nasiona marihuany

pierwsza uprawa indoor i kilka ważnych pytań

Wyszukiwarka Forumowa:

stone1

New member
Rejestracja
Lip 14, 2018
Postów
2
Buchów
0
siema

na wstępie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy post jak i pierwsza uprawa w domu. dzięki!

kiedyś posadziłem sobie roślinkę outdoor, i wszystko było dla mnie zrozumiałe przy tym sposobie uprawy, więc poradziłem sobie sam. teraz gdy mam warunki i fundusze zamierzam pobawić się trochę w indoor, bo tamta roślinka została przejechana przez traktor i nic z niej nie zostało. stąd wziął się mój pomysł na indoor. ale mam kilka istotnych pytań do fachowców.

zakupiłem już nasiono odmiany auto ak47 femi. i tą odmianę chciałbym sobie mieć.

teraz moje pierwsze pytanko. jak wysoki growbox musi być dla tej odmiany? na stronie na której zakupiłem jest napisane że w indoor osiąga DO 60 cm. chciałbym się dowiedzieć jak to jest w praktyce z tą wielkością no i jaki growbox do niej wybrać.

myślałem sobie o DARK CRISTAL 60 o wymiarach 60x60x55, ale nie wiem czy po prostu się zmieści.

drugie pytanie to o oświetlenie - myślałem sobie nad dwoma lub trzema philips tornado 32w. obliczylem w kalkulatorze, że growboxy o podobnych wymiarach mają zapotrzebowanie na około 6000-6500 lumenów.
trzy żarówy philipsa dają około 6700lm. co wy na to? czytałem, że można tych żarówek używać do uprawy - pytanie tylko ilu? dwóch czy trzech waszym zdaniem.

no i ostatnie pytanie. szczerze mówiąc głupie, ale na prawdę nie znalazłem odpowiedzi. do outdoora znalazłem ale nie o to mi chodzi. mianowicie kiedy można sadzić rośliny w INDOOR? czy są tu jakieś obostrzenia czy można sadzić kiedy się chce?

to by było na tyle moi drodzy. jeżeli coś jest nie tak w poście to proszę moda o nałożenie poprawek.

wszystkim z góry dzięki za pomoc!
 

danielbolek

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2018
Postów
142
Buchów
0
witaj. no zaczne od odtatniego pytania bo jest zeczywiscie zaskakujoco glupie hehe indoor mozesz sadzic kiedy chcesz przeciez to ty bedzies tam bogiem swiatlem woda i powietrzem hehe to chyba z jakiejs piosenki maryli rodowicz.

2. box minimum 60.60.160 dlaczego? a no dlatego ze roslina niby moze miec te ok 60 [tak jak moje sa niskie automaty]
ale dolicz doniczke dolicz filtr lampy i odleglosc od lamp do szczytow i juz robi sie ponad metr spokojnie. taki maly box to wydaje mi sie ze nie sluzy do trzymania tam roslin przez caly okres zycia.[bardziej weg lub suszarnia badz klony]
3.oswietlenie jak na jedna rosline te 96w powinno byc ok. raczej nie da ci ona pod takim oswietleniem duzego zbioru ale cos tam zawsze da. wsadzajac takie zarowki bez odblysnika stracisz polowe swiatla skierowanego na boki lub w gore.
takie to moje zdanie. skoro masz mozliwosci na namiot i funduszy troszke to zainwestuj w lepsze slonce a napewno nie pozalujesz.
hps 150 pociagnie niewiele wiecej pradu a napewno bedzie lepiej no i wystarczy zeby wsadzic druga kobite do pary.
takie to moje zdanie ale ja sam dopiero raczkuje bo mam dopiero 2 uprawe
polecam poczytac forum jeszcze pare godzin napewno wszystkiego sie dowiesz i poleca ci to wszyscy bo tu jest wszystko ladnie napisane.
pozdrawiam i powodzenia
 

stone1

New member
Rejestracja
Lip 14, 2018
Postów
2
Buchów
0
dzięki za pomoc! masz racje z tym boxem. zainwestuję we większy.

no i poczytam jeszcze sobie forum.

jeszcze raz dzięki
 

kociulinek

Active member
Rejestracja
Maj 22, 2018
Postów
36
Buchów
0
a cflki pie**ol, kup sobie ledy osrama albo phillipsa i zdejmij dyfuzory, 6-12 żarówek 10W styknie, nie kupuj wiekszych bo sie bardziej grzeją.
do tego filtr weglowy puszkowy za stowke i porzadny wentyl wyciagajacy
pazdro
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
903
Buchów
714
Odznaki
6
Rób 60x60x160 do tego cykni ze 150w w ledach jak kolega pisze i ogień, niekoniecznie markowe jak nie masz haj$u bo różnica jest, a wydajność nawet w miarę. Tylko nie wiem czy przy takiej wysokości nie lepiej już COB-a bo ponoć " głębiej penetruje" :). Sorry że mieszam Ci w głowie- no i ogień.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Tylko to z FF to nie wygląda jak COB, tylko parę diod monochromatycznych upakowanych razem. COB to też w sumie zbiór diod mono, ale łączonych w innej technologii / inaczej upakowanych.

W dodatku kąt 60 stopni więc musiałby dwa takie kupić, żeby objąć sensownie 0,36m2. Druga sprawa to cena - to jest dość tanie, wobec tego raczej nie spodziewałbym się wysokiego bin-a. Sklep ma pewnie z 20% marży, do tego marża "producenta", i zostaje kwota która raczej nie starczy na dobre bin-y.

No, ale może będzie ktoś odważny, kupi, i zrobi fotorelkę - chętnie popatrzę :)
 

kociulinek

Active member
Rejestracja
Maj 22, 2018
Postów
36
Buchów
0
to jak umie coś poskładać to kupić diodę, zasilacz, quentylator, i kawał kaloryfera, wyjdzie najlepiej cena/jakość
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
[MENTION=87911]fazogastor[/MENTION] masz racje, ale pomysl logicznie. Gosciu jest mega poczatkujacy, a Ty mu polecasz panel, ktory jest o 100€ drozszy niz caly zestaw 0,36 z hpsem. Nie kazdego stac, poza tym jakby mial wydac tyle pieniedzy to lepiej zeby wzial w tej cenie spectrolight startera 100 lub 130w. Plusow jest wiecej niz minusow i nie musi interesow z chinczykami robic.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Co Ty opowiadasz... spectrolight starter to koło 1500 zł, a taki panel COB od Mars Hydro kosztuje $240, czyli jakieś 900 zł, i conajmniej zastepuje HPS 150 (pobór prądu około 110W), a myślę, że bliżej odpowiednika HPS 200W. Do takiego namiotu idealny.
[MENTION=88724]kociulinek[/MENTION]: Poskładać oczywiście wychodzi najtaniej, ale to jak sobie sam kupisz części na alibabie.
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Startera kupisz za 1k, max 1,1 od producenta, a dla mnie $ =€ wiec zmieacilby sie w Twoim budzecie. Poza tym z pierwszej wiadomosci mozna wyciagnac wnioski, ze chlopak nie ma za duzo kasy stad w jego pytaniach najtansze rozwiazania typu cfl i box dla sadzonek. Nie ma sensu zeby inwestowal w coby, jak lampa z f&f byla by idealna i nie tak kosztowna.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Chłopie dolar jest po 3,7 a Euro 4,3 więc różnica jest spora.... aha i chciałbym zobaczyć tą cenę 1000 zł za startera, to jakieś kłamstwo, nigdzie tak tanio startera nie kupisz, najniższa cena to około 1350 zł - nadal 450 zł różnicy, więc przestań już pisać farmazony wyssane z palca.
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
To napisz do producenta, a zobaczysz ku**a baranie jeden. W szczytowym momenciy bylo dobre promo na startera, bez problemu mozna bylo sie dobrze dogadac, sam zreszta prowadzilem takie rozmowy. Moze nie 1k, ale 1,1 z miejsca mi zaproponowano. Wszystkie rozumy pozjadales, a chu*a masz pojecie.

Nie pozdrawiam
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Osoby które twierdzą, że Euro = Dolar to dla mnie debile, a cena 1100 to nadal bzdura, czym innym jest cena hurtowa, czym innym detaliczna, a to co usłyszałeś to pewnie cena netto dla firm, a dla Ciebie pewnie czy netto czy brutto to jeden ch*j, tak samo jak Euro czy Dolar xD I tak pozjadałem dużo rozumów, i nie będą się tego wstydził, co za chu**wa maniera w tym kraju, że jak jesteś ponadprzeciętny to masz się nie wychylać, bo zaraz ciemna masa będzie się burzyć i bulgotać.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół