nasiona marihuany

Ph metr za 50$

Wyszukiwarka Forumowa:

P990

Member
Rejestracja
Maj 25, 2018
Postów
9
Buchów
0
Cześć tak jak w temacie mam zamiar kupna ph metru z pewnego chińskiego sklepu za około 50$

Model tego ph-metru : smart sensor as218 w dniu (z sonda do pomiaru gleby)

Jeśli ktoś używał/używa lub słyszał coś o nim, proszę o wyrażenie opini
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Ja sobie kupiłem papierki lakmusowe za $1, 2 paczki. Na 2 lata starczy. Nie nauczyłem się jeszcz jak mam nimi zmierzyć glebę poprawnie. Wziaść probkę i w czyms rozpuścić. Tylko jeszcze nie wiem w czym.

--- Edycja ---
Z tego co oglądałem filmy na YouTube, to możesz ziemię rozpuścić w deszczówce, albo popbrać próbkę wody ze spodu doniczki po podlaniu.
---------------

Mam taki chiński pH meter do pomiaru wilgotności i pH za $3. Taki zielony. Raczej nie ma modelu. Nie do końca mu ufam. Jak się bawisz arduino, spróbuj sam zbudować. W sumie podsuwając Tobie pomysł, sam sobie pomogłem. Właśnie kupiłem tego.



Liquid PH0-14 Value Detect Sensor Module + PH Electrode Probe BNC for Arduino
https://www.ebay.co.uk/itm/332735077432

Jak kupujesz coś z Chin, nie cena jest ważna. Szczęście. Kupiłem 2 odwilżacze. Jeden ta 40zl, drugi 'lepszy' za 100zl. Ten za 40zl działa lepiej. Jest głośny, ale działa dużo lepiej.
 
Ostatnia edycja:

P990

Member
Rejestracja
Maj 25, 2018
Postów
9
Buchów
0
Dzięki za posunięcie pomysłu właśnie myślę nad kupnem sondy tylko czy wiesz może jak to zaprogramować i skali równać w późniejszym czasie?
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Niestety, nie mam pojęcia jak to kalibrować, ponieważ chyba jestem na tej samej stronie co Ty. Też się tego uczę.

Ja używam Google i YouTube. Obejżałem filmik jak się robi pomiar papierkami lakmusowymi. I zrobiłem podobnie. Woda deszczówka, trochę ziemi i zostawiasz to na 10 min. Poźniej możesz użyć papierka, czy tej sondy.

Tam w innym poście 'Spalona Swinia' opisał jak czyścić miernik. Każdy pewnie kalibruję się inaczej. Google. Najlepiej po angielsku. Masz wtedy 100x wiecej postów.

Proszę Cię bardzo. Kod do sondy. Wpisałem w Google 'Arduino ph sensor code'. 4 wynik, sonda jest inna, ale kod bedzie taki sam. (Czasami moderator usuwa linki z postów. Sorki, nie mam nad tym kontroli).
https://scidle.com/how-to-use-a-ph-sensor-with-arduino/

Google, google, google. Najlepsza rzecz na świecie.

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?56381-Ph-Metr-Kalibracja-i-Konserwacja

Jeżeli masz problem z językiem angielskim, użyj Google Translate. Ostatnio używałem go do rozkodowania Chińskiego języka na elektronice. Działa do tego stopnia, że możesz zrobić projekt. Aplikacja na telefon ma funkcje do kamery i na żywo tłumaczy. Do stron, można użyć strony Google Translate przez wrzucanie linka i wtedy tłumaczy Ci całą stronę. Trzeba uważać, bo czasami robi dziwne rzeczy.

Jest też forum 'elektroda.pl' na którym znajdziesz masę pomysłów z Arduino. Niestety metoda prób i błedów.

Z tym sensorem który kupiłem, jest dużo problemu z kalibracją. Ludzie mają mase problemów. Cieżko będzie, już to widzę.

Tutaj jest dobre wytłumaczenie z forum.arduino.cc:
https://forum.arduino.cc/index.php?topic=336012.msg2643184#msg2643184

edi mod: proszę starać się nie pisać posta bezpośrednio pod swoim wcześniejszym postem a używać opcji edytuj post

---------- Post Zaktualizowany 11:54 ---------- Data pierwszego postu 09:35 ----------

Jestem nowym użytkownikiem na forum. Nie mam funkcji edytowania moich postów. Bardzo chciałbym to robić, bo robię dużo błedów. :spalony:

Nie mam też możliwości dodawania załaczników, wiec nawet nie mam jak udowodnić, że takie są moje uprawnienia dodawania postów. Dzięki za radę. Mam nadzieję, że niedługo uzyskam te uprawnienia. Nie mogę znaleźć informacji na ten temat w regulaminie forum, kiedy to może nastąpić.

------ Post Zaktualizowany 31/07/2018 14:40 ------ Data pierwszego postu 09:35 -----

Mam wreszcie możliwość edytowania postów.

Jak kalibrować miernik pH.

Musisz kupic wode destylowana i "PH Buffer Solutions Powder PH Test Meter Measures Calibration". One maja stałe wartości pH. pH4.01, pH7.00 i pH10.01. Rozrabiasz proszek w wodzie i robisz pomiary na testerze. Tam na forum na Arduino jest to bardzo dobrze opisane, jakie wartości mają być, żeby go skalibrować. Ten który ty chcesz kupić, napewno działa zupełnie inaczej. Ja wydałem 20zł a nie 200zł i mam takie przeczucie, że zostanę przy papierkach lakmusowych, do potwierdzania wyników z testera. Tester za 20zł raczej nie będzie dawał dobrych wyników, ale zobaczymy. Wystarczający do nauki o pH gleby.

Różne typy mernika pH.

Znalazłem w internecie taki miernik za 400zł. Jego sie kalibruje w następujący sposób. Bierzesz wodę destylowaną, wkladasz i naciskasz przycisk reset. Miernik jest gotowy do pracy. Ten który ja kupiłem za 20zł nie będzie taki prosty w obsłudze, ale napewno nauczę sie przy nim ciekawych rzeczy. Jak już mnie szlag trafi, to kupię coś lepszego. Arduino daje czasami w d..ę.

------ Post Zaktualizowany 02/08/2018 15:31 ------ Data pierwszego postu 09:35 -----

Znalazłem precyzyjne papierki lakmusowe do pomiaru sliny i moczu (test ciążowy). <coolpalacz> Powinny się swietnie nadawać do potwierdzania informacji z testera, albo nawet poprostu do mierzenia pH ziemi. Wyniki podawane są co 0.25 pH.

Oglądałem wczoraj w nocy Wonders of the Solar System z Brian Cox i w 5 odcinku on mierzył w jaskini kwasowosć takich "organizmów", bardzo podobnymi papierkami, które miały pH co 0.25. Poszukałem i znalazłem. Tak dla ciekawości "organizmy" miały pH poniżej 1. Nazywają się 'Snottite'.

https://www.ebay.co.uk/itm/100pcs-Usefu-Two-Color-Saliva-Slaver-For-Urine-Pregnancy-Test-Paper-PH-4-5-9-0-1/202094482700
normal_s-l1600_281129.jpg
 
Ostatnia edycja:

mattins

New member
Rejestracja
Lis 14, 2018
Postów
3
Buchów
0
Czuję lekkie zakłopotanie, bo nie wiem czy temat dot sensorów czy "listków"? Whatever. Swojego czasu myślałem nad projektem, w którym masz ph, ec, temp, % wilgotnosci dodatkowo timer czy inne bajery i to wszystko podpiąć, np. pod arduino. Problemu z zakupem ph metru nie ma, ponieważ są różne pochodne (na ali bez problemu do znalezienia). Gorzej jest z znaleźć sensor ec. Niestety cena nie jest mała, ale jakby pomyśleć, że możemy to wszystko monitorować zdalnie to może nie jest tak źle.. Dla zainteresowanych dfrobot. Mają oficjalną stronę, także bez problemu do znalezienia w google. W opisie każdego produktu jest dokumentacja, kod do arduino itd., także myślę, że warto. //lekki odkop, nie jest źle : )
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół