nasiona marihuany

Pył z filtra węglowego - problem

Wyszukiwarka Forumowa:

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Witam,
Odebralem dzisiaj paczke z filtrem powietrza Can Lite 150. Juz z pudelka sypal sie czarny pył. Delikatne potrzasniecie sprawia ze pyl weglowy sypie sie z srodka. Odkurzylem wszystko, starajac sie nie potrzasac filtrem, podlaczylem went, odpalam a tu znowu chmura jak z diesla. Znowu poodkurzalem i mysle co dalej... czy to normalne? Nie chce miec calej sypialni u***anej. Dodatkowo mam wrażenie że ten pył zarżnie mi wentylator w tempie ekspresowym... :pl: nigdy nie mialem wczesniej filtra weglowego, to normalne ze sie z niego tak sypie???
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
W filtr dmuchasz, więc jak ma rozwalić wentylator ?
Jeżeli sypie się tylko do środka to nie będzie przeszkadzało.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
No właśnie zasysam powietrze z boxa przez filtr... układ jest taki:

filtr -> wentylator -> rura do komina

Jeśli mam dmuchać w filtr, to muszę go dać na zewnątrz boxa, średnio mi to leży...
 

FakeFarmer

Well-known member
Rejestracja
Paź 4, 2017
Postów
191
Buchów
5
Sorry, lekko spalony .... w moim mikro jest odwrotnie jak u większości.
 
D

DarkMessiah

Guest
No właśnie zasysam powietrze z boxa przez filtr... układ jest taki:

filtr -> wentylator -> rura do komina

Jeśli mam dmuchać w filtr, to muszę go dać na zewnątrz boxa, średnio mi to leży...

jest dobrze i tak ma byc
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
jest dobrze i tak ma byc

Rozumiem ze chodzi o ten układ wentylacji. A co z pyleniem, wszyscy tak mają? ...najbardziej to mi szkoda wentylatora. Wytrząslem z filtra ile sie dalo poza mieszkaniem, niby jest ok, zmontowalem i powiesilem, ale nadal cos tam z niego leci jak sie go dotyka, box u***any, odkurzanie 10x itd. Ogólnie to porażka, ostatni raz kupipem filtr Can jesli tak to wyglada i jest to normalne.
 
D

DarkMessiah

Guest
A ja nie wiem bo nigdy nie mialem tej firmy. Zasze jakis pyl wyleci jak popracuje troszke zalapie wilgoci to przestanie pylic. Filtr-zasysanie wentylator- wypychanie na zewnatrz.
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Mialem podobna sytuacje miesiac temu, ale u mnie tylko wystarczylo raz wyczyscic przed montazem i jest ok.
Jesli jest tak jak mowisz, ze filtr u Cirbie caly czas pyli to oddaj go na reklamacje. Spowodowane jest to tym, ze wegiel aktywny sie skruszyl najprawdopodobnie podczas wielu transportow. W sklepie powinni Ci wymienic bez problemu.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Nie tak ze caly czas pyli, po tym odkurzaniu 10x, powiesilem go i jak nie ruszam to niby jest spoko. Ale jakbym nim poruszal czy cokolwiek, to na bank cos w wentylator poleci. Dodatkowo na zewnątrz tez sie sypie z tej gabki zewnetrznej, a niby wyglada na czysta, tylko jakas manipulacja przy systemie wentylacji, cos poruszam, gdzies podciagne opaski i mam dol boxa opruszony czarnym gownem. Wk***iajace na maksa. Doswiadczenie z filtrami mam zerowe, wiec moze to norma a ja sie spodziewalem ch*j wie czego, ale gdyby ktos mnie dzisiaj zapytal o ten Can Lite to odradzam w ch*j.

Na zwroty mam srednio ochote, wszystko zamawiam online - na marginesie polska to raj zakupow internetowych, w innych krajach wysylki sporo kosztija i trwaja kilka dni roboczych, takze szkoda zachodu, tym bardziej ze boje sie ze z innym filtrem bedzie podobnie, a filtry innych firm ciezko dostac w tak malym rozmiarze.
 

tmkok

New member
Rejestracja
Sty 27, 2021
Postów
1
Buchów
0
Trochę nekrofilia tematu, ale... mam ten sam problem z filtrem i te same obawy - po otworzeniu pudełka i przy drobnym ruszeniu filtrem sypie się czarny pył. Nie chciałbym go mieć wewnątrz boxa, a tym bardziej na topach. Wdychanie tego pyłu z wentylacji też mi się podoba....

Czy ktoś z większym doświadczeniem podpowie czy to kwestia konkretnego egzemplarza albo firmy? Ktoś ma/miał filtr węglowy, który nie brudzi?
Może BIGBLACKBUD coś znalazłeś na ten temat?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół