nasiona marihuany

Pochłaniacz wilgoci własnej roboty

Wyszukiwarka Forumowa:

BLECKANGEL

Active member
Rejestracja
Cze 21, 2018
Postów
39
Buchów
16
Witam jak pewnie się domyślam nie jeden młody grower miał problemy z wilgocią w boxie podczas kwitnienia z którym nie mógł sobie poradzić a drogi sprzęt kupowany w necie lub sklepach po prostu kosztuje majątek :pl:


Więc przypomnę podczas tego procesu nasz kwiatostan powinien mieć w nie tylko odpowiednią wentylacje ale i tez wilgoć na poziomie 32-50 % wilgotności powietrza. Ci najlepsi hodowcy potrafią uzyskać 32 %
wiec jak zrobić taki pochłaniacz a to jest proste


potrzebujecie



1 Pończochy bądź rajstopy ( zapytaj mamy lub siostry dziewczyny )


2 100g Chlorek wapnia ( zakupisz w sklepie OBI w dziale ogród 4zł lub w necie )

3 butelka po wodzie , miska lub słoik jedno z trzech

3 patyk lub drut

Utnij pończochę tak by można było wyspać do niej chlorek wapnia po czym zawiąż . Przymocuj pończochę do drutu lub patyka powiesz nad słoikiem lub ściętą butelką wstaw do boxa na efekty będziesz widział po jednej nocy

Ja otrzymałem 39 % wilgotności podczas kwitnienia przy temperaturze w boxie 29 'C
displayimage.php
[/URL][/IMG]
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Nie zrozum mnie zle ale...przy takiej temp to bez tego wynalazku wilgotnosc ogolnie bedzie bardzo niska ..
 

BLECKANGEL

Active member
Rejestracja
Cze 21, 2018
Postów
39
Buchów
16
Nie zrozum mnie zle ale...przy takiej temp to bez tego wynalazku wilgotnosc ogolnie bedzie bardzo niska ..

kiedyś przez 3 dnia lało u mnie bez ustanku mimo dobrej wentylacji i temperatury 29'C wilgotność po podlaniu w boxie wyszła 79 % podczas kwitnienia i utrzymywała się przez kolejne dni a w domu i za oknem wynosiła 90% wiec musiałem coś zrobić kupić drogi sprzęt do pochłaniania czy zrobić coś sam to jest poradnik dla tych którzy mają z tym problem
 
C

Convictus

Guest
Nie zgadzam się dnx :p. Nawet przed ostatnimi opadami miałem temp w boxie 31, 32 stopnie i wilgotność bez nawilżaczy, oprysków itd w około 5tym tygodniu flo utrzymuje mi się ciągle w okolicach 70%. hps 250
 

BLECKANGEL

Active member
Rejestracja
Cze 21, 2018
Postów
39
Buchów
16
Convictus użyj większej ilości chlorku co najmnie 200g w zależności od wielkości boxa
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,954
Buchów
19,653
To ma sens, przecież bezwodnego CaCl2 używa się w eksykatorach. Ciekawe ile g/dzień schodzi przy stosunkowo małym pomieszczeniu. :p
 

Caine78

Well-known member
Rejestracja
Lip 24, 2018
Postów
48
Buchów
0
Witam. Ja mam z tym straszny problem właśnie. Dzięki. Mam 2 małe pochłaniacze i po podlaniu robi się 70-80% w nocy. W dzień jest 55%, a to też za dużo. Z przyjemnością skorzystam z tego pomysłu, bo narazie niestać mnie na porządny odwilżacz. Po co kupować jeszcze raz jakieś g... . Będzie dobre jako dodatek. W mieszkaniu też mam wilgoć, wiec to nie pomaga.
 

BLECKANGEL

Active member
Rejestracja
Cze 21, 2018
Postów
39
Buchów
16
na całe pomieszczeni zależy jak duże ale z tego co wiem ludzi właśnie do tego do stosują do osuszania pomieszczenia o tym sposobie dowiedziałem się mamuśki mi np na box 60 x60 x180 wilgotność szybko opadła w na 1l dzban wody wchodziło 250 ml wody na 100 g chlorku a ile chlorku utraciłem szczerze nie wiem ale woreczek stał się przez kilka dni mniejszy choć go nie ważyłem widać to gołym okiem

---------- Post Zaktualizowany 15:44 ---------- Data pierwszego postu 15:41 ----------

Witam. Ja mam z tym straszny problem właśnie. Dzięki. Mam 2 małe pochłaniacze i po podlaniu robi się 70-80% w nocy. W dzień jest 55%, a to też za dużo. Z przyjemnością skorzystam z tego pomysłu, bo narazie niestać mnie na porządny odwilżacz. Po co kupować jeszcze raz jakieś g... . Będzie dobre jako dodatek. W mieszkaniu też mam wilgoć, wiec to nie pomaga.

jeśli box nie jest dość szczelny to wilgoć spadnie ale i tak będziesz musiał użyć większej ilości ponieważ będzie zaciągał wilgoć z zewnątrz
 

Janusz_biznesu

Well-known member
Rejestracja
Lis 26, 2018
Postów
77
Buchów
0
Odgrzeje kotleta . Jak często trzeba wymieniać wsyp ? Bądź na jaki okres wystarczy to 100g
 
U

Usunięty 82640

Guest
Hehe fajnie że odkopany wątek, akurat w pomieszczeniu gdzie trzymam box panuje dosyć wysoka wilgotność a z kolei jak otworzę okno na 24h to będzie problem z temperaturą przy obecnych warunkach. Zamówiłem 5kg tego chlorku wapnia i przetestuję ten sposób bo aktualnie nie mogę sobie pozwolić na pochłaniacz z prawdziwego zdarzenia. Dzięki za patent!
 

TenTypTakMa

Well-known member
Rejestracja
Kwi 11, 2021
Postów
1,317
Buchów
2,553
Odznaki
6
Hehe fajnie że odkopany wątek, akurat w pomieszczeniu gdzie trzymam box panuje dosyć wysoka wilgotność a z kolei jak otworzę okno na 24h to będzie problem z temperaturą przy obecnych warunkach. Zamówiłem 5kg tego chlorku wapnia i przetestuję ten sposób bo aktualnie nie mogę sobie pozwolić na pochłaniacz z prawdziwego zdarzenia. Dzięki za patent!
Questa zamów! ??
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół