nasiona marihuany

Problem z wentylatorem

Wyszukiwarka Forumowa:

Wiadome Ruchy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2018
Postów
283
Buchów
1
Siema zacznę od tego że w indoorze jestem zielony, używam w tym roku pierwszy raz groboxa 80x80x160 do suszenia outdooru. Mam filtr węglowy Prima Klima Eco 360m3/h i teraz jaki wiatrak wyciągający o jakiej mocy będzie najodpowiedniejszy wyłącznie do suszenia outa? Rozumiem że Fi wiatraka ma być identyczne co filtra (125) a czy fi przewodu wentylacyjnego również ma być identyczne co wentylatora? bo jak próbowałem strasznie hałasu robił wiatrak wadząc właśnie o przewód wentylacyjny. nie wiem czy go nawet przez to nie spaliłem... Pokój ! do tej pory miałem Black Orchid axial-flo 100,125 $ 150.
[h=1][/h]
 

dnx

the jungle is massive
Rejestracja
Paź 26, 2015
Postów
2,617
Buchów
2
Odznaki
1
Jesli tylko do suszenia to byle jaki bym wstawil i na minimalne obroty. Ty nie masz tam wymieniac powietrza jak podczas uprawy tylko delikatnie wyciagac powietrze aby byl obieg. Tego nie przyspieszysz i nie polecam sie spieszyc. Powolutku i ciemno kilka dobrych dni w zaleznosci od wielkosci topow . Ja jeszcze odpalam malutki wiatraczek w srodku skierowany na dol suszarki w ktorej susze ( nie konieczna opcja )
 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
12
musisz kupić wentylator zgodny z przewodem wentylacyjnym i kup o wydajności bliskiej filtra
 

Wiadome Ruchy

Well-known member
Rejestracja
Kwi 19, 2018
Postów
283
Buchów
1
wydajność filtra węglowego wynosi 360m3 a wentylatora wydmuchującego 250m3. niestety nie mam możliwości regulacji obrotów ponieważ wiatrak wpina się wyłącznie do gniazdka i chodzi. Czy wydajność wiatraka nie jest czasem za duża i za szybko nie wysuszy mi plonu co skutkować może stratą jakości? ewentualnie jak mogę ograniczyć jego wydajność? czy jednak może najlepiej sypnąć jeszcze te parę dyszek i kupić jakiś o minimalnej mocy? pozdrawiam!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół