nasiona marihuany

Filmy Science-Fiction - jakie polecacie?

  • Autor wątku Lord of Old School
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:

turtlepower

Well-known member
Rejestracja
Paź 14, 2013
Postów
230
Buchów
3
troche nie na temat ale polecam druune komiks SF - pomijajac ze golizny nie brakuje co uwazam za zalete :freak2: to super klimat - akurat w PL wydawane sa kolejne tomy

a filmy - to na pewno ghost in the shell, nawet ta ostatnia odslona mi sie podobala ze scarlett, grawitacja, ex machina, dystrykt 9, equilibrium, ostatni mad max dla mnie super - montaz rewelacja, zgrany z dzwiekiem super, Droga nie wiem jak film, czytalem ksiazke i byla super.
 

Prontoprosto

Well-known member
Rejestracja
Maj 29, 2012
Postów
278
Buchów
0
Z ostatnich co byłem w kinie to Polecam Thor Ragnarock i Nowych Avengersów Infinity Wars , dobre filmy
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
480
Filmy typu Avengers uważasz za S-F? To jest akcja / przygoda / fantasy, filmem S-F jest np. Raport Mniejszości albo Blade Runner.

O S-F ociera się też bardzo dobry serial Mr Robot.
 

Prontoprosto

Well-known member
Rejestracja
Maj 29, 2012
Postów
278
Buchów
0
Filmy typu Avengers uważasz za S-F? To jest akcja / przygoda / fantasy, filmem S-F jest np. Raport Mniejszości albo Blade Runner.

Fantasy to jest napewno , chociaż Avengers zawsze mi się kojarzyło jako S-F bo bo ma w sobie jakieś tam tego elementy jak kosmos , super bohaterów , przyszłość , statki kosmiczne lasery wybuchy i to jakiś w sumie podobny klimat , fakt Blade Runner 2049 na którym też byłem w kinie pozytywnie mnie zaskoczył i nie wątpliwie jest filmem z tego gatunku i się zgadzam zupełnie
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
480
Jeżeli nie widziałes takiego klasyka jak Odyseja Kosmiczna 2001 to raczej Ci się spodoba, jeżeli spodobał się Blade Runner. OD 2001 Kubricka to był w pewnym sensie film przełomowy dla gatunku, generalnie Kubrick miażdży.
 

Prontoprosto

Well-known member
Rejestracja
Maj 29, 2012
Postów
278
Buchów
0
Dzięki za info , lubię ten gatunek od małego jak obejrzałem Żołnierze Kosmosu to polubiłem ten klimat , z chęcią obejrzę Film o którym mówisz bo raczej go nie widziałem Blade Runera pierwszego z Harrisonem zaliczyłem i mi się bardzo podobał a właśnie oblukałem Filmweba także Odyseja Kosmiczna ma dobre receznje a lubię klasyki , także dzięki , Na discovery swojego czasu oglądałem Serial dokumentalny z podobnym tytułem "A space time Odyssey" z takim Murzyńskim Profesorem , lubię ten klimat , udanego wieczoru
 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
kubrick ...

A co to qwa jest ? Mechaniczna pomarańcza :)
 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
mechaniczna bez palenia jest abstraktem abstraktu zmiksowanym przez morfinistę ,profesjonalistę a w dodatku kokainistę .
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
480
Kiedyś nie za bardzo była możliwość oglądnąć pod wpływem, ale i tak miażdżyło. Musze sobie zresztą ten film przypomnieć wieki temu oglądałem.

Edit:

Aha bardzo polecam film "Drabina Jakubowa" - może nie jest to ścisle S-F, bardziej horror / odmienne stany świadomości, ale polecam jak jestesmy w tych klimatach.
 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
to sobie zapal obejrzyj , pozniej zjedz, wypij 2 kawy obejrzyj :D
 

Morninsta

Banned
Rejestracja
Lip 14, 2016
Postów
1,365
Buchów
1
przypomnialy mi sie 2 pozycje z gatunku - babylon ad i taki z timberlejkiem gdzie czas zyciowy byl srodkiem platniczym
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
480
@Mornista - pamiętam ten film, był ok, i tutaj przypomniał mi się film z Jude Law pt. eXistenZ, który niestety wyszedł w tym samym roku co Matrix i został przez Matrixa przykryty popularnością i rozgłosem, a eXistenZ to bardzo za***isty film S-F, polecam.
 

geraldzik

Well-known member
Rejestracja
Sie 17, 2016
Postów
1,050
Buchów
3
nie lubie jude law'a :<
equalibrium mialo swoj klimat :)

Przez ciemne zwierciadło
ogladaliscie call shootingowy film o cpaniu z keanu reavsem

a propo matrixa :D
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
480
Przez ciemne zwierciadło było za***iste, tak jak książka, kolejny film warty polecenia.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół