nasiona marihuany

HPS Cooltube jaka wentylacja

  • Autor wątku Usunięty 21047
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 21047

Guest
Czesc
Prosze o pomoc przy doborze oswietlenia i pewnie odpowiedniej wentylacji przy zmianie slonca z cfl na hps.
Poczytalem troche forum ale odnosze wrazenie ze im wiecej przeczytalem tym mniej wiem.


Mam boxa z plyty osb bialej. Wymiary 40x60x100 w ktorym jest zamontowana zarowka cfl 200w.Wentylator wyciagajacy kanalowy moc 100m/h na przewodach wentylacyjnych 3 katy proste po drodze(wyczytalem ze to tez zmniejsza wydajnosc wentylatora dlatego o tym wspominam)3 wiatraki komputerowe mieszajace.Temperatura wchodzaca do namiotu to 24-26C.temperatura w boxie 31-32C.ostatnie moje dzialanie to wstawienie szyby co zbilo temperature do 28-29C co uznalem za wystarczalna i spokojny ze dziewczyny maja dobre warunki odetchnalem z ulga.Niestety zaraz okazalo sie ze zarowka sie sama wylacza po jakims czasie czasem po godzinie czasem po dniu nie wiem czemu ale mam juz dosc kombinowania samemu i PROSZE o pomoc.
Dodam ze lata swietle temu mialem gotowego boxa 90x90x160 slonce HPS 250W z wyciagajacym wentylatorem lazienkowym mocy150m/h i temperatura nigdy nie przekroczyla 28C
oto kilka pytan:
1.jak ludzie na cfl jadac na zwyklych komputerowych wiatrakach daja rade z temperatura a ja z moim 100m/h mam takie problemy(po to wybralem cfl aby ich uniknac)
2.Mam dosc cfl i chce przejsc na hps100 moze 150w.Domyslam sie ze jedyna opcja dla mnie jest cooltube.CZY redukujac rozmiar z fi 125 na fi 100 bo tyle ma moja obecna wentylacja czy to bedzie dzialac poprawnie?
3.biorac pod uwage wymiary boxa 40x60 za duzego wyboru nie mam przy wyborze cooltube bo chyba tylko wersja 40cm .z braku miejsca jedyna opcja jest aby wentylator zasysal powietrze a nie je pchal do cooltube poniewaz nie mam miejsca zeby zmiescic dwa przewody fi 125 po obu stronach cooltube.Jaka instalacja bedzie odpowiednia?
4.Czy stosujac cooltube i dobrze dobrana wentylacja na pewno problem za wysokiej temperatury mnie nie bedzie dotyczyl?Pytam bo nawet takiej cooltube na oczy nie widzialem a co dopiero mowic o jej skutecznosci:)



Czyli ogolnie. czy hps100 / 150W w cooltube z dobra wentylacja moze byc w tak malym boxie?i jaka jest ta odpowiednia wentylacja?
chce jak najszybciej kupic odpowiednie produkty bo zal mi dziewczyn ktore maja 2 tydz flo a non stop same stresy
Prosze o rady doswiadczonych growerow ktorych na tym forum na pewno nie brakuje
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół