nasiona marihuany

Ile światła do takiego namiotu 240x120x200?

Wyszukiwarka Forumowa:
H

heavy_smoker

Guest
Posiadam namiot o rozmiarach 240x120x200 w którym zaczyna życie 6x Amnesia XXL Auto od Dinafem w 20l potach. Do dyspozycji mam 5 zestawów z Timber Grow Lights:
- 2x 250 Watt Cree CXB3590 (5) COB Grow Light Kit
- 2x 300 Watt Cree CXB3590 (6) COB Grow Light Kit
- 1x 200 Watt Cree CXB3590 (4) COB Grow Light Kit

łącznie 1300 Watt i 26 cobów. Jak myślicie to nie za dużo światła? czy za mało? Proszę o poradę.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Te 20l poty do automatow to fatalny pomysl..
Dosc solidnie z moca tych ledow bedzie. Na poczatku to 1/3tej mocy jak nie nawet mniej zmiescisz siewki. Weg spokojnie na polowie tego a calosc dokladaj ewentualnie na flo. Ja przywalisz I'm od start taka moca nie beda rosly w gory tylko w szerokosc.
Wedlug mojego doswiadczenia 1000w z cxb to jest bardzo duzo swiatla. Twoje ppfd bedzie tylko absorbowane przez rosliny do pewnego poziomu a powyzej juz nie. Strzelajaca bez patrzenia w data sheety bedzie mial namiar swiatla a wiec czesc pojdzie na straty.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,842
Odznaki
5
Po za tym te 6 kwiatków to nie wykorzysta nawet połowy tego namiotu. 1.2 x 2.4 to tak na 20-30 sztuk optymalnie a nie na 6 w dodatku automatów...
 

Total Kozak

Buja taka muza!
Weteran
Rejestracja
Lip 5, 2015
Postów
3,175
Buchów
6,582
Odznaki
2
Dziwi fakt, że typ który ma taki setup, nie wie jak zrobić z niego użytek ! pozdro
 
H

heavy_smoker

Guest
pierwszy raz uderzam w automaty xxl poniewaz mam max 3 miechy i ani dnia dluzej, wczesniej bylo robione na tym samym zestawie 7x Jack Herrer tylko ze sezonowki i nie zmiescily mi sie w namiocie, za duze urosly ;) i byl problem z wentylacja.
 
H

heavy_smoker

Guest
Te 20l poty do automatow to fatalny pomysl..
Dosc solidnie z moca tych ledow bedzie. Na poczatku to 1/3tej mocy jak nie nawet mniej zmiescisz siewki. Weg spokojnie na polowie tego a calosc dokladaj ewentualnie na flo. Ja przywalisz I'm od start taka moca nie beda rosly w gory tylko w szerokosc.
Wedlug mojego doswiadczenia 1000w z cxb to jest bardzo duzo swiatla. Twoje ppfd bedzie tylko absorbowane przez rosliny do pewnego poziomu a powyzej juz nie. Strzelajaca bez patrzenia w data sheety bedzie mial namiar swiatla a wiec czesc pojdzie na straty.

obecnie jest jakiś 21 dzień i wisi 11 cobów skręconych na polowe i masz rację że się krzaczą zamiast iść w górę... jeden zestaw odłożę sobie na później i finalnie zawiśnie 22 coby.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Sezony to nie automaty.. Na taka powierzni tak jak Ci kolega wyzej napisal nie wykorzystane polowe tego boksa to raz, dwa ze beda sie slabo rozwijac w takich kolosach dwa a trzy ze za duze natezenie swiatla. Wedlug mnie 3 podstawowe bledy ktore odbija sie na plonie. Wstaw jakies zdjecia pogladowe to zobaczymy jak to rosnie.
Przerost formy nad trescia.
BTW sezony jak bys dobrze wybral to z krotszym wegkiem wkladasz tam wiecej sztuk I zamykasz sie w czasie.
Automaty ci nie wybacza potyczki a przygotuje sie na to bo widac ze wiedzy troche brak kolego.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,366
Odznaki
1
Ładne bobki w avatarze. Cala reszta juz mniej :)
 
H

heavy_smoker

Guest
BTW sezony jak bys dobrze wybral to z krotszym wegkiem wkladasz tam wiecej sztuk I zamykasz sie w czasie.
Automaty ci nie wybacza potyczki a przygotuje sie na to bo widac ze wiedzy troche brak kolego.

Następnym razem będą sezonowe ale max 4, więcej nie wejdzie do tego namiotu - wiem z doświadczenia.
Zdjęcia dodam w poniedziałek.
 

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
Następnym razem będą sezonowe ale max 4, więcej nie wejdzie do tego namiotu - wiem z doświadczenia.
Zdjęcia dodam w poniedziałek.

Panie jak sie popieści to 5 razy tyle sie zmiesci. Moim zdaniem nieopłacalne zużywać tyle mocy na tak mało plantów. 6 auto w takim namiocie? Chlopaki tutaj tyle to do 0.36 wrzucali. Z sezonówkami miałbyś nawet szybciej, zapełniając calusieńkiego boxa i przełączając w odpowiednim momencie na flo. Powodzenia, może nas jeszcze zaskoczysz :freak:
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,366
Odznaki
1
H

heavy_smoker

Guest
Co ty koleżko bredzisz? Weź może wjedź w dział Fotorelacje Indoor i zobacz jak się konopie uprawia, bo widać, że pojęcie o tym masz bardzo nikłe.

po pierwsze automaty są dla testu bo nigdy ich nie robiłem a mam mało czasu dlatego zdecydowałem się na to wyjątkowo, są to odmiany xxl i producent zalecał 20l pot. PS. Co do sezonówek to się zdziwisz bo mam doświadczenie i u mnie mieści się max 4-5 dziewczyn w 30l sukienkach :D robiłem 6 i było za mało miejsca bez żadnego scrog! 10onz z kazdej. chillout guys.
 

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
robiłem 6 i było za mało miejsca bez żadnego scrog! 10onz z kazdej. chillout guys.

Jak za mało miejsca przy 6 sezonach to po co tyle je wegujesz, lepszy krótszy weg, a więcej roslin. Róbta jak chceta, ale z tych auto to przy bardzo dobrych wiatrach z dwiesta bedziesz mial :sunny:.
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Pokaz no mnie te krzuny swoje bo mowisz ze masz doswiadcznie a pytania troche slabe. Wsadz automata do tej 20l doniczki i zobaczysz ocb. Mowisz 10oz z kazdej 30l doniczki a ile trwa wlasnie wegetacja Twoja ? Bo podejrzewam ze temu chcesz to szybciej ...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół