nasiona marihuany

Pytanie o montaż filtra

Wyszukiwarka Forumowa:

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Panowie jak wiecei mam zestaw tłumik ----> went ---->> tłumik . Muszę dodać już filotr bo czuć zieleń w pomieszczeniu z tym że owa armata jest wysoka nie zmieszcze już miesjca chyba pod sufitem i moje pytanie czy taka instalacja czyli. tłumik ---->went ---->tłumik---->Przewód wentylacyjny miękki ---> FILTR

I chodzi mi oto że do tego ostatniego tłumika dam przewód i poprowadzę go do filtra który będzie na ziemi? Ma to sens czy lepiej żeby był na końcu najwyżej instalacji lub mam możliwość dania go na szafie obok.
zdjęcie podglądowe

 
K

K2

Guest
jak masz miejsce w boksie to wszystko oprócz filtra powinno być w boksie, bo wtedy jest jeszcze ciszej bo went jest w boksie u góry boksa,



tutaj mam takie rozwiazanie, z tym, że bez tłumików i w chłodzeniu cooltuby

1- went
2 - cooltube
3 - filter

to efektywne rozwiązanie, ciche i skuteczne.

pozdro !

ps jak tak nie chcesz to to co masz też jest ok, ale tym nie chłodzisz lampy, chyba że masz led, albo hps i na niego jakieś chłodzenie, albo mały hps i bez chłodzenia :)
 

Vision Magic

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2014
Postów
95
Buchów
2
Unikaj przestrzeni (przewodu wentylacyjnego) pomiędzy wentylatorem a filtrem (jeżeli wentylator ma być przed filtrem tak jak na Twoim schemacie). Wentylator dmucha powietrzem, a filtr stawia mu opór zanim przez niego przeleci. W rezultacie tworzy się ciśnienie i jeżeli będzie jakakolwiek nieszczelność to zapach będzie się niósł.

Najlepsze rozwiązanie to wentylator tuż przed filtrem (łączenie bezpośrednie i oczywiście dobrze uszczelnione ;) )
Dla zniwelowania hałasu możesz wentylator dać jeszcze w boxie, a filtr tuż za ścianką boxa :cool:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół