nasiona marihuany

Ile upraw robicie na jednej lampie i co ile wymieniacie filtr?

Wyszukiwarka Forumowa:

EasyFarmer

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2012
Postów
454
Buchów
5
Może temat już taki był . Moje pytanie brzmi jak długo lecicie na jednej lampie i filtrze węglowym? Lecę na jednej lampie druga uprawę i tak coś mi sie wydaje ze juz słabiej ciut świeci tak samo filtr wydaje mi sie ze coś tam przepuszcza tego zapaszku z boxa. Jak u was w praktyce to wygląda? Dziękuję za odpowiedzi. pozdrawiam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qdlaty

Active member
Rejestracja
Sty 24, 2012
Postów
27
Buchów
0
filtr węglowy około 7-10 miesięcy używania powinien starczyć. zarówki hps to 2-3 cykle uprawowe
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,362
Odznaki
1

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Skąd te dane? Ja czwarty rok jadę na tych samych żarówkach.

Bo Ty jestes sknerus Wiesiu :D. Poza tym robisz 1 grow do roku wiec tak czy siak wychodza 4 cykle czyli nie wiele wiecej.

Co do tematu wszystko zalezy od jakosci hpsa i filtra czyli od producentow. Lepiej na poczatku zaplacic wiecej za jakosc, a potem sie nie martwic po 1 czy 2 uprawach, ze trzeba cos wymieniac :).

Co do lamp to nie wiem czy po kilku razach traci ona na mocy, ale zauwazylem ze juz po 1 razie daje wyczuwalnie wiecej ciepla i bardziej sie grzeje. Ja wymienialem co uprawe, bo tak mi lepiej, ale kazdy robi jak uwaza :D
 

GRUZ

Morda
Rejestracja
Gru 4, 2017
Postów
472
Buchów
11
Może temat już taki był .... tak samo filtr wydaje mi sie ze coś tam przepuszcza tego zapaszku z boxa. Jak u was w praktyce to wygląda? Dziękuję za odpowiedzi. Ps. Chętnie odkupie boxa hs80 jakby ktoś miał :p pozdrawiam


Niby mam większy filtr i wilgotność do 50% ale zabezpieczam się neutralizatorem zapachu. Jestem przygotowany na wymianę węgla po drugiej uprawie.
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Spotkalem sie z kilkoma opiniami, ze samodzielna wymiana wegla nie do konca jest dobrym wyborem. Pierwszy powod to szczesnosc tuby i dobre dobranie wegla aktywnego, a drugi to sama jakosc kupywanego wegla. Wiekszosc osob jak sie domyslam wymienia wegiel ze wzgledow finansowych, co za tym idzie biora pierwszy lepszy tani wegiel i mysla, ze filtr bedzie jak nowy. Pamietajcie, ze koszt nowego filtra nie jest duzym wydatkiem, a zapach i bezpieczenstwo to zbyt powazna sprawa, zeby na niej oszczedzac.
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,362
Odznaki
1
Poza tym robisz 1 grow do roku wiec tak czy siak wychodza 4 cykle czyli nie wiele wiecej.

To byłby argument, gdybym te żarówki właśnie zamierzał wymienić, a nie zamierzam. Nie wymieniam zarówek, dopóki fizycznie nie padną i nie przestaną śweicić, tak było i w czasach, jak miałem kilkanaście lamp odpalonych non-stop.

Zresztą, jak dobrze pamiętam, to w przeszłości [MENTION=83770]sub[/MENTION] wrzucał linki, że rzeczywista efektywność HPSa spada po kilkudziesięciu tysiącach godzin nieustannej pracy, a nie po 3 grow. A spadek po paru grow o parę %, to żaden spadek. Oczywiście, jak się potrafi uprawiać i nie spie****i wszystkiego innego :)
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Są na rynku dostępne filtry węglowe, gdzie wymiana węgla jest dość prosta, nic nie trzeba rokręcać, jest specjalny otwierany otwór,.

Tak samo w sieci można znaleźć typowe spadki wydajności HPS wraz z ilością wyświeconych godzin. Z tego co pamiętam, po 3-4 cyklach spada wydajność o ok. 15%, a potem już coraz bardziej, ale to trzeba looknać na wykres konkretnego modelu HPS.
 

meko

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2015
Postów
237
Buchów
0
od 2014 r wymieniłem żarówki raz z ciekawości czy krzaki póją lepiej nie nie poszły
więc stare jeszcze leżą w razie Wu
i raz wymieniłem sztuke bo zaczeła migać
 
K

K2

Guest
filter wymianiamy jak zaczyna pachnieć - to logika. A lampa hps u mnie na ulicy np. swieci non stop od 3 lat :freak: , dzień i noc, także zależy od tego jakie mamy oczekiwania. W namiocie moja 250tka nawet na super lumenach pod maxibright działała od końca 2011 do 2017 praktycznie non stop, została zmieniona na sylvanie i mi popaliło krzaki, także jak zmieniamy lampę która chodziła pare lat na nową, dobrze trochę podnieść ją jak jest w minimalnej odległości od roślin.

pozdro !
 

zapo

Well-known member
Rejestracja
Sie 5, 2016
Postów
406
Buchów
0
Ja miałem filtr węglowy eco line i jak producent pisał, że po 9-10 miesiącach trzeba wymienić to faktycznie tak było. Po 3 cyklach, po okolo 3,5 miecha wytrzymywały, ale 4 cykl zaczęło już coś powoli czuć.


A co do hps to wymieniaj co 4 cykle i tyle, bo hps tez traci swoją sprawność po jakimś czasie i czym dłużej używasz to niby więcej prądu pobiera. Kiedyś użytkownik sub o tym pisał.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
S

sub

Guest
Zresztą, jak dobrze pamiętam, to w przeszłości [MENTION=83770]sub[/MENTION] wrzucał linki, że rzeczywista efektywność HPSa spada po kilkudziesięciu tysiącach godzin nieustannej pracy, a nie po 3 grow. A spadek po paru grow o parę %, to żaden spadek. Oczywiście, jak się potrafi uprawiać i nie spie****i wszystkiego innego :)

to nie byłem ja.

https://www.forum.haszysz.com/showthread.php?92855-Ile-upraw-na-jednej-zarowce&p=1172828#post1172828

Masz tu wykres zużycia żarówek HPS Philips'a
Trzy uprawy z miesięcznym vegiem 18h: średnio 4000-5000h
Z AF podobnie..
Co ile wymienisz to już decyzja należy do Ciebie...


Philips MASTER SON-T PIA Plus 600W

Lumen_in_25_Burning_Hour_HPS_600W.png

Light_Output_HPS_600W_Burning_Hour.png

Survivals_in_25_HPS_600W.png



Philips MASTER SON-T PIA Plus 400W


Lumen_in_25_Burning_Hour_HPS_400W.png

Light_Output_HPS_400W_Burning_Hour.png

Survivals_in_25_HPS_400W.png



Philips MASTER SON-T PIA Plus 250W


Lumen_in_25_Burning_Hour_HPS_250W.png

Light_Output_HPS_250W_Burning_Hour.png

Survivals_in_25_HPS_250W.png



Philips MASTER SON-T PIA Plus 150W


Lumen_in_25_Burning_Hour_HPS_150W.png

Light_Output_HPS_150W_Burning_Hour.png

Survivals_in_25_HPS_150W.png



Philips MASTER SON-T PIA Plus 100W


Lumen_in_25_Burning_Hour_HPS_100W.png

Light_Output_HPS_100W_Burning_Hour.png

Survivals_in_25_HPS_100W.png



Philips MASTER SON-T PIA Plus 70W


Lumen_in_25_Burning_Hour_HPS_70W.png

Light_Output_HPS_70W_Burning_Hour.png

Survivals_in_25_HPS_70W.png
 

muzk

Well-known member
Rejestracja
Lut 22, 2011
Postów
103
Buchów
0
Zarowe wymieniam jak sie zaczyna zabarwiac koncowka na czarno a filtr jak juz cos czuc
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół