nasiona marihuany

Moc masełka z małej ilości suszu

Wyszukiwarka Forumowa:

MAKEaTRIP

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
84
Buchów
1
Siema
Nie znalazłem podobnego tematu...

Z jednej autosa wyszło 9g suchych liści i 29g łodyg. Zrobiłem masełko i pytanie co do dawkowania ciastek i ogólnej mocy.
Krzak dobrze kopie. Pytanie czy proporcje nie są za małe? Kopnie coś?
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Jeśli krzak kopie to masło też będzie.
Jak nigdy tego nie jadłeś to zalecam ostrożność bo takie masło jest nieporównywalnie mocniejsze od marychy.
Smacznego :)
 
Ostatnia edycja:

Vision Magic

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2014
Postów
95
Buchów
2
Nie ma zasady co do mocy masła...
Gdzieś na forum znalazłem przepis na ciastka, które zrobiłem z 50g masła.
Po upieczeniu widząc jedno przypalone to mówię sobie zjem, co tam...
Po około 30 minutach wpadła potężna fazka, trwała do samego uśnięcia i praktycznie przez cały kolejny dzień. Jedno ciastko trzeba było dzielić na 5-6 osób, żeby było dobrze, a upiekłem takich 15 ;)

Zostało mi jeszcze około 100g masła, ale już wiem, że kolejne będę robił w stosunku 10g swojego masła/40g normalnego.

Powodzenia ;)
 

MAKEaTRIP

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
84
Buchów
1
Nie lubię takich męczących faz, po kwasie cały dzień miałem wzniesienie i strasznie męczące to było. Ale spróbuje na początek połówkę:)
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Nie ma zasady co do mocy masła...

Po około 30 minutach wpadła potężna fazka, trwała do samego uśnięcia i praktycznie przez cały kolejny dzień. Jedno ciastko trzeba było dzielić na 5-6 osób, żeby było dobrze, a upiekłem takich 15 ;)
robię i jem masełko już ponad 3 lata i nawet robiąc z topów nie miałem jeszcze fazy która trwała półtora dnia, coś pokręciłeś chyba bo moc, owszem jest powalająca ale nie do tego stopnia.
kiedy pierwszy raz robiłem masło z topów (zazwyczaj robię z trymu i popkornu ale czasem mi coś od***uję) to po poprzednim masełku stwierdziłem że zjem sobie 3 kajzerki przekrojone i z każdej połówki zrobiłem sobie kanapeczkę.
faza okrutna, maksymalną moc poczułem do około dwóch godzin po zjedzeniu bo okropnie mnie wtedy to miażdżyło i co jakies 10-15 minut miałem pogorszenie, tak jakby kolejne ***nięcie, każde kolejne coraz gorsze i bardziej męczące.
po skończonej i rzecz jasna przegranej walce z samym sobą położyłem się spać i natychmiast zasnąłem, spałem jak zabity i obudziłem się wypoczęty ale jednak ciągle na piź**ie która trwała może jeszcze ze dwie, trzy godzinki.
chciałbym zjeść jedno ciastko które trzyma półtora dnia :)

//EDIT

aha i żeby nie było niejasności, teraz robię sobie dwie kanapeczki (jedną złożoną podwójnie posmarowaną) i żrę sobie taką od czasu do czasu.
robi robotę dobrze, jest to w ogóle nieporównywalna moc do tych pierwszych 'udanych' już podejść do masełek.
wg mnie najlepsza metoda na odzyskanie jeszcze jakiejść mocy z trymu :)
pozdro !
 

Vision Magic

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2014
Postów
95
Buchów
2
[MENTION=80869]Świeżaczek[/MENTION] co prawda wtedy pierwszy raz robiłem i jadłem cokolwiek z masłem, ale nawet dzisiaj jak mi 2/3 masła zostało to jednorazowo do posiłku daję 0,1g masła i to mi od popołudnia/obiadu starcza do samego wieczoru i dobrego snu. Po takiej ilości kolejnego dnia wstaję wypoczęty i bez żadnej fazki ;)

Masło zrobione z pozostałości po trymie, a dokładniej z liści przytopowych. Łodyg i wiatrakowych nie ładowałem, szkoda miejsca w garze :D

PS. Na samo gastro starcza już 0,05g masła <lol>
 

Zielony789

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2018
Postów
116
Buchów
0
Ja mam takie pytanko, zamierzam przyrządzić swoje pierwsze masełko lecz nie mam za bardzo gdzie i tu pytanie: czy przy gotowaniu krzoka w wodzie a później w maśle bardzo czuć zapach marihuany? Żeby w całym domu nie pachniało potrawką :freak:
 

MAKEaTRIP

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
84
Buchów
1
Nie czuć zapachu typowej marihuany, a raczej jakiegoś zielska
 

Zielony789

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2018
Postów
116
Buchów
0
A czy z nie dojrzałego krzaka sez w takiej postaci masło będzie działać jak powinno?


Dodam, że świeżego krzaka jest 850g i jakie dać do tego proporcje masła? <lol>
 

turtlepower

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2013
Postów
230
Buchów
3
nie ma zasady - jem ciastka juz dobre pare lat i mialem jedna akcje tego typu - bylem na firmowym grillu (duza firma duza impreza) jadlem rozne tam specjaly pilem browary ok 22 moze zjadlem 1 ciastko, drugie mialem dla ziomka, po godzinie moze 2 ziomek mowi ze juz piwem sie zrobil to ciastka nie chce, wiec zjadlem drugie. Nie pamietam impreza sie tam skonczyla powiedzmy miedzy 2 a 3, rano wstalem w hotelu ide na sniadanko bania jeszcze calkiem konkret, po sniadanku wymeldowanie wyjazd na pkp - i jak mnie ***lo, to mialem calkiem przyjemny powrot do domu. Gdzies chyba przy tym pijanstwie i obzarstwie ciastko sie dopiero strawilo rano, bo jak inaczej to wytlumaczyc, mialem tak tylko raz wtedy. Tak czy inaczej jak zrobie mocne ciastka i zjem za duzo to bywa ze po poludniu drugiego dnia mnie puszcza tak calkiem, nie zebym byl na bombie jakiejs konkretnej - ale samochodem bym nie jezdzil.
 

Zielony789

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2018
Postów
116
Buchów
0
Ładnie pięknie wszytko jeszcze raz obrobilem wyszło trochę ponad 500g. Ze wzgledu na nie dojrzałe krzoki dam do tego 2 kostki masła czyli 400g. Zabieram się do gotowania. Zobaczymy co z tego wyjdzie <lol>
 

Zielony789

Well-known member
Rejestracja
Lip 9, 2018
Postów
116
Buchów
0
Masełko zrobione i wyszło takie: <lol>

Wygotowalem kilka razy i stały liście w wodzie przez 20h i nadal zielony kolor i paskudny smak i zapach szpinaku :p gotowane blisko 1,5h, wyszło samego masełka 280g. Teraz tylko ciastka któregoś dnia :pr:
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
Wygotowujesz, odlewasz wrzątek nalewasz zimnej i tak kilka razy dopóki nie przestanie schodzic kolor z woda i odlewana woda bedzie przezroczysta.
Samo suszenie wytraca juz sporo chlorofilu z zielska wiec warto porzadnie wysuszyc weed albo trym przed wygotowywaniem
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
charakterystyczny smak i zapach zieleniny to smak chlorofilu, jeśli będziecie wygotowywać odpowiednio długo to masło wyjdzie blade i w smaku nie do odróżnienia od zwykłego masła.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół