nasiona marihuany

Baklava z nasionami chia i pastą pistacjową

Wyszukiwarka Forumowa:
K

K2

Guest
Składniki:

1. Ciasto filo
2. 200 gram masła ( kupione w sklepie nie robione w domu )
3. 220 ml wody
4. 2 łyżeczki wody z kwiatu pomarańczy
5. 350 gram cukru, opcjonalnie 300 g cukru i 50 gram miodu, którego nie mogłem znaleźć, ale się w końcu znalazł, tyle, że za późno
6. szczypta cynamonu
7. pasta pistacjowa ok. 70 gram
8. nasiona Chia - 400 gram

Zanim zaczniecie wszystko przygotowywać, pół godziny wstecz musicie wyciągnąć ciasto filo z lodówki. Ciasto filo to takie cienkie ciasto, cienkie jak papier. Poniżej wstawiam fotografię ciasta filo, żebyście wiedzieli co kupować, jak zamierzacie kiedyś to zrobić :)



ok zaczynamy

po pół godziny od wyciągnięcie ciasta filo z lodówki...

1. Roztapiamy 200 gram masła w garnku



2. Odważamy i mieszamy* opcjonalnie mieszamy ( na fotografi widzicie 3 rodzaje cukru, może być tylko jeden rodzaj, sam albo z miodem jw. no musi być 350g )
wrzucamy ten cukier do wody i roztapiamy tak jak masło w oddzielnym garnku



tutaj wszystko w garnku:



3. Teraz musimy posmarować blachę masłem i nakładamy ciasto filo warstwami. Każdą warstwę ciasta filo nakładamy pojedynczo i smarujemy ja roztopionym masłem. Podstawa Bakalavy to ok 10 warst ciasta filo. To dosyć czasochłonne jest i trzeba to zrobić dokładnie.



4. Robimy nadzienie:

Nadzienie w moim przypadku to nasiona chia z pasta pistacjową. Ja mam do tego mikser, który bardzo mi ułatwia sprawę. Zamiast nasion Chia można oczywiście zamienić je orzechami, pistacjami, tak jak mają oryginalne wypieki.



5. Zrobione nadzienie nakładamy warstwowo. 3 warstwy przekładane ciastem filo. Nie możemy zapominać oczywiście o nasmarowaniu każdej warstwy ciasta masłem. Czyli, po 10 warstwie filo: nadzienie, warstwa filo, nadzienie, warstwa filo, nadzienie i warstwa filo.



6. Po 3 warstwie nadzienia, nakładamy 7,8 warstw filo. Trzeba pamietać aby każdą warstwę nakładać pojedynczo i smarować ja masłem przed nakładaniem kolejnej warstwy. Poniżej fotografia ostatecznego ciasta przed wkładaniem do piekarnika. Jak widać na fotografii poniżej ostatecznie nacinamy ciasto na możliwie równe trapezki.



7. Rozgrzewamy piekarnik do 160 stopni i pieczemy Baklave przez godzinę. Tak wygląda Baklava po wyciągnięciu z piekarnika.



8. Po godzinie wyciągamy ciasto i zalewamy je roztopionym cukrem w wodzie z drugiego garnka. Wczesniejszy krok ma ogromne znaczenie, tzn. przecinanie w trapeziki, bo wtedy wszystko się ładnie piecze i w te przecięcia wlewamy cukier rozpuszczony w wodzie.



9. Po zalaniu ciasta odstawiamy na dobę, żeby syrop się wchłonął. Blachę przykrywamy ręcznikiem bawełnianym.



pozdrawiam was !
 
Ostatnia edycja:

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Można wpaść na małe experesso z kawąłekim ciacha
ślinka cieknie...
 
K

K2

Guest
zapraszam :) , ale jutro po 18tej, bo musi trochę postać. A najlepsze jest tak po paru dniach...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół