nasiona marihuany

Bardzo słaby wzrost

Wyszukiwarka Forumowa:

Szafirowy

Well-known member
Rejestracja
Maj 9, 2013
Postów
365
Buchów
0
Cześć wszystkim mam problem z roslinkami nie chca rosna to znaczy bardzo male przyrosty 2 maja 2 miesiace i nawet nie sa do kolan, a 2 inne do pasa, 3 nowe wsadzone do ziemi nie ruszyly po tygodniu nic.

Ziemie mam kupiona dobra mieszanke z dolomiten, kermazyten, styropianem i obornikiem.

Wode biore z pobliskiej rzeki nie mierzylem ph bo nie mam czym plynie przez las i ląki. Nie mam mozliwosci brac innej.

Czy jest jakas substancja ktora doorowadzic wode do ph jakie powinno byc od razu po wymieszaniu nie znajac jej wartosci? Dolomitu uzywalem duzo jest w ziemi i podsypany i nawet do wody dodawalem.
Slonce swieci praktycznie caly dzien. Nie wykorzystany potencjal w ogole.

Dodam ze po roslinach nie widac za bardzo zeby cos bylo nie tak ale nie jestem w stanie wymyslic innej przyczyny. Wrzuce zdjecia pod wieczor jak one wygladaja.

Te 3 shamany co wsadzilem jak tak dalej bedzie to za miesiac urosna 5 cm... Jestem podlamany. Mialy byc sezony i kokosy, a automaty i zawsze 3 razy szybciej rosly.
 

JestemSzamanem

Active member
Rejestracja
Maj 15, 2018
Postów
25
Buchów
0
A probowales przelac woda butelkowa o sprawdzonym ph?

Robiles im jakis trening ?
 

Szafirowy

Well-known member
Rejestracja
Maj 9, 2013
Postów
365
Buchów
0
No wlasnie ja nie mam za bardzo mozliwosci targac tam wody tym bardziej, ze jest ich 7. Nie trenowalem. Durbany dosyc ladnie urosly ale nother passiony i shamany bardzo licho. Woda w tej rzece stoi raczej bo jest bardzo zarosnieta co myslicie zeby wsypac do niej z 5 kg dolomitu? Albo wapna? Wapna nigdy nie uzywalem. Uzywalem asahi sl dwa razy i wczoraj dalem odzywki pierwszy raz bo niedoborow nie wykazuja ale moze faktycznie im skladnikow mineralnych brakuje.
 

Dzidzidadza

Well-known member
Rejestracja
Kwi 28, 2018
Postów
137
Buchów
0
zrób zdjęcie to ci powiem albo podpowiem co do 3 roślin świeżo wsadzonych to sprawa wygląda tak że teraz idą w korzenie cały potencjał znajdziesz w ziemi żeby mogły rosnąć muszą mieć czym pobierać wodę i sole mineralne tą sprawę mamy wyjaśnioną. Co do roślin które mają dwa miesiące pokaż zdjęcia to ci powiem jak to wygląda :D
 

Szafirowy

Well-known member
Rejestracja
Maj 9, 2013
Postów
365
Buchów
0
Dobra wygląda to tak:
Te co mają są tydzień w glebie czy w ogóle zdążą urosnąć żeby dojść i coś tam może jeszcze być?




Durbany mają z 90cm wysokości:




northern passion 2.0 jakieś karłowate wysadzone w tym samym czasie co durbany





Co tam wyczytacie z tych liści jakie wskazówki żeby one szybciej rosły czy to wina może być ph z wody? Niestety zdjęcia obraca po wrzuceniu.
 

mlynu345

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2018
Postów
52
Buchów
0
Do regulacji pH ziemi lub wody zastosuj dolomit. Tania sprawa, nie musisz nic sprawdzać po prostu podlewasz albo podsypujesz ewentualnie mieszasz z ziemią.
 

songo_kan

Well-known member
Rejestracja
Sty 21, 2017
Postów
79
Buchów
0
Witam. widac male niedobory azotu. Piszesz ze podlewasz moze za malo albo za czesto. Byc moze ziemia jest ciagle wilgotna i nie potrzebuja podlewania.
 

Szafirowy

Well-known member
Rejestracja
Maj 9, 2013
Postów
365
Buchów
0
Podlewam jak już 5-6 dni nie pada i są upały. Bałem się, że z tym obornikiem przesadzę z nawozami ale chyba ten obornik jakiś lichy bo to suszony kupny dostały dawkę canna terra vega skoczę w weekend zobaczę jak wyglądają.
 

Vision Magic

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2014
Postów
95
Buchów
2
Z tego co widzę to One mają niedobór azotu, albo są przelane.

A co do tych małych to dawno wyleciały na spota?

U siebie miałem podobnie z sezonówkami... W boxie urosły do pewnego momentu i stop mimo dobrej ziemi, wilgotności i sporych doniczek. Dopiero jak wysadziłem je na spota i się zaadoptowały to po jakimś tygodniu ruszyły i to bardzo szybko.

Jeśli to wina wody to albo lataj na spota z pewną wodą i nie za często, albo nie podlewaj ich przez jakiś czas i obserwuj.
Moje rośliny od początku sezonu nie dostały ani kropli wody i mają się dobrze ;)
 

Szafirowy

Well-known member
Rejestracja
Maj 9, 2013
Postów
365
Buchów
0
Bede probowal dalem azot, a z woda nie mam pojecia ja caly czas myslalem, że wlasnie za malo ale spróbuje nie podlewac.

A z innej beczki jak myslicie te male maja szanse dac jakis plon bo szukalem ale nie znalazlem nigdzie w fotorelacjach zeby ktos wrzucal w lipcu sezonówki ^^
 

Dzidzidadza

Well-known member
Rejestracja
Kwi 28, 2018
Postów
137
Buchów
0
Mało nawozów widać od razu powinny być trochę ciemniejsze azotu potrzebują na wegu żeby budować mase nawet na flo potrzebują ale nie aż tyle co na wegu. Czy dojdą ciężko stwierdzić zależy od pogody ja też czekam na dobry miesiąc słońca żeby wszystko fajnie porosło.
 

ccossma

Well-known member
Rejestracja
Wrz 27, 2017
Postów
69
Buchów
0
podlewaj co 4 dni i zobaczymy co się będzie działo chyba że są upały to wtedy częściej, jakie nawozy wgl lejesz obecnie? miernik ph kosztuje 30 zl i to nie jednorazowo, sprawdź to ph i będziesz spokojniejszy, sprawdź czy nie masz intruza na spocie a dokładnie pod spotem( KRETY ) ja jakiś czas temu musiałem przesadzić wszystko na nowego spota bo nie chu*a nie dało rady ich przegonić. Na moje oko i tak ładnie wyglądają a co do wsadzenia nowych to jak już masz kiełki to wsadzaj jak najszybciej a jak dopiero zamierzasz kiełkować to ja bym się wstrzymał bo już bardzo po czasie ( do połowy czerwca sezony sie powinno dawać najpoźniej) kup raz dwa automaty i jeszcze nadrobi się wszystko, tylko w miarę szybko kwitnące, na flo możesz kupić tytanit (pare zl kosztuje na allegro) oraz na weg asahi ( podobna cena). powodzenia
 

Szafirowy

Well-known member
Rejestracja
Maj 9, 2013
Postów
365
Buchów
0
Nie bylem juz 12 dni bo ciagle pada i ciezko bedzie sie tam dostac. Martwi mnie jedynie zwierzyna i braki wlasnie odzywek tym bardziej, że nie podleje bo i tak ziemia przemoczona jak gnój w weekend ma byc lepiej to trzeba bedzie kontrolnie isc aprawdzic i cos na zwierzyne dac. Mysle czy by nie zrobic oprysku z canna terra vega dolistnie i zmieszac to razem z asahi ktos moze sie wypowie odnosnie takiego mixa i ewentualnie w jakich ilosciach to wymieszac na 100ml zeby im nie zaszkodzic?
 

Vision Magic

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2014
Postów
95
Buchów
2
Jak nie będzie padać to rób oprysk. Vega lej jak pisze producent, a asahi 1ml/L
 

Vegito

Świeżak :D
Rejestracja
Maj 2, 2018
Postów
86
Buchów
0
Też miałem problem ze słabym wzrostem 2 roślinek, po czym poszły w górę i przegoniły inne krzaki
Zobacz jaka była różnica między 24, a 50 dniem:

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół