nasiona marihuany

Biobizz Light-Mix (Lightmix) - pleśń?

Wyszukiwarka Forumowa:

Trias

Member
Rejestracja
Cze 8, 2018
Postów
24
Buchów
0
Czołem.

Na wierzchu ziemi (Biobizz Light-Mix) jednej z moich roślin odkryłem coś w rodzaju pleśni. Biaława, z minimalnymi szaro-zielonymi odcieniami, przypominająca lekką, gęstą pajęczynę. Podejrzewałem mikoryzę lub wpływ nawozów Biobizza (Grow, Bloom, Top-Max), ale właśnie przed chwilą w misie, w której 2 tygodnie temu przygotowywałem Light-Mixa (jedynie go lekko nawilżałem, brak jakichkolwiek innych dodatków) odkryłem to samo, w jeszcze większej ilości. Niestety chwilowo nie mam jak sfotografować misy, ale oto zdjęcie donicy z rośliną (chodzi o to białe, nie zielone):



Usunąłem tę wierzchnią centymetrową warstwę, nie sięgało toto w głąb, więc tylko zasypałem świeżym Light-Mixem. Wydaje mi się że na jednej ze starszych roślin też coś takiego widziałem ze 3 tygodnie temu ale zniknęło a rośliny rosną dobrze, więc specjalnie się nie martwię (ignorance is bliss). Niemniej ciekawi mnie, czy faktycznie wilgotny Light-Mix to tak dobra pożywka dla pleśni? O ile rzeczywiście misa z wilgotną resztką ziemi stała zapomniana w ciemnej szafie, to donice w boxie podlewałem przez te 2 tygodnie raptem 2 razy, a box jest dobrze wentylowany (choć przyznaję, że wilgotność > 60%).

Pełna fotorelacja: https://www.forum.haszysz.com/showt...-2x-Northern-Light-2x-Lemon-OG-Haze-(Nirvana)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół