nasiona marihuany

[AF][115W LED DIY][0.25m2] - 2x Northern Light, 2x Lemon OG Haze (Nirvana)

Wyszukiwarka Forumowa:
D

DarkMessiah

Guest
zbierz to delikanie jak cie drazni. J tak besto mialem przy organicznej ziemi szczegulnie przy Plant magic nie ma sie czym przejmowac
 

Trias

Member
Rejestracja
Cze 8, 2018
Postów
24
Buchów
0
[MENTION=84329]DarkMessiah[/MENTION] dokładnie tak zrobiłem :) Wielkie dzięki za uspokojenie.

Duży update!

TL;DR: duże dawno przerosły lampę, w NL nawet drugorzędne szczyty zaczynają dorastać do LEDów. Czyżbym pomieszał pestki?

Młode potraktowałem LST :bounce:

Dzień życia NL/OG/NL/OG: 40./36./20./17.

Młoda i stara NL w głębi boxa, młoda i stara Lemon OG Haze bliżej fotografa ;)









Las :) Nie dość że przerosły dawno lampę, to w NL drugorzędne szczyty są wciąż coraz bliżej LEDów. Myślę, że ponieważ główny szczyt jest ponad lampą i dostaje mało światła, to na te boczne zadziałało to trochę jak trening... Przynajmniej główne szczyty już chyba przestały rosnąć.

NL rośnie nieco bardziej jak sativa, Lemon OG Haze jak indica. Nie miałem żadnych wątpliwości która roślina jest która, ale patrząc na to jak rosną zaczynam się zastanawiać czy nie zamieniłem pestek miejscami (dałbym sobie rękę uciąć, że nie, ale może bym k... nie miał ręki). NL ma minimalnie bardziej wydłużone liście i rośnie wyższa... Może po prostu takie pheno? No i to jednak wciąż tylko automaty...

Młode rośliny potraktowałem LST.

Młoda OG (lewa dolna donica) naturalnie miała dosyć wyeksponowane drugorzędne szczyty, co - wraz z sytuacją ze starszymi roślinami - zainspirowało mnie do treningu. Nie miałem zasobów i za bardzo warunków na ScroG, więc poszło zwykłe LST. Główne topy są nagięte dość nisko w kierunku rogów boxa, by przerzedzić nieco (wystawić na światło) centrum przestrzeni namiotu.



Edit: miała być pokora i nauka na dawnych błędach, a wyszło jak zwykle ;) Zajrzałem jeszcze kontrolnie do boxa i okazało się, że łodyga młodej NL nie wytrzymała napięcia. Skleiłem ją szybko, ale potem doszedłem do wniosku że te rośliny jak widać mają sporo wigoru po przejściu na flo, więc zaryzykowałem i oderwałem top całkowicie. Otwartą ranę zabezpieczyłem spinaczem.

Nie jestem pazerny jeśli chodzi o plon; może będzie mniejszy, ale traktuję to jako eksperyment. A nuż roślina lepiej przyjmie ten nieumyślny topping, niż gdyby miała zużyć energię na zrośnięcie złamanego topu, który tylko przesłaniałby inne odrosty... Zobaczymy :) Jakkolwiek się to nie rozwinie, zawsze to jakieś doświadczenie. Z buchem!






PS. Przepraszam za nieostre zdjęcia; to starożytny aparat - gratis z Neostrady :) Łapałem ostrość jak mogłem.

PPS. Jeszcze szybkie pytanko: wilgotność 65-80% (temp. 27-32 stopnie; suplementacja CO2). Topy jeszcze nie są spuchnięte, na razie to tylko pojedyncze kwiaty, ale powoli puchną. Czy na tym etapie martwić się już pleśnią?
 
Ostatnia edycja:

Trias

Member
Rejestracja
Cze 8, 2018
Postów
24
Buchów
0
UP: 61./57./41./38. dzień życia:




NL stara, dzień 61.

Jest kilka całkiem sensownych topów, natomiast ta potrzebuje jeszcze kilku tygodni. Może jednak nie pomyliłem pestek, bo w sumie nawet producent podaje że - o dziwo -AF Northern Light kwitnie średnio tydzień dłużej niż AF Lemon OG Haze.






Lemon OG Haze stara, dzień 57.

Zdjęcia tego nie oddają, ale ta ma całkiem fajnie zbite topy i jest dużo bardziej gotowa. Trichomy przezroczysto-mleczne więc od biedy mógłbym już ciąć, ale chcę przetrzymać przynajmniej jedną roślinę na więcej CBD, coby może nieco mniej paranojogenna była.





NL młoda, dzień 41.

Sama wykonała na sobie supercropping :)

Spoko po toppingu poszła, są 4 w miarę równe szczyty, chociaż zamiast jednej pałki która przerosła lampę i kilku pałek pod lampą, jak w przypadku tych starych roślin, tu mam 4 pałki które przerosły lampę :p No w sumie 3 + ta jedna z SC.




Poniżej ta łodyga z SC z innego ujęcia; znowu zdjęcie nie oddaje rzeczywistości, ale w centrum kadru ta łodyga idzie poziomo, i po prawej pnie się znów ku górze. Tam gdzie rośnie poziomo pojawiło się kilka bobków ładnie oświetlonych między LEDami, więc będę ze szczególnym zainteresowaniem obserwował tę część planta.




Lemon OG Haze młoda, dzień 38.

To ta po LST; podobnie jak u poprzedniczki główne pałki już przerosły lampę.



Więc generalnie tak, przyznaję, że straciłem kontrolę nad sytuacją w tym boxie :p Na kolejny grow jedna sezonówka :p

Ale przynajmniej młode trochę wcześniej zacząłem golić i nie ma aż takiego gąszczu i miliona wiotkich odrostów.

Trochę nie ogarniam podlewania, wcześniej było synchro a teraz obie NL wyschły na wiór po 3 dniach, a obie OG wciąż mają wiglotną ziemię, mimo że wszystkie podlewane tego samego dnia podobną ilością... Plus ciężej je wyjmować z boxa gdy wszystko popodpinane i zawadza o sufit, więc metoda z ważeniem już nie tak łatwo dostępna...

Tymczasem wbrew pierwotnym planom zetnę chyba rośliny w kilku turach. Chciałem z tymi starszymi poczekać ile wlezie, aż młodsze też będą się już nadawały do wczesnej ścinki. Różnica między nimi to 3 tygodnie, natomiast młode mają trochę gorsze warunki: rosły w cieniu starszych i mogły się nieco zestresować, choćby treningiem.

W związku z tym, starszym wkrótce będę już lał tylko wodę (chociaż nad NL się zastanowię, nie jest jeszcze tak bliska gotowości). Trochę boję się pleśni w tym gąszczu, więc zetnę je za tydzień-dwa, a i młode wtedy odetchną i może lepiej dojdą.

PS. Duża NL cudownie pachnie, jak moje pierwsze auto AK 10 lat temu :D Prawie się łezka w oku zakręciła ;)
PPS. Ciągle zapominam kupić tyczki :p
 
Ostatnia edycja:

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
niektóre Twoje planty to jak róże, pierwszy metr sama łodyga a na górze kwiatostan: D pomyslnych zbiorów
 

Trias

Member
Rejestracja
Cze 8, 2018
Postów
24
Buchów
0
W KOŃCU się zebrałem w sobie :D

Ścinka 18.09.2018.

NL stara (87 dni) 52 g
OG stara (83 dni) 27 g
NL młoda (67 dni) 41 g
OG młoda (64 dni) 7 g
Popcorn 18 g
ŁĄCZNIE 127 g + 18 g + wypalone = 150 g

A do tego 19g trymu na wypieki :) Popcorn też pójdzie do ciastek.

Mogłem coś popierdzielić, bo stara Lemon OG Haze wyglądała najbardziej dorodnie jeśli chodzi o topy, a wyszło raptem 27, no ale cóż :)









Z jednej strony wydaje mi się, że jest dosyć suche, z drugiej ktoś mógłby się przyczepić, że słabo trymowane (chociaż dłubałem w tym dosłownie kilka nocy), więc to 150g pewnie możnaby pociągnąć w dół albo w górę. Fakt jest taki, że mam tego tyle, że wstrzymałem się z kolejną uprawą, bo w życiu tego nie wyjaram :D

Może wymyślę jakiś sposób jak się podzielić ze znajomymi, bez wzbudzania podejrzeń. Tym bardziej, że temat jest swojski - czasem dostrzegam cudowne nuty smakowo-zapachowe, ale czasem zaleci sianem :D

Jak sobie usystematyzuję w głowie które jak smakuje i jak działa, to może skrobnę dwa słowa w kontekście odmian i czasu ścinki. Póki co to tyle z mojej strony, dziękuję za uwagę :bongo4:
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Dobrze jest, a następnym razem będzie jeszcze lepiej.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół