nasiona marihuany

1,2m2 - 400w HPS, skunk 1#, ultra lemon haze, white monster auto, ak 470, auto ak 2.0

Wyszukiwarka Forumowa:

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
Witam Panie i Pany

Spodobała mi sie dziedzina botaniki i przyznaje że z przyjemnością zaczynam kolejną fotorelację.

Tym razem aby sobie urozmaicić ogród wybrałem inne odmiany na dodatek różnorodne.
No więc pomieszczenie 1,2-1,3m2. Lampa HPS 400w, wiatraczek mieszający, dwa wyciągające łącznie 820m3! dwa nawilżacze powietrza i wuala- temperatura 27-28 stopni, wilgotność 60%!

Odmiany:

-skunk 1# od sensi seeds
-white monster auto od sensi seeds
-ultra lemon haze od sensi seeds
-ak 470 (chyba od bulk feminized)
-auto ak 2.0 (chyba od bulk feminized)

Wszystko automaty, łącznie 15 sztuk


Pozostaje mi wrzucić zdjęcia i jednocześnie opisać pewien paradoks.
Jest to moja trzecia uprawa indoor, wydawałoby się nabrałem doświadczenia. O rośliny dbam, mają możliwie najlepsze warunki (jakich nie miały poprzednie dwie uprawy- w poprzednich uprawach grubo ponad 30 stopni C oraz wilgotność na poziomie 30% na wegu..), mają konkretną ziemię canna professional (dwie doniczki mają coco bo chce sprawdzić jak idzie uprawa w tym podłożu), dodałem mikoryzę, ukorzeniacz, hesi supervit, tabletki co2, hydrożel, keramzyt, konkretne LST i co? rośliny mają znacznie słabszy start niż te rosnące w poprzednich uprawach!
nie mogę rozgryźć gdzie jest pies pogrzebany.. rośliny mają już 17 dni a wyglądają jak te w poprzednich uprawach z hojowymi warunkami mające może z 13 dni. Łapcie foty. Wrócę tu za 2 tygodnie.
Pozdro

Dzień 17

 
Ostatnia edycja:

błękitnazieleń

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2017
Postów
169
Buchów
0
Wiesz, czasem tak jest. Pestki nie od wszystkich są idealne. Sam miałem takie petardy które wyglądały w 14 dniu jak w dobrym 25, a teraz mam takie kurduple co mają 14 dni a wyglądają no zrdowo ale nie tak jak tego bym oczekiwał. Kwestia farta albo dobrego dostawcy. Następne pestki to powiem Ci że dok***ie takie za***iste i nie będę patrzył na kase, bo na namiot jakoś miałem i na reszte sprzętu też to czemu oszczędzać na pestkach? Lepiej zakupić za***iście drogie od dobrego producenta i masz pewność że wyjdą petardy a doskonale wiesz, że później roślina wynagrodzi takie wydatki :) Z fartem będę zaglądał
 

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
dzięki ziom za dobre słowo ale Cię zaskoczę. Te pestki które teraz mają się wykazać w boxie są droższe od wcześniejszych i są to jedne z droższych sionek a kupiłem je bo seedshop ma promo na minus 30 procent i dlatego pozwoliłem sobie na nie. Zobaczymy jak będzie. Pokazują już niektóre oznaki kwitnienia ale wiem że od pierwszych oznak kwitnienia roślina rośnie jeszcze conajmniej tydzień a przez tydzień czasu może ona potroić swoje rozmiary i na to liczę:D. Gdzieś wczoraj widziałem fotorelke jak dziewczyna ją prowadząca informowała że nie spodziewała się że rośliny (af) tak się rozciągną na flo, więc z tego co zaobserwowałem różnie to bywa.
Pozdro
 

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
siema ziomy. Stwierdziłem że zrobię sobie nocną aktualizację. Rośliny mają się wyśmienicie, urosły do pożądanych rozmiarów. Jutro dostaną pierwszą dawkę nawozu na kwitnienie. Spotkała mnie niezwykle rzadka sytuacja. Otóż z jednej pestki wyrosły mi dwie rośliny:spalony:piękna sprawa, zastanawiam się jaki będzie rozwój takiej roślinki. Parametry w normie czyli 28 stopni a wilgotność odpowiednia jak na flo czyli koło 30-35.






dzień 30/~11dzień kwitnienia






 

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
witajcie Panowie i oczywiście Panie jeśli takowe tu zaglądają: )

Mimo upałów wszystko ma się dobrze!

Rośliny jeszcze urosły i mają się doskonale. Nareszcie wszystko idzie tak jak powinno. Teraz mam realną szansę wyciągnąć 1g/1w mi taki właśnie sobie postawiłem cel:
Ok wrzucam fotki

Zanim je zaprezentuje pokaże dwie rośliny (auto ak 2.0 od Holenderskiskun). Obydwie od początku obok siebie wysiane w identycznej glebie
podlewane z tej samej butelki a jaka różnica w rozwoju.


37 dzień/18 dzień kwitnienia







A tędy podlewam.



bo takie jest wejście



 

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
siema mordeczki, u mnie wszystko w porządeczku kilka liści pożółkło gdzie przez dwie wcześniejsze uprawy żółkły wszystkie. Teraz wiem że to przez azot którego im brakowało. Teraz leje flores i jest git! niektóre rośliny już nie rosną a niektóre jeszcze tak co jest dziwne bo minęło już półtora miesiąca a ona dopiero delikatne oznaki kwitnienia pokazuje. Ta sytuacja dotyczy dwóch sztuk, dziwne i na ten moment odpowiedź dlaczego tak sie dzieje przerasta moje możliwości. Sporo roślin (szczególnie tych z prawej strony boxa) idzie całkowicie prawidłowo w rozwoju i już widać że będzie popuchnięte. Liczę że te zacofane jakoś się opamiętają i zaczną kwitnąć! nie wyciągam ich, podlewa się ciężko ale jakoś idzie
wrzucam foteczki chociaż tak naprawdę to topy są jeszcze niewielkich rozmiarów

47 dzień/ 28 dzień kwitnienia





ultra lemon haze




 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Widać po fotach ze za mało dajesz im wody i od dołu żółkną
 

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
dzięki za wskazówkę, 20L na 14 roślin co 3 dni na ten moment. Jutro zaleje 25L
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Musisz ważyc donice tzn jak sa zalane to masz cieżko je podnieśc jedną reką jak ci to wychodzi to lejesz wody
tak w skrocie
bo jak za duzo im dasz wody to tez nie za dobrze
 
J

Julia 21

Guest
Startowałam w podobnym terminie i mogę Cię pocieszyć, że moje roślinki są o wiele mniejsze. Jaką wysokość ma Twój box? Te doniczki mają po 11 litrów ?
 

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
Startowałam w podobnym terminie i mogę Cię pocieszyć, że moje roślinki są o wiele mniejsze. Jaką wysokość ma Twój box? Te doniczki mają po 11 litrów ?
nie pociesza mnie fakt że komuś idzie bardziej pod górkę ale dzięki za dobre, pozytywne intencje:) chciałem zerknąć na Twoją relke ale coś nie mogę jej znaleźć, jak już mi się uda to będę zagladał i kibicował:. Boxik ma 125cm wysokości a doniczki 11L



Musisz ważyc donice tzn jak sa zalane to masz cieżko je podnieśc jedną reką jak ci to wychodzi to lejesz wody
tak w skrocie
bo jak za duzo im dasz wody to tez nie za dobrze

tak, praktykuje już ten sposób i już przy nim zostane

Tak więc przyszła kolej na kolejną aktualizację. Rośliny rozwijają się prawidłowo, zdaje się że niczego im nie brakuje. Dziś jest dzień 56 od wyjścia z ziemi. Według producenta za ~ 9 dni ścinka, według mnie za 2,5-3 tygodnie. Zapach jest już dość intensywny. Dwie rośliny mające po około 50 dni zaczęły kwitnąć dopiero około 7-10 dni temu. Taka dysproporcja zdarza mi się po raz pierwszy. W każdym razie przez tak długi stan wegetatywny roślina podrosła pod sam sufit i nagięta mierzy około 90cm wysokości!

czas na zdjęcia

56dzień/37 dzień kwitnienia







 

Physs Guin

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2012
Postów
329
Buchów
0
To niziutki masz ten boks przy tej szerokości, albo szeroki przy tej wysokości :) Nawet nie wiedziałam, że są takie. Te młodsze roślinki mogą Ci jeszcze sporo urosnąć, zwłaszcza w takich donicach. Nie założyłam fotorelki ponieważ zarejestrowałam się na forum gdy moje krzaczki były już duże, tu jest kilka zdjęć: https://www.forum.haszysz.com/showt...re-pytanie-może-nie-dostaniesz-warna/page3398

wiesz, to jest akurat box którego sam skonstruowałem (z płyty osb- a ta ma wymiary 125cm x 250cm i takich wymiarów miałem boxa na 3 hps po 400w każdy z tym że teraz w upały było w takim boxie za gorąco więc go przerobiłem wedle potrzeb i wstawiłem hps 400w i powstały optymalne warunki.
Nie mam zadnych młodszych roślin. Wszystkie sa wysadzone w tym samym czasie tylko kilka jest opóźnionych pod względem kwitnięcia.
Twoje rośliny są fajne, dbaj o nie ale nie przesadzaj. Dam Ci od siebie taka rade. Nie traktuj ich jak chorego starca przy którym trzeba co chwile przebywać i pomagać. To zabrzmi kontrintuicyjnie ale nie pomagając im na siłe osiągniesz lepsze rezultaty. Fajnie że się zarejestrowałaś, życzę Ci przyjemnego rozwoju i edukowania
 
J

Julia 21

Guest
Trudno nie próbować im pomagać gdy widzę, że inni mają dużo większe roślinki w tym samym wieku :( Może jak dołożę trochę światła, to sytuacja się poprawi, ale to już w następnej uprawie. Dobrze widzę, że niektóre z Twoich roślin to sezony, a inne automaty? Dojdą w tym samym czasie? Chciałabym jeszcze wiedzieć jakie dajesz nawozy.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół