nasiona marihuany

[AF][115W LED DIY][0.25m2] - 2x Northern Light, 2x Lemon OG Haze (Nirvana)

Wyszukiwarka Forumowa:

Trias

Member
Rejestracja
Cze 8, 2018
Postów
24
Buchów
0
Czołem. To moja pierwsza uprawa od kilku lat, tym razem z nieco większym rozmachem oraz zapleczem finansowo-technicznym. To wciąż amatorka, ale w porównaniu z moimi poprzednimi mikro-szafeczkami z CFL, jest to krok naprzód :)


Rośliny: 4x auto fem: 2x Northern Light, 2x Lemon OG Haze (Nirvana)
Box: Namiot 50x50x120 (0.25m2)
Oświetlenie: 115W LED DIY (4x CLU048 4000K), 13200lm (optymalne 12500lm)
Photoperiod: 18/6 ("noc" ustawiłem w środku dnia ze względu na upały)
Wentylacja: Vents Quietline 100 Duo, 4.5W, 75 m3/h; filtr węglowy Can-Lite 150; mieszak
Medium: Donice 9l, ziemia Biobizz Lightmix, mikoryza
Woda: Odstana kranówka, pH mierzona płynem Heliga i regulowane kwaskiem cytrynowym; ważę donice
Nawozy: Biobizz Try-Pack (Bio-Grow, Bio-Bloom, Top-Max)
Warunki: Temperatura w dzień 29C (w upały do 32), wilgotność oscyluje w okolicach 60%
CO2: Roztwór kwasku cytrynowego kapiący na sodę - patent z Haszyszopedii
Trening: Brak

Inne: Namiot spryskany obficie uniepalniaczem (dostępne w sklepach p.poż. i z wykładzinami). Może to bez sensu, ale jestem paranoikiem w takich kwestiach (i we wszystkich innych też).

Link do moich rozważań nt. doboru LEDów: https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?136162-CRI-a-spektrum


Założenia:
Nacisk na stealth. Nie popełniać błędów z przeszłości (więcej pokory podczas uprawy) - stąd na tę uprawę postanowiłem nie trenować (różnie mi to wychodziło) tylko pozwolić roślinom rosnąć po swojemu (na ile to możliwe w tak ciasnym boxie) i nabrać wprawy w pozostałych aspektach.

Zebrać możliwie duży plon, jako zapas na własny użytek, w możliwie krótkim czasie, i zwinąć teatrzyk - minimalizacja ryzyka. To założenie już zdążyło się zmienić, ponieważ przypomniałem sobie jak bardzo wkręcająca jest uprawa. Planuję co najmniej jeszcze jedną: odmiana medyczna, tym razem sezonowa.

Spostrzeżenia (jak dotąd):
Walczę z temperaturą. Nacisk na stealth, namiot trzymam w szafie. Wentylatory puściłem na mniejszych obrotach. Jest stosunkowo cicho, ciemno i bezzapachowo, ale płacę za to temperaturą. Mam nadzieję, że kompensuję to CO2.

Jest ciasno. To był największy namiot, jaki zmieścił się do szafy. Na kolejną uprawę rozważam 1 lub 2 trenowane sezonówki w niższych, za to szerszych donicach (zyskam przynajmniej 10cm wysokości).

Jak widzicie sporo kombinowałem z rozmieszczeniem wyposażenia boxa. Ostatecznie zostałem zmuszony do przeniesienia wentylatora i filtra na zewnątrz namiotu, z powodu wysokości roślin.

Zacząłem ważyć donice. Zważyłem je "na sucho", ważę kontrolnie tuż po podlaniu i potem ważąc weryfikuję czy już czas na kolejne podlanie. Ta metoda sprawdza się dużo lepiej niż moje wcześniejsze podejście "na czuja".


Wyjście z ziemi (brakujące #numery to trupy):
NL #1 - 24.06.2018
OG #2 - 28.06.2018


NL #3 - 14.07.2018
OG #3 - 17.07.2018


Dzień 1-32:​
















Przez LEDy puściłem słabszy prąd niż nominalny, mam zasilacz z regulacją więc mogą świecić jaśniej. Myślicie że powinny?

Pierwsze dwie rośliny rosną lepiej niż jakiekolwiek moje dotychczasowe, natomiast z wypełnieniem pozostałych dwóch donic miałem problem jak nigdy - jedna roślina zatrzymała się tuż po wyjściu z ziemi, druga prawdopodobnie przelana (widać ją z bliska na jednym zdjęciu), kolejny kiełek w ogóle nie ożył (na próbę pierwszy raz chciałem kiełkować w ziemi, zamiast na chusteczkach).

W końcu się udało, ale jak widać mam 3-tygodniowy rozstrzał między starszymi a młodszymi. Myślę, że zetnę je równocześnie, gdy starsze będą już miały mocno bursztynowe trichomy, a młodsze - miejmy nadzieję - lekko mleczne. Będę miał po jednej wczesnej i jednej późnej ścince z każdej odmiany - lubię takie eksperymenty. Ale głównie chodzi o to, że będę mógł suszyć je jednocześnie w filtrowanym boxie.

---------- Post Zaktualizowany 22:45 ---------- Data pierwszego postu 22:15 ----------

A teraz chciałbym Was prosić o pomoc.

Problem nr 1: "mały" NL, dzień 12.



Przebarwienia, których nie ma na małym OG ani nie było na żadnej z dużych roślin.

Problem nr 2: "duże" NL i OG, na zdjęciu OG dzień 28.




Obie duże rośliny mają lekko pożółkłe końcówki liści. Myślałem, że to od lekkiego przesuszenia w jednym momencie, lub nadmiar nawozów, więc raz podlałem czystą wodą, i dopiero przy kolejnym podlaniu lekko zmniejszoną dawką nawozów, ale problem utrzymuje się nadal na najmłodszych listkach. Jednak niedobór? Dotąd podlewałem Biobizzami zgodnie z wytycznymi producenta.

---------- Post Zaktualizowany 23:24 ---------- Data pierwszego postu 22:45 ----------

Jeszcze zdjęcie dołu dużej OG (dzień 28.) żebyście mieli pełen obraz.



Przypominam, że to automaty.
 
Ostatnia edycja:

Trias

Member
Rejestracja
Cze 8, 2018
Postów
24
Buchów
0
Po 4-5 dniach ziemia jest już sucha (patrząc wagowo), wtedy podlewam, a nawożę przy każdym podlaniu zgodnie z instrukcją Biobizza. Jedyne wyjątki to przedostatnie podlanie (sama woda) i ostatnie (2/3 dawek Bio-Grow/Bio-Bloom/Top-Max).

Edit 27.07.2018: właściwie to teraz gdy starsze tak urosły, wypijają wodę w 2-3 dni. Wczoraj musiałem je podlać, więc dałem tylko małą dawkę samego Bio-Grow (zarówno starszym, jak i młodszym - dla tych drugich była to pierwsza dawka), czekając na wskazówki od Was, czy nawożę za dużo, czy za mało.

Czy sądzicie, że mocno jeszcze pójdą w górę te automaty? Zdołam podnieść jeszcze nieco lampę, jak pokombinuję, ale zaraz mi się skończy miejsce :)

NL dzień 33., OG dzień 29.



Swoją drogą Northern Light (niby mostly inica, wzrost 1 w skali 1-3) i Lemon OG Haze (niby mostly sativa, wzrost 3 w skali 1-3) idą identycznie...

NL dzień 13., OG dzień 10.


 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
D

DarkMessiah

Guest
Zwiększył bym dawki nawozu bo wygląda na głodna ta duża.
 

Trias

Member
Rejestracja
Cze 8, 2018
Postów
24
Buchów
0
Dzięki za odpowiedź. Niby by się zgadzało, bo dolne liście żółkną i kilka odeszło od łodygi przy użyciu prawie zerowej siły. Z drugiej strony, spójrz na końcówki. To nie nadmiar nawozów?

OG, dzień 30.





A tutaj młoda NL. Żadnych pomysłów czego to objaw?

NL, dzień 14.

 
D

DarkMessiah

Guest
Z drugiej strony, spójrz na końcówki. To nie nadmiar nawozów?

A tutaj młoda NL. Żadnych pomysłów czego to objaw?

Co do koncowek to tak sie objawiaja niedobory pod ledem. NL to zwykle pzrebarwienia nie ma sie co martwic cos w stylu pieprzyka na skorze.
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Myślałem tylko o magnezie, dlatego wspomniałem o soli. Te białe końcówki na to mi wskazują, miałem też tak u siebie pod ledem.
 

Trias

Member
Rejestracja
Cze 8, 2018
Postów
24
Buchów
0
Sól nie będzie kolidować z organiczną uprawą? Nie zabije mikoryzy?

Doczytałem w przyklejonym wątku o dawkowaniach, że nawet w All-Mixie Bio-Bloom można aplikować nawet w dwukrotnie większych dawkach, a skoro jadę na Light-Mixie, to tym bardziej przy następnym podlaniu dam nieco większą dawkę niż w harmonogramie i zobaczymy. Bio-Bloom niby ma "trace elements included". Przy wczorajszym podlaniu i tak była pora na zwiększenie dawki (zgodnie z harmonogramem). Na razie jest stabilnie.

Jakby co mam 9-litrowe donice, na każdą ze starszych roślin zużywam ok. 2l wody, teraz co 2-3 dni (po 3 dniach wypijają absolutnie wszystko).



Z innej beczki, rośliny wykorzystały całą dostępną wysokość. Nic więcej nie ugram, lampa jest najwyżej jak się dało. Odgiąłem nieco topy w stronę rogów namiotu, bo rosły centralnie kilka cm pod LEDami.



Plusy:
+ nie powinno ich teraz parzyć
+ odsłoniłem nieco dolne liście oraz młodsze rośliny

Minusy:
- topy jako takie dostają teraz mało światła, bo rosną obok radiatora

Alternatywnie, mogę nagiąć je do środka namiotu, pod tymi kratkami widocznymi na zdjęciu - takie późne LST. Przysłonię wtedy młodsze rośliny, ale topy starszych będą pod lampą. Co radzicie?
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Odpowiedzttttttttttt

Sól nie będzie kolidować z organiczną uprawą? Nie zabije mikoryzy?

Doczytałem w przyklejonym wątku o dawkowaniach, że nawet w All-Mixie Bio-Bloom można aplikować nawet w dwukrotnie większych dawkach, a skoro jadę na Light-Mixie, to tym bardziej przy następnym podlaniu dam nieco większą dawkę niż w harmonogramie i zobaczymy. Bio-Bloom niby ma "trace elements included".

Z innej beczki, rośliny wykorzystały całą dostępną wysokość. Nic więcej nie ugram, lampa jest najwyżej jak się da


Sam ominie wysokość pędów od topów ale ja mam Akira 30cm . Będę podnosił jeszcze z 5-10 bo to max ale mam nadzieję że zacumowały swój wzrost twoje chyba już też może ci naświetlić topy i era białe spalić nie powinno bo to nie hps łamać też już chyba niema sensu obserwuj i będziesz widział. Na flo powinna być wysokość gdzieś 40cm
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
Myślę, że zwiększenie dawek nawozu w tej fazie życia roślin, może wyjść im bokiem.
Skoro nie widzisz niedoborów, rośliny idą prawidłowo, to po ch*j kombinować i robić sobie pod górkę?
 

Trias

Member
Rejestracja
Cze 8, 2018
Postów
24
Buchów
0
Myślę, że zwiększenie dawek nawozu w tej fazie życia roślin, może wyjść im bokiem.

Przecież i tak bym jeszcze zwiększał, zgodnie z harmonogramem. Jestem dopiero tutaj:



Skoro nie widzisz niedoborów, rośliny idą prawidłowo, to po ch*j kombinować i robić sobie pod górkę?

Żółte końcówki górnych liści, odpadające dolne liście. Koledzy kilka postów wyżej sugerowali niedobory, więc "kombinuję". A raczej staram się mieć rękę na pulsie.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
Żółte końcówki górnych liści, odpadające dolne liście. Koledzy kilka postów wyżej sugerowali niedobory, więc "kombinuję". A raczej staram się mieć rękę na pulsie.

To forum jest pełne od specjalistów od niedoborów. ;)
A moje pytanie było jedynie pytaniem retorycznym.
 

Trias

Member
Rejestracja
Cze 8, 2018
Postów
24
Buchów
0
Taka sytuacja. Poleciała już tyczka. Młodym zrobię ScroG, bo tak to robota głupiego. Główne szczyty przerosły już lampę, boczne opierają się o ściany boxa i nie są potem w stanie utrzymać swojej wagi...





Młoda NL (ta z trędowatymi liśćmi). Pleśń czy mikoryza?

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół