nasiona marihuany

Uprawa konopi w podłożu ze sklepu z dodatkami (sprawdzony, niezawodny patent)

Wyszukiwarka Forumowa:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siemka!


Dobrze by było jakby ktoś, kto ma podobnie - solidnie sprawdzony sposób/sposoby na przygotowanie mieszanki z wykorzystaniem gleby spotowej, również zamieścił krótki poradnik. Chcę spróbować nowej taktyki i szukam porad od kogoś kto Z POWODZENIEM praktykuje.

Poniższa mieszanka była używana niezmiennie we wszystkich naszych outdoorach (relka 2017, pojedyncze fotki z innych projektów tu na forum).
Zmieniła się w międzyczasie mikoryza – tutaj był na początku Biopon następnie Great White Shark (dodawana dopiero na etapie sadzenia).

Zawsze praktykowane w workach i kopcach, które doskonale zapobiegały zbyt szybkiemu odparowywaniu a także nie pozwalały się mocno nagrzewać medium.

Mieszanka jest sprawdzona ale dość czasochłonna jeśli chcesz to zrobić dobrze na spocie. Niemniej można się pokusić o takie coś np. tylko pod sezonówki.
Nie jest też tania -z iemia też do najtańszych nie należy, Batguano i hydrożel coś tam kosztują ale ja wiem, że warto.

Dodam jeszcze tylko, że rośliny w takiej mieszance były podlewane i nawożone regularnie (średnio co 7 dni).

PRZEPIS NA MIESZANKĘ OUT:
składniki:
-40l CompoSana superlekka (pisałem już kiedyś poza tym, że jest dobrym podłożem to jest lekka i ma uchwyt do przenoszenia)
-2 pojemniki na mocz* Batguano (proszek)
-4 łyżki stołowe hydrożelu
-4 łyżki stołowe dolomitu

*nie pamiętam ile pojemnik na mocz ma pojemności ale chodzi o taki właśnie, wypełniony po brzegi


SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:
Wszystkie składniki muszą być przede wszystkim wymieszane równomiernie. Jeśli spot byłby suchy to zrobiłbym sobie placyk wysypał do na glebę i mieszał.
Niestety na bagnie często nie ma takiej możliwości, więc każdy 40l worek można dzielić na pół, przesypywać do grubego worka na śmieci, dosypywać pozostałych składników i mieszać potrząsając energicznie :)


ZALETY:
-lekka, przewiewna mieszanka;
-przez pierwsze kilka tyg sama woda (nawozy na start w glebie + batguano);
-hydrożel sprawia, że nie przesycha nadmiernie nawet przy dużych upałach;
-compo jest lekka i ma uchwyt do przenoszenia (protip: pływa na powierzchni wody – można wykorzystać w transporcie, niezawodna, bez syfów, solidne podłoże;
-sprawdzona w 100% w warunkach outdoor!


WADY:
-droga;
-może być kłopotliwa w przygotowaniu.


…w zasadzie to tyle... i AŻ tyle!


Polecam!

PS. jeśli ktoś stosuje podobny patent albo zamierza wykorzystać ten to zapraszam do podzielenia się wrażeniami
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,765
Hej Delavege!
Mam pytanie - czy ta mieszanka sprawdzi się w uprawie indoor? Czy może zamienić hydrożel na coś innego, np. kokos?
Co masz na myśli mówiąc 'kłopotliwa'?
Z fartem, byle do końca, bez przypału wariat!
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Drogi Zulu!
Czy mieszanka się sprawdzi - podejrzewam, że z powodzeniem ale odpuściłbym hydrożel chyba. Ostatnio nawet to rozważałem ale postanowiłem porzucić pomysł. Widziałem na forum uprawy indoor z wykorzystaniem tej Compo Sany.
Kłopotliwa mówiłem w kontekście warunków outdoor - niektórzy chcą poświęcać minimum czasu a powtórzenie kilkadziesiąt razy takiej mieszanki jest czasochłonne.
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Znam growerów co sadza tylko na compo lekkiej i zamawiają jej całą palete. Z tego co wiem to produkcja jest chyba w Niemczech i dla tego taka droga ale noszenie jej na odlegle spoty jest dużo przyjemniejsze.
Stosują mieszankę z hydrożelem oraz dolomitem, brak innych nawozów na weg z racji doładowania compo.
Doły lub kopce po 30-50L i rosną rosliny jak drzewa.
Sam stosuje sprawdzona ziemie od kilku lat ale jest niedostępna w marketach czy sklepach ogordniczych. Płace tylko 7zł za 50L ale ładuje max jeden worek w plecak i drugi do rąk, wiecej nie uciągne.
Zawsze robiłem mix gleby spotowej z kupną ale niestety z doświadczenia wychodzi ze dół samej kupnej robi lepsza robote.
W tym roku posadziłem tez troche roślin w ziemie spotowej, tak na próbe, i rosna róznie. Nie przygotowywałem ziemi na jesień tylko przed wysadzeniem przekopywałem dołek i dodawałem dolomit, nic wiecej.
Gleba w nawłoci np jest dosć słaba i rośliny rosną wolniej, w pokrzywach natomiast jest ok co potwierdza stare reguły.
Po wysadzeniu roslin regularnie podsypuje je nawozami typu saletrzak w fazie weg, na flo bede jeszcze myslał ale polifoska powinna dac rade
 

Mdk

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2018
Postów
80
Buchów
0
Super sprawa, napewno sprawdze ten sposób na następny sezon
tylko troche drogo wychodzi ale trudno, ten hydrożel to jakiej firmy kupić ? i czy pod automata tez się to soprawdzi? I ile potrzeba litrów tego pod sezonowke ?
yo!!!:spalony:

---------- Post Zaktualizowany 01:13 ---------- Data pierwszego postu 01:02 ----------

A co z tą mikroryzą ? i czy zrobic dziurki w tych workach co są w ziemi ?> i gdzies ile heh:zjarany:

---------- Post Zaktualizowany 01:36 ---------- Data pierwszego postu 01:13 ----------

duzo tych pytań ale to po to zeby pozniej nie bylo, kiedy zacząć lać nawozy i jakie ty stosujesz jesli mozesz powiedzieć :0
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,542
Odznaki
3
Wiadomo ze ziemia ze sklepu jest lepsza, lekka, puszysta, a co najważniejsze jest czysta od wszelkiego rodzaju bakterii, pasożytów i ma odpowiednią ilość substancji odżywczych. Na jesieni będę robił kompost na spocie i zastosuje kilka specyfików do oczyszczenia go z syfów plechy itp. Zastosuje previcur i jeszcze drugi specyfik ale nazwy nie pamiętam do przelania ziemi i kompostu. Ziemie ze sklepu zastosuje na start sadzonek a tak lecę na spotowej. Jak coś wyjdzie z tego eksperymentu to opiszę co i jak :) Musze jeszcze skolowac kilka opon na rejon, fajne doniczki moznajomych z nich zrobić.

Edit. Ten drugi środek to Nemasol, granulat który mieszasz z ziemią i sowicie ja zlewasz, można to przakryć folia lub włókniną i 3-5 tyg po zabiegu można sadzić
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Widzę za płotem jak były hodowca pomidorów przez całe lato sypie scieta trawe na kupe i przesypuje ja ziemią, do tego dodaje przyczepkę obornika i wszystko zasypuje ziemią. Na wiosna to miesza i na tym sadzi wszystko w ogordzie. W tej chwil ma pomidory które rosna w kiściach jak winogorna, rabarbar z którego lisci mozna robić sukienki i ogórki jak kabaczki.
Do tego podlewa własna gnijąca mieszanką rosliny i robi opryski z pokrzywowej gnojowicy na robale inne insekty.
Ma tez zdanie ze działa ona na szarą pleśń...
Wszystko jest w naturze i wokół nas ale trzeba miec czas i miejsce by to zrobic ale wyniki i efekty są zaskakujące.
 
S

ShelbyGT

Guest
Przerośnięte ogórki do niczego się nie nadają, mógł zbierać jak był czas.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Super sprawa, napewno sprawdze ten sposób na następny sezon
tylko troche drogo wychodzi ale trudno, ten hydrożel to jakiej firmy kupić ? i czy pod automata tez się to soprawdzi? I ile potrzeba litrów tego pod sezonowke ?
A co z tą mikroryzą ? i czy zrobic dziurki w tych workach co są w ziemi ?> i gdzies ile heh:zjarany:

Hydrożel - nie wiem co to za firma, kupowałem tam, gdzie był dostępny raczej. Pod automaty też jak najbardziej - nie ma przeciwwskazań. Pod sezonówkę 40-200L.
"Co z tą mikoryzą?" - doprecyzuj pytanie bo na razie to mogę tylko odp "Z mikoryzą wszystko ok" :p
Dziurki w workach oczywiście, że robić - w czym byś nie sadził czy to będą worki, doniczki itp, wszystko powinno mieć otwory od spodu. Łapiesz worek napełniony mieszanką, bierzesz kijka i robisz dziury. Ile? Tyle ile uznasz za stosowne.
Kiedy zacząć lać nawozy - zgodnie z info od producenta mniej więcej. Po posadzeniu, pierwsze 2-3 tyg raczej tylko woda.
Potem np. alga grow + pozostała część zestawu jaki sobie zmontujesz. Info o moim w relce z 2017.
 

Mdk

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2018
Postów
80
Buchów
0
Myślisz ze jak dam 25l pod sezonówkę to będzie okej ? Bo ja mam pomysł żeby nie robić tego w workach tylko w ziemi, ponieważ jest za***ista na spocie :zjarany:
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Skoro masz za***istą ziemię na spocie to nie rozumiem dlaczego chcesz ograniczać się do 25l. Czy będzie okej? Nie wiem co dla Ciebie jest okej. Będzie tak samo jak w większym medium, tylko, że będzie mniejsza ;]
 

blantapaltera

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 17, 2014
Postów
517
Buchów
199
Na bagnach np. sprawdził mi się taki mix: na ok 60L ziemi 5 łyżek stołowych azofoski, 6L perlitu + 6L wermikulitu (wcześniej używałem tylko perlitu i też było git) i 10 łyżek dolomitu i całość mieszana na starym prześcieradle :D pewnie jakieś obornik też by się nadał, ale nigdy nie miałem z nim styczności więc nie ryzykuję i po prostu na flo leję więcej nawozów :sunny: Do tego dosypuję mikoryzę przy kiełkowaniu i przesadzaniu na spoty i rosną elegancko, mają prawie 3 miesiące, a koksy zapodane dopiero 2 razy i póki co niedobory praktycznie niezauważalne. Dodatkowym plusem na mokrym terenie jest to, że przy takiej mieszance, przy wieczornej i porannej rosie rośliny wytrzymały ostatnie upały bez podlewania przez ponad 2 tygodnie. Fajny temat, pozdro ;)
 
Ostatnia edycja:

Mdk

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2018
Postów
80
Buchów
0
Skoro masz za***istą ziemię na spocie to nie rozumiem dlaczego chcesz ograniczać się do 25l. Czy będzie okej? Nie wiem co dla Ciebie jest okej. Będzie tak samo jak w większym medium, tylko, że będzie mniejsza ;]

Chodziło o to ze na początku będzie miało 25 l mieszanki a jeśli będzie potrzebować więcej ziemi to będzie miała wtedy spotowa ;) a myślę ze jest dobra bo pokrzywy do ramienia a nie jestem jakimś karlem :bongo4:
 
M

matson

Guest
Super sprawa, napewno sprawdze ten sposób na następny sezon
tylko troche drogo wychodzi ale trudno, ten hydrożel to jakiej firmy kupić ? i czy pod automata tez się to soprawdzi? I ile potrzeba litrów tego pod sezonowke ?
yo!!!:spalony:

---------- Post Zaktualizowany 01:13 ---------- Data pierwszego postu 01:02 ----------

A co z tą mikroryzą ? i czy zrobic dziurki w tych workach co są w ziemi ?> i gdzies ile heh:zjarany:

---------- Post Zaktualizowany 01:36 ---------- Data pierwszego postu 01:13 ----------

duzo tych pytań ale to po to zeby pozniej nie bylo, kiedy zacząć lać nawozy i jakie ty stosujesz jesli mozesz powiedzieć :0

drogo ale warto hehehe:)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół