
 

Ravahr

Member
Rejestracja
Lip 31, 2018
Postów
19
Buchów
0
Post napisałem zanim się dokształciłem o ledach ;)
wleci HPS jak planowałem
niedługo koniec wyjazdów/urlopów i będę mógł spokojnie zabrać się za składanie zestawu
 
S

Seedmaniak

Guest
Kup lampę MH i HPS na Flow, to zdecydowanie lepsze niż Dual.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół