nasiona marihuany

Trzymanie dymu w płucach

Wyszukiwarka Forumowa:

Nopi

Member
Rejestracja
Lip 11, 2018
Postów
10
Buchów
0
Siema.
Chciałem sie was zapytać co myślicie na temat trzymania dymu w płucach. Słyszałem od wielu ludzi (jak i też widziałem jak to robili), że jak sie trzyma długo dym w płucach to dym sie osiada na ściankach naszych płuc i więcej wtedy THC przechodzi do organizmu co za tym idzie jesteś bardziej upaleni.
Słyszałem też że przetrzymywanie dymu w płucach zupełnie nic nie daje, bo co ma przejść do organizmu (THC) to i tak przejdzie, bez względu na to ile ten dym będzie w płucach trzymany.

Jeśli chodzi o mnie, to jak kiedyś paliłem to długo przetrzymywałem dym w płucach, ale teraz to od razu wypuszczam. Jakoś różnicy "chyba" nie widze.

[Kiedyś czytałem w internecie artykuł o trzymaniu dymu w płucach, ale nic z niego nie pamiętam i nie moge go teraz znaleźć.]


Ja nie wiem co o tym myśleć, a wasze zdanie jakie jest?
 

Pionek

Well-known member
Rejestracja
Maj 8, 2018
Postów
144
Buchów
4
Kolega ktory pali 8 lat twierdzi ze trzymanie dymu cos daje. Ja uwazam, ze nie, bo jest takie cos jak niedotlenienie mozgu, ktore powoduje podobny stan.
 

Nopi

Member
Rejestracja
Lip 11, 2018
Postów
10
Buchów
0
Ja z moimi dwoma kolegami sprawdziliśmy czy coś to daje, jednego dnia zapaliliśmy wieczorem i nic nie trzymaliśmy w płucach, następnego dnia jak paliliśmy to długo trzymaliśmy dym w płucach sprawa wygląda tak że ja i mój jeden koleszka nie czuliśmy różnicy w "mocy", ale drugi powiedział że jakąś tam różnice czół jak trzymał w płucach że niby mocniej.

To chyba na każdego działa indywidualnie, ale musi coś w tym być...
 

el bandito

Banned
Rejestracja
Lip 6, 2016
Postów
115
Buchów
0
Kiedyś się paliło tak właśnie żeby jak najdłużej trzymać.
Generalnie porównaj sobie tak: ściągnij tyle chmur żeby sie na maxa zadymić i porównaj kłęby dymu po trzymaniu i nie to sobie odpowiesz na pytanie
 

drzewiec

spokojny furiat
Weteran
Rejestracja
Maj 7, 2010
Postów
3,187
Buchów
9,555
Odznaki
11
ale musi coś w tym być...

tak,jest ...smola ktora otumania a niektorzy mowia ze to mocniejszy haj ajaj (plus niedotlenienie jak kolega napisal)

mysle ze jesli robic porownania to przy wapowaniu ewentualnie,bo nie walimy w glowe dymu ze spalonej niedzialajacej zielonej pulpu z ktorej w wiekszosci sklada sie top
 

Świeżaczek1

Banned
Rejestracja
Maj 12, 2016
Postów
859
Buchów
0
ja również słyszałem o tym niedotlenieniu całym ale jak się kupowało weed u dila to się przetrzymywało.
potem mi przeszło i po prostu miałem w to wywalone bo w razie 'niedopalenia' co następowało nadzwyczaj rzadko skręcałem sobie drugiego lolka. i tyle :)

ale ciekaw jestem jak to wygląda od strony naukowej i czy da się to jakoś racjonalnie wytłumaczyć lub udowodnić.
mi się trochę wydaje że to pic na wodę ale kilku ziomeczków ciągle przetrzymują.
efekty po nas widać podobne więc nie sądzę żeby to upalało jakoś bardziej.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
W 2012 już się zastanawiali nad tym :)

https://www.forum.haszysz.com/showt...-chmury-dłużej-w-płucach-ma-wpływ-na-moc-lotu

Wg mnie żadnej odczuwalnej różnicy nie ma. Nie trzymam długo dymu bo wolę smakować niż katować się wstrzymywaniem powietrze i przetrzymywaniu jakiegoś syfu z procesu spalania w płucach.

Gdyby przy wstrzymywaniu była większa bania to każdy by wstrzymywał? Mi wystarczy taka jaką mam bez wstrzymywania i nie muszę świrować jakichś udziwnień :) Niech każdy pali tak jak lubi!

Pozdro
 

#HDS#

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2016
Postów
305
Buchów
0
ja trzymam kolo sekundy poltora, troszke dluzej nizeli bym palil fajke. Trzymanie dluzej dymu w plucach to nie mit 1-2 s wystarcza zeby pecherzyki plucne przyjely sroga chmure z bonga. Zeby efekt byl najlepszy po przyjeciu bucha trzeba zrobic przewrot w tyl albo przod jak kto woli zeby dobrze sie to w plucach przemieszalo i wchlonelo...
 

chill0oout

Well-known member
Rejestracja
Lut 4, 2012
Postów
346
Buchów
0
ja trzymam kolo sekundy poltora, troszke dluzej nizeli bym palil fajke. Trzymanie dluzej dymu w plucach to nie mit 1-2 s wystarcza zeby pecherzyki plucne przyjely sroga chmure z bonga. Zeby efekt byl najlepszy po przyjeciu bucha trzeba zrobic przewrot w tyl albo przod jak kto woli zeby dobrze sie to w plucach przemieszalo i wchlonelo...

No.. I baranka w ścianę. Wtedy najlepiej sie wymiesza wszystko:joker:
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Ja ***e co za glupoty.. Za slabe ziolka palita I tyle.
Dobrego sortu walisz maszka, jeden zaduszek i cie nie ma.. A fifolka owszem po.
 
L

Lord of Old School

Guest
Haj nie jest wiekszy, to uczucie spowodowane jest niedotlenieniem mózgu. Kiedy mózg jest pozbawiony tlenu, komórki w mózgu zaczynają umierać, co powoduje uczucie bardzo lekkiej głowy. Chociaż łatwo pomylić uczucie niedotlenienia mózgu z mocą konopi, to jednak w tym momencie nie jest odczuwalna moc konopi, ale niedotlenienie mózgu. Aby zapobiec utracie komórek mózgowych podczas palenia, należy wydychać dym po około 5 sekundach, zamiast po 10 czy 20. W ten sposób mózg odczuje tylko efekty palenia marihuany
Artykul byl o tym

Pozdro!!!
 
C

Convictus

Guest
Może i artykuł był. Może nie było. CHciałbym zobaczyć i przeczytać, jeśli można to proszę o źródło.
Z innej beczki. Jak nie paląc wstrzyma się powietrze to po 10 czy 20sekundach jesteście niedotlenieni? Znacie człowieka, który wytrzyma mniej niż 20sek na wstrzymanym powietrzu? Bo chyba nie chcecie mi powiedzieć, że podczas palenia do płuc wciągamy tylko 100% czysty dym bez żadnej zawartości powietrza itd? Dodatkowo oczywiście człowiek ma coś takiego jak objętość zalegająca a na to składa się obj. minimalna. Jest to powietrze, które nigdy nie opuszcza płuc i nie jest w nich wymieniane. Więc jeśli niedotlenienie to nie wiem skąd i na jakiej podstawie. A chciałbym się dowiedzieć. Co innego smoła w płucach, ktora zostaje na pewno, co do tego nie ma wątpliwości.
 

Norbi169

Active member
Rejestracja
Kwi 8, 2016
Postów
34
Buchów
0
Jak się pali to się nie wstrzymuje powietrza na nie wiadomo ile tak jak kolega wyżej wspomniał grozi tylko nie dotlenieniem a co miało zostać w płuckach zostaje ;)
 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
Może i artykuł był. Może nie było. CHciałbym zobaczyć i przeczytać, jeśli można to proszę o źródło.
Z innej beczki. Jak nie paląc wstrzyma się powietrze to po 10 czy 20sekundach jesteście niedotlenieni? Znacie człowieka, który wytrzyma mniej niż 20sek na wstrzymanym powietrzu? Bo chyba nie chcecie mi powiedzieć, że podczas palenia do płuc wciągamy tylko 100% czysty dym bez żadnej zawartości powietrza itd? Dodatkowo oczywiście człowiek ma coś takiego jak objętość zalegająca a na to składa się obj. minimalna. Jest to powietrze, które nigdy nie opuszcza płuc i nie jest w nich wymieniane. Więc jeśli niedotlenienie to nie wiem skąd i na jakiej podstawie. A chciałbym się dowiedzieć. Co innego smoła w płucach, ktora zostaje na pewno, co do tego nie ma wątpliwości.
https://faktykonopne.pl/trzymanie-dymu-z-marihuan-w-plucach-czy-to-naprawde-dziala/
 

kacper byku

Well-known member
Rejestracja
Lut 10, 2019
Postów
161
Buchów
0
jak juz odkopane to wpadlem na pomysł, eksperyment który wydaje mi sie bardzo zetelny. po prostu bierzesz dziewczyne i wydmuchujesz przetrzymany dym w jej usta a drugiego dnia, nie przetrzymany i pytasz czy cokolwiek poczuła, proste. (oczywiscie w obu przypadkach nie poczuje nic)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół