nasiona marihuany

Mars reflektor 48 plus HPS 150 BOX 60X60 OLDTIMER HAZE

Wyszukiwarka Forumowa:
M

mlodygru

Guest
Kabel jest dość krótki i za dużo to bym nim nie owinął... a w sumie w pomieszczeniu jest 20 stopni więc nienajgorzej choć wolałbym około 25. Tak czy siak dzięki za uwagę. Nie wiem czy robić więcej cięć roślinom bo jakoś pozwoli idą...chyba już je zostawię
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
U mnie tez troche sie zbieraly po kazdym cieciu, po ktoryms tam z kolei dosc mocno stanely, zas po nastepnym mialem wrazenie, ze mialy centralnie w tylku, ze znowu je tne i rosla jak zla dalej;p
Moze cos im sie uwidzialo i w korzenie poszly. Sa jeszcze male wiec kazde ciecie to dosc duza strata u nich, ale jak wystrzela to konkretnie:)
 

bisek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 8, 2017
Postów
1,742
Buchów
104
Odznaki
1
Spokojnie [MENTION=73374]mlodygru[/MENTION], jeszcze będziesz chciał, żeby te oldtimery przestały rosnąć ;) pozdro!
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Zrób tak jak się w terrariach robi, na glebę folia alu albo ekran zagrzejnikowy na to kabel w miarę równomiernie i płytki. Od razu jak coś się sypnie ziemi to łatwo i higienicznie posprzątasz
 

sprobujmyy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 21, 2017
Postów
1,460
Buchów
34
Odznaki
1
ja tam bym panie mlody nie ciachal juz nic tylko lst, bo szczerze mowiac widac, ze male jak na swoj wiek.. moze podatne na stres czy ki ch*j.. ***aj lst i bedzie swietnie :)
powodzenia
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Wywal ten kabel bo tylko męczy rosliny, jak już to go ustaw gdzies dalej od donic żeby ogólnie ogrzewał namiot, a nie tak jak teraz grzejesz koło rośliny 40-50 stopni (bo gdzies taką temperaturę ma kabel), a wokół jest 20 stopni, przez to mogą się stresować i są małe.

Dwa to podlej jeden raz z regulacją PH - tak żeby było koło 5,5 - 5,7, czyli pomarańczowy przechodzący w czerwień przy kropelkowym pomiarze PH, powinny się wtedy ładnie rozwinąć.
 
M

mlodygru

Guest
Kolego, kabel w życiu się do takiej temperatury nie rozgrzewa. On jest ciepły ale nie gorący. Ten kabel używa się w terrariach dla zwierząt .... A co do pH to lecę na organice więc tu pH się nie liczy. Poza tym mam elektroniczny phmetr. ;) Yoo
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Mam taki kabel, bo używam go do kiełkowania żeby pestki miały ciepło, i rozgrzewa się spokojnie do 40-50 stopni, to nie jest temperatura gdzie parzy, tylko jest gorący kabel, ale można go utrzymać w dłoni.

Liczy się PH, jeżeli masz glebę z wysokim PH to rośliny będą gorzej przyswajać Azot i Fosfor, i tym samym wolniej rosnąć, choćby nie wiem jak bogate było życie bakteryjne i grzybowe.

Więc podlanie raz kwaśniejszą wodą poprawia warunki. Masz małe te roślinki i tak to wygląda jakby miały problem z tworzeniem korzeni i rozrostem, a podstawowy budulec korzenia to fosfor który się przyswaja ciężko kiedy PH gleby jest w okolicach 7 albo więcej.

No ale rób jak uważasz, powodzenia :)
 
M

mlodygru

Guest
Mam taki kabel, bo używam go do kiełkowania żeby pestki miały ciepło, i rozgrzewa się spokojnie do 40-50 stopni, to nie jest temperatura gdzie parzy, tylko jest gorący kabel, ale można go utrzymać w dłoni.

Liczy się PH, jeżeli masz glebę z wysokim PH to rośliny będą gorzej przyswajać Azot i Fosfor, i tym samym wolniej rosnąć, choćby nie wiem jak bogate było życie bakteryjne i grzybowe.

Więc podlanie raz kwaśniejszą wodą poprawia warunki. Masz małe te roślinki i tak to wygląda jakby miały problem z tworzeniem korzeni i rozrostem, a podstawowy budulec korzenia to fosfor który się przyswaja ciężko kiedy PH gleby jest w okolicach 7 albo więcej.

No ale rób jak uważasz, powodzenia :)

Ja tych roślin od początku nie podlewalem bo gleba była mocno wilgotna, a jej pH jest w przedziale 5,5-6,5. Więc Twoja teoria, hipoteza z wysokim pH wydaje się być błędna. Robię tylko codzienne opryski odstana kranówką

a co do kabla to on chyba w ogóle nie grzeje i się zepsuł;) bez kitu chwyciłem go a on ledwo ledwo ciepły. Mam wrażenie że na początku lepiej grzał. Fakt ... Wolno rosną ale z drugiej strony przeżyły niezły stres. Nie wiem czy nie ubilem gleby za mocno przy przesadzaniu
 
Ostatnia edycja:

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Skąd wiesz, że "jej pH jest w przedziale 5,5-6,5" - bo tak pisze na opakowaniu? :) Dobra, widze, że sam wszystko doskonale wiesz, więc nie ma sensu doradzać.
 
M

mlodygru

Guest
Skąd wiesz, że "jej pH jest w przedziale 5,5-6,5" - bo tak pisze na opakowaniu? :) Dobra, widze, że sam wszystko doskonale wiesz, więc nie ma sensu doradzać.

Nie pisze tylko jest napisane, ale to szczegół. Dziękuję za rady. Odpowiadam tylko iż nie są one trafne. Kabel jest zepsuty bo dosłownie jest letni.... A gleba którą kupiłem była bardzo wilgotna więc rośliny od momentu przesadzenia były podlane tylko RAZ mixem organicznym na samym początku. Zauważ jak one po dupie dostały. Poszedł HARD więc się na chwilę zablokowały. Nie jest to moja pierwsza uprawa więc co nie co wiem.

Tak wygladala9 dni temu

IMG_20180308_203102.jpg


A tak dzisiaj

IMG_20180317_170207.jpg



9 dni temu

IMG_20180308_203052.jpg


Dzisiaj

IMG_20180317_170158.jpg



IMG_20180317_170217.jpg



Super Skunk jest cholernie zbita ale światła już wyżej dać nie mogę
 
Ostatnia edycja:

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
Mamy jakiś dziwnie duży wysyp expertow na forum:p
Ladnie idą, po cieciach zawsze na chwile stopuja ogrnać sytuacje. Do ilu colasow będziesz ciac?
 

emceero

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 8, 2017
Postów
899
Buchów
712
Odznaki
6
Mamy jakiś dziwnie duży wysyp expertow na forum:p
Ladnie idą, po cieciach zawsze na chwile stopuja ogrnać sytuacje. Do ilu colasow będziesz ciac?

Sobota - wszyscy podpie****eni i nagle się znają. Sam się rozkręcam
 
M

mlodygru

Guest
Usrednilem dni. Tak więc dzisiaj mija 27 dzień. Każda dziewczyna rośnie swoim rytmem.
Super Skunk mały ale gęsty.... Takie rośliny lubię.

IMG_20180319_202507.jpg


Oldtimer1 rośnie zupełnie inaczej niż oldtimer 2. Jest też gęsty ale jego przyrost jest dość powolny

IMG_20180319_202512.jpg


A oldtimer 2 rośnie jak wściekły ale piętra ma rzadsze

IMG_20180319_202518.jpg


Gromadka.

IMG_20180319_202454.jpg



Gardenic@. Już więcej cięć nie robię. Chcę żeby porządnie odbiły, troche podrosły i leci flo z hps
 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Podlewasz tą wodą, która stoi w boxie? Wydaje mi się, że przy dużym natężeniu światła kranówa może zacząć "kwitnąć"
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół