nasiona marihuany

[LED COB 75-150W] [0,25m2] 1x Critical Mass i 1x Critical Jack

Wyszukiwarka Forumowa:

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
Witam w moim drugim grow.
Pierwszy grow był bliski sukcesu gdyby nie pleśń.
POPRZEDNI GROW
Jako, że tamten wątek jest już w zakończonych pozwolę sobie tutaj podać wynik:
Po trymie, curringu wyszło topów (tego co bym palił): 97,36g
Tzw. popcornu: 59,86g


Ale, że to wszystko otarło się o pleśń więc będzie nalewka i masło.
Co prawda w niektórych częściach to ja tam sądzę, że nie ma pleśni ale nie mam takiego ciśnienia żeby ryzykować.

Dlaczego takie pestki?
W sumie to chciałem Jacka Herrera ale jakoś tak wyszło a Mass urzekł mnie swoją masą w poprzednim grow.
Oba są w miarę kompatybilne więc nie powinno być problemu przy końcu.

Setup taki sam jak poprzednio.

Box 50x50x140.
Przed wentylatorem Filtr Can Lite 150-165m3/h (na późną fazę veg i całe flo)
Za wentylatorem Filtr Can Lite 250-300m3/h (na flo kiedy jeden filtr nie wystarcza).
Wentylator TD Silent 160/100 + transformatorowy regulator obrotów. Pracuje 24h/dobę.
Wentylatory mieszające i chłodzące panele (fi: 14cm) 4 sztuki (dwa mieszają, dwa chłodzą radiatory).Pracują 24h/dobę.
Wentylator mieszający Advanced Star bodajże 15W, dwa nastawy mocy. Pracje 24h/dobę.
Niestety bez oscylacji i jak na moje odczucie za mocny nawet na 1szym biegu.
Nawilżacz na weg.
4x LED Citizen CLU046-1212C1-303M2G2 o łącznej mocy maksymalnej 150W z zasilaczem umożliwiającym regulację mocy.
WEG 18/6
FLO 12/12
Zwykłe donice z ziemią uniwersalną Kronen.
Nawozy: biohumus na weg, Substral Burza kwiatów na flo.
Cal/Mag.

W planach to co poprzednio - LST, kusi mnie siatka. Jak będę miał czas to poczytam i może zrobię.



23.07.2018 pestki wskoczyły do wody






potem na chusteczki. Critical Mass bardzo mocno wyszedł ze skorupki, Critical Jack ledwo wystawił głowę.
Oba zostały zakopane w ziemi 28.07.2018




Po jednym dniu Masa wystawił już głowę na powierzchnię. Jack dzień później.
Wylegiwały się parę dni na słońcu gdyż pogoda sprzyjała i myłem box.


30.07 siedzą już w boxie z nawilżaczem
 

designer

Member
Rejestracja
Kwi 12, 2018
Postów
8
Buchów
0
Trzymam kciuki żeby wszystko poszło godnie z planem. Critical Jack coś żółty wyszedł czy tylko mi się wydaje? Powodzenia życzę i będę zaglądał :)
 

Mr.SQN

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2015
Postów
353
Buchów
32
Odznaki
2
I jak bedziesz robil maslo ??

W jaki sposob przygotujesz material ?
Bedziesz dekarboksylowal w piekarniku czy wygotowywal ?
Jak rozumiem juz wszystko suche
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
Tak, wyszedł taki żółtawy ale to było doslownie parę godzin po wystawieniu głowy z ziemi więc jeszcze nieśmiały był.
Teraz jest już OK.

Co do jedzenia to będę dekarboksylował, wszystko suche.

W boxie tropikalny żar przez te upały. Doszło do 37 stopni, zbijam, polepszam wentylację, zmniejszam strumień światła.
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
8 dzień VEG
liczony od wyjścia z ziemi.

Wszystko OK, temperatura opanowana w miarę jak na te upały (max 30-31 a i to tylko w przypadku gdy akurat w nawilżaczu skończy się woda.
Wilgotność od 35% w nocy do 70-80% w dzień jak pracuje nawilżacz.
Na razie niczym nie nawożę.
Lampa gdzieś na 80% mocy prawie na maksymalnej wysokości (tak jak zakończyłem poprzednie grow).
Jak widać nie jest źle.

Już nie pamiętam tutaj na zdjęciu który jest który.
Ale w kolejnych update'ach będzie już opisywane :)





---------- Post Zaktualizowany 17:19 ---------- Data pierwszego postu 17:11 ----------

10 dzień VEG


Cały setup wygląda tak:


Critical Mass:



Critical Jack:







16 dzień VEG

Critical Mass:





Critical Jack:





Blumaty odwalają kawał dobrej roboty.




23 dzień VEG

Podlałem już parę razy biohumusem. Lecę na prawie pełnej mocy lamp, gdzieś około 130W.
Wenty mieszające, których nie miałem w poprzednim flo w takiej ilości, dają radę. Łodygi są grubsze.
Parę dni przed naginaniem spróbowałem lekko ugiąć Critical Mass i łodyga zaraz przy ziemi (dosłownie w miejscu gdzie zielone wchodzi w ziemię) zgięła się jak papier. Roślina cała zaczęła lecieć ku ziemi a ledwie ją trąciłem ręką!
Jakoś przymocowałem aby stała prosto. Udało się. Część rośliny nad ziemią powoli ładnie drzewieje (drewnieje?), a ta część pod ziemią lichutka.
Sądzę, że winne temu było użycie blumata już od początku na trzech nawadniaczach na roślinę. Zbyt wilgotno cały czas miały i wydaje mi się, że korzenie mogły zgnić.
Jeszcze wtedy żyła, choć jej koniec był już bliski.
Parę dni później musiałem już naginać.
Fotki z akcji.

Critical Jack:




Naginając Critical Jacka, widząc jak grubą i twardą ma już łodygę i wiedząc, że pod ziemią może być słabiej ścisnąłem łodygę w palcach i zgiąłem. W sumie tak ścisnąłem w trzech miejscach aby nie zrobić w jednym złamania pod kątem 90stopni ale by było bardziej łagodne zgięcie. Nie wyszło do końca tak łagodnie jak chciałem ale roślina żyje.


Porozchylałem także, jako-tako, liście i przyszłe topy. Starałem się je już jakoś rozłożyć równomiernie ale nie wyszło ;)




Critical Mass:
jeszcze trzyma się podwiązana aby nie leciała.





A tutaj owa łodyga która ugięła się:


I Critical Mass także nagiąłem, starając się część przy wcześniejszym zgięciu pozostawić nie naprężowną.



Po paru dniach Critical Mass wyzionął ducha. Sprawdziłęm ręką łodygę 1 cm pod ziemią - pękła w ręce jak jakaś papierowa nitka.
Więc mam już tylko Jacka w boxie.
Jeśli przeżyje moje koślawe naginanie, ponaginam go jeszcze raz żeby jedną rośliną wypełnić box.
HOWGH.

Pozdro Wam.
 
Ostatnia edycja:

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
81 dzień VEG

HALO! HALO!
Wiem, że mnie dłuuuugo nie było ale roślina ciągle żyje i grow trwa!
Jak i relacja. Nie przerzucajcie mnie do NIEDOKOŃCZONYCH.

Szybki update bezzdjęciowy. Roślina ciągle w fazie VEG.
WTF spytacie, ano fatalnie idzie ten grow, prawie zdechła parę razy :p .
Teraz jest już za wysoka (wczoraj nagiąłem najwyższy szczyt). Więc dziś ją przełączę.
Wczoraj modyfikowałem ostro BOXa aby był cichszy. Po ponad 4godzinach prac wynik był taki, że jest głośniej. Ale przynajmniej już wiem CO daje największy hałas. Ale jak to zmienić to już nie wiem. Dzisiaj robię wszystko to co wczoraj ale na odwrót - wracam do pierwotnego setupa.

Zmieniłem nawóz z Biohumusa uniwersalnego na Compo do zielonych.
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
Prowadzę tą fotorolecję jak obecny grow - marnie.
Zapomniałem dodać zdjęć z 81 dnia VEG - dnia przełączenia na FLO

uzupełniam więc:




















58 dzień FLO,

po paru kolejnych katastrofach z nawodnieniem podlewam już ręcznie.
Byle dociągnąć do końca.




















 

BioFarmer

Only Organic
Rejestracja
Sie 27, 2018
Postów
1,691
Buchów
147
Odznaki
1
Ogólnie spoko wyglądają na duże, lecz wizualnie tragedia i stan rośliny ogień. Ciekawy jestem jak smak takiej rośliny.. już to na vegu wyglądało fatalnie. Ale To tylko moja opinia. A i tam piszesz veg A widać że już wiąże topy.
 

JimMorris

Well-known member
Rejestracja
Sty 18, 2019
Postów
812
Buchów
4,293
Odznaki
2
Karamba, jak Ty to ogarnąłeś? Będzie podsumowanie? <peace>
 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
Hehe - tak, będzie podsuwowanie tego khmmm.... "grow karamba". ;)

około 94 dzień FLO <lol2>

Wyglądają tak a nie inaczej (wierzcie mi, że zdarzało im się wyglądać gorzej niż na zdjęciach przedstawionych) z powodu permanentnego utrzymywania ich w stanie agonalnym z powodu braku wody. Warunki pustynne a słońce 150W napierdziela codziennie ;)
Parę tygodni temu zrobiłem stelaż z drutów i popodwieszałem topy żeby nie stykały się ze sobą (przewiew) a i te cieniutkie łodygi nie miałyby szans utrzymać ich bo kładły się już wtedy pod ciężarem kwiatów.
Roślinę trochę z przodu oczyściłem z masy uschniętych liści. Na "tyły" nie zdołałem już dotrzeć rękami dokładnie, wyciąganie rośliny nie wchodzi w grę - połamałaby się.
Podsumowując posta - stan rośliny spowodowany jest brakiem wody a co za tym idzie także i pożywki.
Momenty gdy parę razy dostała regularnie wodę + nawóz - w przeciągu 48h zmieniała się nie do poznania.

Próbowałem porobić fotki mikroskopem ale takie to dziadostwo, że nie mogę zrobić wyraźnej. W przyszłym tyg. zrobię to podeślę. Ale to już końcówka, niektóre trichomy są już mleczne (na 1szy rzut oka tak w 20-40%).












 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
108dzień FLO

No i ciąc czy nie ciąć jeszcze?
Jedne przezroczyste, słabo mleczne inne brązowe.
Roślina zwariowała?







 

Marek.Masa

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2017
Postów
93
Buchów
0
119 dzień flo
Scinka! Więcej szczegółów i zdjęć wrzucę później. Na razie wisi do góry nogami, wstępnie oczyszczona z liści. Pozdro


Obiecane zdjęcia:





Bez lampy błyskowej:


Z lampą błyskową:



W rzeczywistoście wyglądają nieźle, zły balans bieli:



Porozchylałem, pooglądałem czy wewnątrz nie pleśnieje, nie znalazłem oznak:





Top z jednej strony (bardziej zielonej):


Ta bardziej zielona strona to była ta "od wewnątrz" rośliny, tam gdzie nie było takiego ataku światła, gdzie była przytulona do innego topa.

Top z drugiej strony (mniej zielonej), w realu nie wygląda to tak szaro jak na zdjęciu:



I tyle na razie. Jak zważę i spróbuję dam znać jak efekty.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół