nasiona marihuany

Pomysł z arduino

Wyszukiwarka Forumowa:

P990

Member
Rejestracja
Maj 25, 2018
Postów
9
Buchów
0
Co myślicie o arduino które jest na out i jest podpięty pod jakiś akumulator, będzie służył do podawanie wody z pojemników mierzył temp i wilgoć. Robił ktoś taki kiedyś projekt bo widziałem dużo sposobów na internecie lecz żaden na akumulator kombinował ktoś coś kiedyś w takim temacie?i czy to ma sens wedlug was? wyrazcie swoje opinie.
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Z akumlatorem to nie głupi pomysł. Awaria prądu czy cos, i możesz mieć backup do sterowania, żeby sie nic nie zresetowało.

Możesz spokojnie zastosować układy z mojego pomysłu. Na przełączniku (relay), możesz podłaczyć urządzenia do 250V do Arduino. Są różne, przeróżne. Tylko kup 5V dla Arduino, nie 12V tak jak ja to zrobiłem. Wartość prądu jest dla kontrolera, a nie dla urządzenia jakie bedzie obsługiwał. Arduino ma tylko 3V i 5V. Jak podłączysz pod 12V silnik, to on pociągnie to z Arduino i je spali. Teraz mam 2. Spoko, napewno się przyda. Ja zazwyczaj nie czytam do końca. Od taki zwyczaj z czytania instrukcji. Lubię sam się trochę dowiedzieć i spróbować. Zazwyczaj nie działa.

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?137029-Generator-CO2-%28nie-tylko%29

Mam teraz jakis problem z prądem, ale tego akumlatorka nie ładowałem przez ponad rok. Coś nie chce działać na krótkim sygnale - delay 150, na 350 spoko, ale za dużo płynu bierze. Silnik jest 12V, a akumlator 4,7V. No i chyba padł. dopiero go naładowałem. Może silnik jest tandetny i działał tak tylko 2 dni i teraz jest mniej dokładny, a może jest poprostu za mało prądu. Tak długo jak nie mam tego podpiętego pod 12V, to nie pańkuje. Dzienne zużycie za 20gr, a nie za 5gr. Napewno zbankrutuję. No ale muszę to rozkminić.

Mój jedyny problem z wodą to taki, że w stojącej wodzie sie bakterie rozwijają. Można sie podpiąć po kranik od pralki i pociągnac rurkę nawet przez cały dom. Są zaworki które można też kontrolować do otwierania wody. Z chemią jest ten problem, że trzeba ja pomieszać przed podaniem. Szukam wlaśnie taniego mieszadełka do płynów. Wystarczy je zamontowac w zbiorniku na dole i odpalić przed otworzeniem zaworu.

Myśle nad takim systemem. Dla ludzi do chodowania nawet sałaty i ogórków. Pare zbiorników z chemią, podpięcie pod wodę bierzącą, czujniki od temperatury, wilgotności, komputer do obsługi tego i jedziemy. Patrzyłem jeszcze na baterie słoneczne i takie urządzenie które przełącza prąd między nią a siecią. Chodzi mi o obniżenie rachunków po to, żeby tych cymbałów nie wzbogacać. Da się zrobić. Poszukaj na You Tube 'arduino Greenhouse'. Jest tego masa. Uwielbiam się tym bawić w wolnych chwilach, zamiast płacić za urządzenia masę kasy.
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Znalazłem taki fajny projekt, który pewnie pomoże Ci to zrobić.
https://github.com/talktocory/greenhouse-controller

Nie ma tam chyba kontrolera od wody i wilgoci gleby, ale to łatwo będzie dodać. Nie do końca rozumiem, dlaczego chcesz to robić na akumlatorze. Ja dostałem od kogoś popsutego UPS'a. Wystarczy kupić nowy akumlator i powinien działać (100zł). Żeby utrzymać Arduino przy pracy na parę godzin, napewno wystarczy. Jak będzisz miał sam stojący akumlator, to też może się rozładować tak jak mnie. UPS bedzie przełączał pomiędzy akumlatorem i prądem z sieci. Akumlator w którymś momencie też bedziesz musiał naładować i sprawdzać jego moc. Moim zdaniem, nie będzie to do końca dobra metoda. Też zależy czy i jakie masz przerwy prądu. Ja nie mam często i max z czego pamiętam trwał 24h, dawno temu. Przeżyja.
 

P990

Member
Rejestracja
Maj 25, 2018
Postów
9
Buchów
0
Akumulator chce ponieważ będzie to outdoor tylko pytanie ile takie cacko uciagnie na akumulatorze, poprostu niechce mi się chodzić na sporą co pochwalę wolę aby był sterowany przez komputer
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
To jest do policzenia. Elektroda.pl. Tylko nie pisz co robisz naprawdę.

Wszystkie urządzenia ciągną prąd w Amperach. Sumujesz ilość urządzeń i możesz wyliczyć na ile akumlator Ci starczy. Adruino 5V i pompka 3-5V + czujnik. Miałem kiedyś dizla z silnikiem od VW transportera. Zwykły akumlator od samochodu ma 44Ah (440Amp), tamten byl 60Ah (600A).

Z elektroda.pl "Teoretycznie - ilość Ah podzielić przez prąd i wychodzi jaki czas. Oto przykład : akumulator 56 Ah, pobór prądu 0,5 A, czyli taki pobór powinien się utrzymać przez 112 godzin, ale tak nigdy nie będzie. W praktyce można przyjąć połowę pojemności akumulatora (w pełni sprawnego i naładowanego), a reszta zależności tak jak wyżej, czyli 0,5 ampera powinien dawać przez 56 godzin."

Jest takie użądzenie do ładowania akumlatora z panelu słonecznego. 25zł + panel. Zawsze trochę podładuje w dzień, albo przynajmniej odciąży akumlator.



https://www.ebay.co.uk/itm/30-40-50-60A-12-24V-PWM-Dual-USB-Solar-Panel-Battery-Regulator-Charge-Controller/302727219071
 

P990

Member
Rejestracja
Maj 25, 2018
Postów
9
Buchów
0
To jest do policzenia. Elektroda.pl. Tylko nie pisz co robisz naprawdę.

Wszystkie urządzenia ciągną prąd w Amperach. Sumujesz ilość urządzeń i możesz wyliczyć na ile akumlator Ci starczy. Adruino 5V i pompka 3-5V + czujnik. Miałem kiedyś dizla z silnikiem od VW transportera. Zwykły akumlator od samochodu ma 44Ah (440Amp), tamten byl 60Ah (600A).

Z elektroda.pl "Teoretycznie - ilość Ah podzielić przez prąd i wychodzi jaki czas. Oto przykład : akumulator 56 Ah, pobór prądu 0,5 A, czyli taki pobór powinien się utrzymać przez 112 godzin, ale tak nigdy nie będzie. W praktyce można przyjąć połowę pojemności akumulatora (w pełni sprawnego i naładowanego), a reszta zależności tak jak wyżej, czyli 0,5 ampera powinien dawać przez 56 godzin."

Jest takie użądzenie do ładowania akumlatora z panelu słonecznego. 25zł + panel. Zawsze trochę podładuje w dzień, albo przynajmniej odciąży akumlator.



https://www.ebay.co.uk/itm/30-40-50-60A-12-24V-PWM-Dual-USB-Solar-Panel-Battery-Regulator-Charge-Controller/302727219071



Zapomniałem dodać że pompka będzie tylko raz na dzień się odpalala i rezygnuje z tamtych funkcji, czyli będzie sama pompka plus arduino i tu jest moje pytanie czy jeśli pompka będzie się włączać raz na dzień czy będzie to duzy pobór Energi masz może pojęcie?
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Do przepompowania wody, silnik nie będzie musiał pracować długo. Jeżeli silnik ma 1A, a Arduino bierze 33.4 mA i będzie to działać tylko 5-10 minut dziennie, to w teorii powinno działać miesiąc.

Akumlator 44Ah. Zużycie dzienne silnik (1A/6~0.2A (~10 min pracy)) + Arduino (24x33.4mA ~ 0.8A(24h pracy) ~ 1A dziennie. 44 dni. Tak jak mówili na elektorda, to nigdy tak nie działa i trzeba to podzielić przez 2. 22 dni. Jak byś ustawił Arduino na jakiś timer z zewnętrznym zasilaniem, to pobór prądu dziennie byłby 0.3A. Przy akumlatorze 44Ah, (44/0.3) ~ 146 dni, podzielić na 2 ~ 73 dni.

P.S. Tylko nie zrób jak goście od Deep Horizon. Oglądałem ostatnio program o tym co się stało. Tam były dwa zawory, które to miały zamknąć. Jeden był źle podłączony i rozładował baterię. Drugi, też był źle podłączony, ale zadziałał. Ktoś nie tak podłączył kable do elektro magnesu, ale naszczęscie zrobił jakiś drugi bład i to nie zadziałało. Zadziałał tylko jeden elektro magnes i zamknął zawór. A że całe urządzenie było źle zaprojektowane, to ropa dalej sie wydobywała, bo się rura przesuneła i nie do końca została odcięta/zamknięta.
 
Ostatnia edycja:

P990

Member
Rejestracja
Maj 25, 2018
Postów
9
Buchów
0
Tak w sumieysle żeby to najprościej zrobić czy opłaca się robić to na arduino czy może sam ten timer zewnętrzny wystarczy co sądzisz o tym? Jak byś ty zrobił na moim miejscu?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół