nasiona marihuany

plecionka zamiast przyponu stalowego

Wyszukiwarka Forumowa:

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Złów szczupaka i popatrz mu do paszczy to sie zdziwisz i to fest
sandał ma tylko dwa duze zeby i czerwone oczy w nocy
a tak na powaznie, złowiłem juz dziesiatki sandaczy z gruntu łowiąc na przypony z plecionki
czesem trzeba je nawet wydłuzyc do ponad metra i nigdy mi ta ryby nic nie przegryzła
natomiast szczupaki próbowąłem łowić tez na plecionki ale raczej w spiningu i było wszystko fajnie do czasu jak mi jeden wiekszy nie przegryzł jej przed samym podbierakiem
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Szczupak ma żeby i sandacz ma zęby. To dlaczego szczupak miałby przegryść bez problemu a sandacz już nie?
Wytłumacz mi to.

A czy wszystkie zeby u zwierzat wygladaja tak samo? Nie za bardzo.
Esox lucius ma sztyletowate zeby tnace nawet fluorocarbon przy duzym nacisku o pleconkach nie wspomne. Polecam zawsze stosowac przypon stalowy bo szczupakow on nie odstrasza od ataku, badz wolfram, ewentualnie fluorocarbon o duzej srednicy.
Sander lucioperca zdecydowanie bardziej kolkowate, (jak igly), bez ostrych krawedzi. Sluza mu do przytrzymywania zdobyczy.
Sandacz jest w stanie uszkodzic zylke swoimi zebami ale nie tak latwo jak esox wiec fluorocarbon czy plecionka sprawdzi sie w tym przypadku.
W branzy siedze ponad 20lat i przez dlugi czas bylem zwiazany zawodowo.
Jestem do uslug w razie jakichkolwiek pytan.
Btw. Owszem, nozyczkami ciezko plecionke przeciac gdy jest luzna. Wystarczy ze ja napniesz i zrobisz to o wiele latwiej. Ostry noz tnie ja bez zadnych problemow. Włókno Dyneema nie jest na szczupaki.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Czemu ryba nie bierze?

Bo jest pływakiem, prowadzi zdrowy tryb życia i nie bierze :)
Oj [MENTION=75896]De'ath[/MENTION] :) lubisz wbić spileczke :)
Moge ***nąć elaborat jeśli pytasz serio :)
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Serio pytam. Raz se ide ze spinningiem, paczam szczupak stoi za trzcino, rzucam gume, ciagam mu przed nosem, a on nic. I raz to samo z pstragiem.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Serio pytam. Raz se ide ze spinningiem, paczam szczupak stoi za trzcino, rzucam gume, ciagam mu przed nosem, a on nic. I raz to samo z pstragiem.

Problem jest niestety dosc zlozony i nie mam jednej odpowiedzi na to pytanie.
Zacznijmy od tego ze lososiowate maja bardzo dobry wzrok który z powodzeniem radzi sobie nawet z zalamaniem swiatla przechodzacego przez tafle wody. (Mógl Cie zwyczajnie widzec.) Z tego powodu równiez nie zaleca sie stosowania plecionek przy ich polowie. Transparentna zylka fi 0.20 to najrozsadniejszy wybór przy ich polowie. (Polow szczupaków jest zdecydowanie mniej wymagajacy pod tym wzgledem a najlepsza przyneta stuczną są jerki w przypadku szczypłych. Ona najwierniej oddają ruch chrej lub rannej ryby. Ta przynęta uczy trochę kreatywności nad wodą bo nie sciąga się jej jednostajnie a skokami z kilku sekundowymi przerwami, dodatkowym plusem jest to ze drapieznki ma wiecej czau na reakcje)
Kolejna kwestia jest podejscie do stanowiska i podanie przynety. Unikajmy tupania bo wstrzasy potrafia równiez sktacznie zmniejszyc nasze szanse na sukces. Woda to osrodek znakomicie przenoszacy drgania i dzwiek.
Sam rodzaj przynety i jej prezentacja równiez moze miec spore znaczenie. Amplituda drgan, charakterystyka pracy czy tempo prowadzenia wabika, delikatne przerwy w prowadzeniu potrafia miec spory wplyw na skutecznosc.
Kolejna sprawa jest jej wielkosc, ryba potrafi kalkulowac czy wydatek energetyczny jej sie oplaca badz odwrotnie, ewentualna zdobycz jest zbyt duza.
O pogodzie nie wspomne. Przy niskim ciśnieniu atmosferycznym ryby posiadające pecherz pławny przeważnie żerują słabiej. Podobnie jest gdy ciśniene skacze.
Natlenienie i temperatura wody również ma znaczenie. Lato woda czesto można spotkać tzw. opalające sie ryby i az kusi coś im podrzucić. Podczas upałów najlepsze okresy na udany połów to noce, dwie, trzy godziny po zachodzie słońca jak również dwie, trzy godziny przed wschodem słońca i łowić najwyżej dwie godziny po jego wschodzie. Ryby z naszych akwenó nie lubią zbyt nagrzanej wody a siedzą pod powierzchnią bo tam tlenu jest najwiecej.
Co do ryb spokojnego zeru to jest jeszcze wiele dodatkowych czynników:
Oszczędne nęcenie.
Podstawową zasadą skutecznego łowienia, gdy ryby nie mają apetytu, jest oszczędne nęcenie dokładnie w miejscu podania przynęty. Gdy warunki na łowisku zmienią się dla nas korzystnie i ryby wykażą większą aktywność, wtedy zawsze możemy wzbogacić mieszankę zanętową, aby ryby dłużej przytrzymać w miejscówce.
Łowiac na mulistym dnie, ciężarek wraz z przyponem zapada się w muł. Jeżeli zaistniała taka sytuacja to należy używać dłuższych przyponów oraz ciężarków o mniejszej masie oraz o innym kształcie, który będzie miał inne rozłożenie ciężaru, dzięki czemu nasz ciężarek nie będzie zapadał się wraz z przyponem w muł.
W łowisku w którym łowisz znajduje się bardzo dużo naturalnego pokarmu, który znacznie lepiej smakuje.
Używasz zbyt dużego haczyka względem do zastosowanej przynęty. To bardzo ważne gdy ryby sa już doświadczone mając poprzednio do czynienia z wedkarzami. Ryby potrafią sie uczyć, po bolesnym spotkaniu z hakiem sa zdecydowanie bardziej ostrożne. Wiziałem sporo filmów z kamer podwodnych gdzie karpie badały pokarm wachlując płetwami piersiowymi tak by podnieśc lekko pokarm nad dno i sprawdzić jak się zachowuje podczas opadania.
To naprawde temat rzeka i podałem tylko te czynniki które wpadły mi ona chwile obecną do głowy.
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Ok, dzięki za odpowiedź.

Nie jestem ekspertem, trochę powędkowałem swojego czasu, ale na ryby to tak między 10 a 18 jeździłem bez względu na porę roku, pogodę i ciśnienie, z tym że tylko spinning i gumy.
































Pzdr.
 

OG Gucilla

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 20, 2017
Postów
715
Buchów
1,285
Odznaki
3
Tak na marginesie to nie tylko pstragi ale tez trocie masz widze na rozkladzie :)
A za te pstragale szacun bo ladne kabanki Ci sie trafily :)
Pstrag 55-60cm to naprawde ladna ryba :)
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,363
Odznaki
1
Wszystkie były z przedziału 60-70cm, największy 74, ale mam tylko fotkę jak go trzymam, więc nie wrzucę. Wyjąłem ich wtedy kilkadziesiąt, wędkowanie życia :)
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Fajne rybki naprawdę. Mam to samo - zdjęć z rybami w ch*j ale na 90% morda więc nie do publikacji. Na paru % charakterystyczne budowle wodne - więc podobnie.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Hehe taki mały off odnośnie tych zdjęć że ja zawsze obiecuje sobie porobić fotki żeby na forum wrzucić a wychodzi tak że jak już to emocje takie że połowa fotki to morda rozhahana hehe.
Kartę muszę po tym długim weekendzie opłacić. Na wiosnę celuje w klenia i jazia. Strasznie się ostatnio podjarałem lightem. Wyniki miałem najlepsze na wobki Janusza Widła w ostatnim czasie. Muszę uzupełnić sobie arsenał o jego wyroby.
No i odkryłem jeszcze niedawno maybug... Za***iste imitacje ale i kosztują swoje
 

Iskra

Well-known member
Rejestracja
Lut 3, 2020
Postów
237
Buchów
806
Odznaki
2
Super ryby zawsze chciałem pstrąga złapać ale mieszkam w centrum PL.Na szczupaka przypon worflam obowiązkowy moim zdaniem pozdr.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół