nasiona marihuany

2x #Pineapple Chunk , MarsHydro Reflector 48 (240w)

Wyszukiwarka Forumowa:

Figlarzyk

Active member
Rejestracja
Maj 7, 2018
Postów
32
Buchów
0
To Moja pierwsza FR wiec prosze o wyrozumialosc

- rośliny - 2 sztuki, chyba to sativki

- box - powierzchnia 0.36m2 , wysoki na 160cm. Zwykly prosty 'grow tent'


- oświetlenie* - MarsHydro Reflector 48 (240w)
Veg/bloom switches. Ponoc ma
zastapic HPS 150w


- medium - docelowo mysle o 11l ale na razie w mniejszych. Lece na BioBizz Light Mix na poczatku i zwykla odstana kranowka z wyregulowanym PH do 6.4


- wentylacja - Szczerze mowiac to przy ledach wystarczy Mi jeden wiatrak komputerowy, czasem dokladam drugi.


- nawozy - TryPack BioBizza. Zaczne od polowy dawki producenta
- odmianę - #Pineapple Chunj

- warunki - temperatura w trakcie dnia 26-28st, 50-60% wilgotnosci i wiecej nie moge juz
Natomiast w nocy temp spada do okolo 19-21 przy 55-65% wilgotnosci


- trening? - chcialbym FIM i LST ale to potrzebuje pomocy hehe


A teraz pare fotek.
Laski lezaly w wodzie 8h po czym poszly na waciki na 3 dni i do ziemi. Wyszly na powierzchnie w piatek tj 29.06.2018r. Dalem pod lampe wieczorem przy warunkach



Z polecen producenta lampa miala byc jakiez 24 cale na poczatek ale pannom sie nie podobalo i sie ciut wyciagnely





Obnizylem wiec leda na ~30 cm i dalem im spokoj.


Zapraszam do obserwowania. Upy na biezaco :)
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Wyciągneły się, ale bardzo nieznacznie i tylko przez to ze nie stoją na środku boxa. Widzę, że nie masz nawilżacza, więc powieś 3 dookoła, tak jak ten po prawej, z tym że zanurzone w pojemnikach z wodą. Z tą wysokością to radziłbym posłuchać się producenta i umieścić lampę około 50cm nad roślinami jak na ten moment.
Do obracania zdjęć jest przycisk w lewym dolnym rogu ekranu z linkami do wklejania zdjęć.
Powodzenia i grubych topów życze.

Aha, no i kiełkuj jeszcze 2 pestki, bo przy 2 sztukach dużo miejsca sie zmarnuje.
 
Ostatnia edycja:

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Yo
Masz m2 i leda jak ja.
Pineapple Chunk to jak piszą 100% indica, o dużej zawartości THC: 25% i CBD: 1,1%.

Led daj od razu na fullspectrum, nie baw się przełącznikami. Ja jechałem na samym p.Grow i miały długi czas wzrostu. Tak to bynajmniej zaobserwowałem. Wysokości stosuj tak jak producent podaje. Tego się trzymaj a zmieniać wysokość będziesz musiał tylko trzy razy.

Koniecznie kup jakiś CalMag, rób codziennie opryski z tą odżywką (rób roztwór jak producent podaje). Będą dobrze wyglądały. Zobacz u mnie ;P

Ja [MENTION=79439]prosste[/MENTION] pisze, na weg daj jakiś nawilżacz lub te wilgotne ręczniki. Utrzymuj wilgotność na wegu.

Temperaturę mam podobną. Chyba jest spoko. Jeden mieszak styknie, ale potem na flo filtr jakiś, będzie walić.

Na tą powierzchnię (0,36) dwie 11L będą idealne, możesz nawet jakieś nieco większe dać na dwa planty. Zobaczysz jak Ci porosną ładnie.

Tak na marginesie: taki setup chce na następne grow, czyli nawozy BioBizz i ziarna od Barneya (akurat trzy różne).

Z fartem i buch!
 

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Aha, no i kiełkuj jeszcze 2 pestki, bo przy 2 sztukach dużo miejsca sie zmarnuje.

Ja bym więcej nie dawał.Dobrze ponagina i będzie miał całego wypełnionego i miejsce na ewentualne manewry.Jak wsadzi tam jeszcze dwie to będzie ciasno.No i to pierwsza fotorelacja...dajmy koledze się rozwijać...poza tym jakość,a nie ilość..
Buchacz na starta kolego-powodzenia.
 

Figlarzyk

Active member
Rejestracja
Maj 7, 2018
Postów
32
Buchów
0
Siemanko wszystkim dzieki za zainteresowanie i buchy :)
A wiec dzien 2 dziewuszek.



Ogolne warunki panujace dzis w boxie :







Wyciągneły się, ale bardzo nieznacznie i tylko przez to ze nie stoją na środku boxa. Widzę, że nie masz nawilżacza, więc powieś 3 dookoła, tak jak ten po prawej, z tym że zanurzone w pojemnikach z wodą. Z tą wysokością to radziłbym posłuchać się producenta i umieścić lampę około 50cm nad roślinami jak na ten moment.
Do obracania zdjęć jest przycisk w lewym dolnym rogu ekranu z linkami do wklejania zdjęć.
Powodzenia i grubych topów życze.

Aha, no i kiełkuj jeszcze 2 pestki, bo przy 2 sztukach dużo miejsca sie zmarnuje.

Jesli chodzi o nawilzacz to mam go na zewnatrz boxa i zaciaga On pare do srodka przez wiatraki wyciagajace (gdyz wlot mam tylko pasywny)

Nie chce zawalic Sobie boxa za bardzo z racji ze to Moja pierwsza "powazna" uprawa wiec chce dopracowac wszystko na cacy a dwoma tez dam rade zapelnic dobrze powierzchnie.

Jesli chodzi o cal+mag to czytalem ze tego wymagaja pod ledami i bede spryskiwal malenstwa po przesadzeniu do docelowych. Na razie szprycuje je sama woda.

Szybki edit :
Lampa wisi na takiej wysokosci i ma wlaczone tylko Growth tryb. Jakies sugestie badz rekomendacje na temat lampy? Wyzej/nizej? Wlaczyc od razu bloom czy nie? Dzieki :)
 
Ostatnia edycja:

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
No tak. Włącz od razu dwa tryby Grow i Bloom, wysokość ustaw tak 24”-30” (61cm-76cm), ale bardziej na 24”. Jak coś się będzie działo to zwiększysz odległość. Potem weg 18”-24” (45cm-61cm). Ja dałem 18”. Na końcu flo i mam 12” (30cm).
 

Figlarzyk

Active member
Rejestracja
Maj 7, 2018
Postów
32
Buchów
0
No tak. Włącz od razu dwa tryby Grow i Bloom, wysokość ustaw tak 24”-30” (61cm-76cm), ale bardziej na 24”. Jak coś się będzie działo to zwiększysz odległość. Potem weg 18”-24” (45cm-61cm). Ja dałem 18”. Na końcu flo i mam 12” (30cm).



Male przemeblowanko w domu pociech. Ide za porada bardziej doswiadczonego kolegi. Obnizylem je na wysokosc okolo 65-66 cm i zalaczylem 2 tryby na raz. Git? Temperatura ze wzgledu na podniesienie nie ulegla za bardzo zmianie.
Dziekuje badzo za porady!

Ogolne warunki w boxie po podniesieniu i przelaczeniu trybu lampy :


Jeszcze takie szybkie pytanko :
Male doniczki sa wielkosci prawieze po jogurcie. Czy z tych malych doniczek wsadzac od razu do docelowych czy do ciut wiekszych i dopiero potem? Nie mam w tym zbytnio doswiadczenia z racji ze z reguly byly to automaty.
Duzo podlewac pod ledami? Ponoc nie wysuszaja tak gleby, podlalem je wczoraj po okolo 100 ml i wygladaja na zdrowe. Jak lac zeby nie przelac?
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Ja tylko Ci przedstawiam moje obserwacje jakie miałem podczas wegu u mnie w grow.
Natomiast jeśli chodzi o podlewanie to podlewam raz na tydzień, obficie do przelania w podstawkę i do podstawki też dolewam. I na tydzień starcza w zupełności. No chyba że susza.
Póki twoje są jeszcze maluchami to lej mniej a częściej. Tylko nie przelej, lepsza susza niż za mokro.
Proponuję nie dawać od razu do docelowych. Potrzymaj w mniejszych doniczkach. Fajnie by było jak będziesz przesadzał, dodał mikoryzy. Mikoryza dobrze robi korzeniom, a jak korzeniom to całej roślinie ;)

Rób jak uważasz oczywiście, obserwuj rośliny, wkładaj paluch w glebę. ;)

P O Z D R O!
 

BigBox

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2013
Postów
189
Buchów
0
fajna odmiana niedawno zakończyłem fr ztymi krzakami będzie pan zadowolony 30-40 dni weg i plon po 30-50gr z roślinki
 

Figlarzyk

Active member
Rejestracja
Maj 7, 2018
Postów
32
Buchów
0
Siemanko :) panny bez jakichs tam wiekszych zmian. Podlane niedawno woda nie za duzo i kapke do podstawki.
BigBox miales feminised ? :)
 

BigBox

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2013
Postów
189
Buchów
0
od green house seeds 3xpineapple chunk fem
 

Figlarzyk

Active member
Rejestracja
Maj 7, 2018
Postów
32
Buchów
0
Fotki wrzuce jutro. Wygladaja na zdrowe malenstwa. Dam w troche wieksze donice bo korzenie zaczynaja od dolu wychodzic.

Glupie pytanie ale jaki trening polecicie na te 2 rosliny ? Wiem ze lst dobry dla automatow ale dla tych moze cos innego? Kiedy ciac? Nie mam zbytnio doswiadczenia i chcialem poczytac o tym. Dzieki za zainteresowanie :)
 

Gwalbert

#neverendingstory
Weteran
Rejestracja
Lip 23, 2017
Postów
1,712
Buchów
4,451
Odznaki
2
Yo
***ij każdej łeb i będziesz miał po dwa dodatkowe szczyty i tylko LST.
 

Figlarzyk

Active member
Rejestracja
Maj 7, 2018
Postów
32
Buchów
0
Siemanko, a moze sprobowac opcji z 4 odrostami skoro to nie automaty? Moze da rade? :) panny rosna w oczach. Chcialem zapytac bo mam ustawiona lampe od 06:00-00:00.
W czasie od 6 rano do okolo 7-8 bywa czasem 22-23 stopnie, led nie grzeje wystarczajaco. Czy to bardzo zle dla roslin? Czy poradza sobie z chwila "zimności" ?

Temp w dzien 26-28 st C , wilgotnosc 55-65%
W Nocy okolo 16/18 st C z wilgotnoscia na poziomie 65-70%

5 Dzien Zycia :)





Na jednej z dziewuch pojawilo sie dziwnie zolte przebarwienie na samym srodku. Nie wiem czy ktos zwrocil uwage. Prawdopodobnie to Moja gafa bo nie sprawdzilem wody i podlalem odstana kranowka 7.5 pH, myslalem ze ph juz nie ulegnie zmianie jak raz wyregulowalem. Czy to przez pH?

Panny w wiekszych donicach przed docelowymi bo z tych malutkich korzen wychodzil juz dolem.
Porady i z***ki mile widziane!
Buch z wami
 
Ostatnia edycja:

Dyzma

odwyk...
Weteran
Rejestracja
Lip 11, 2009
Postów
4,089
Buchów
4,292
Odznaki
2
Przykryj czujnik od termometru...to ten na czarnym kablu jak sądzę.Bo jak bezpośrednio jest naświetlany to trochę cię oszukuje z temperaturą.Cała reszta cacy.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół