nasiona marihuany

Test sprzętu: nawadnianie Big Drippa

Wyszukiwarka Forumowa:

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Big drippa za i przeciw.

Potrzebowałem nawadniania kropelkowego bo jest ono prawdopodobnie najlepszym sposobem podlewania (wyłączając hydro DWC/NFT etc.) - i kupiłem sobie Big Drippa. Wcześniej miałem inny system z pompą, ale się zepsuł, więc mam porównanie.

ZA:
- dość tani sprzęt, za około 60 zł można mieć pasywny system nawadniania na 6 roślin, oczywiście można samemu z rur, wiadra z dziurą, uszczelki i kroplowników coś podobnego zrobić za 20-30 zł, ale jeżeli mówimy o gotowych systemach to BD jest tanie
- regulacja strumienia na każdym z kroplowników
- system jest dość wygodny: nie ma wielkiego zbiornika, jedynie wór który się gdzieś zawiesza/podwiesza
- w porowniu z systemem opartym o pompę, można zostawić bez opieki i nic się nie zepsuje, żadna pompa się nie zapowietrzy


PRZECIW:
- największy problem to kiedy ciśnienie wraz z opróżnianiem wora się zmniejsza, i zaczynają się problemy z kroplownikami:
tempo wypuszczania kropel spada, ale nierówno w każdym z kroplowników, więc co kilka minut trzeba je regulować, aby utrzymać równe tempo we wszystkich. Można to częściowo zniwelować układając wszyskto bardzo równo.
- wór moim zdaniem ma trochę za mały otwór do wlewania

pozdro
 

Palkurkam94

Active member
Rejestracja
Maj 5, 2018
Postów
41
Buchów
0
A moglbys powiedziec jeszcze czy da rade lac sosik dla plantow do srodka czy zapycha sie system i trzeba urzywac tylko czystej wody ?
 

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
A moglbys powiedziec jeszcze czy da rade lac sosik dla plantow do srodka czy zapycha sie system i trzeba uzywac tylko czystej wody ?

Kazde automatyczne nawadnianie wspolpracuje tylko z nawozami mineralnymi chyba. W przypadku nawozow organicznych to slaby pomysl ze wzgledu na krotki czas przydatnosci mieszanki, a takze osad ktory sie Tworzy i czesto zapycha rozne systemy. Wszystko zalezy jak czesto chcesz wymieniac wode i czyscic caly system.
 

Palkurkam94

Active member
Rejestracja
Maj 5, 2018
Postów
41
Buchów
0
Wlasnie dlatego pytam jak to jest bo w Fotorelacji jednego z uzytkownikow forum widzialem ze uzywal Autopot i lal sos normalnie do zbiornika z tym tak jak mowisz robil sie osad w zbiorniku i trzeba bylo to czyscic co jakis czas.I to samo myslalem zrobic z tym tylko ze za mniejszy hajs:) A sosik mysle ze zlecial by w te 24h tak jak jest przydatny
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Należy sprawdzić czy nawóz nadaje się do nawadniania kropelkowego.

Na przykład wszystkie nawozy organiczne biobizzu, poza bio grow, mogą być używane w systemach kropelkowych. Ja właśnie używam nawozów biobizzu z Big Drippa, jedynie zamieniłem bio grow na fish mix. Nie jest więc tak, że każdy nawóz organiczny nie może być używany.

Palkur - ale autopot sam to reguluje kiedy roślina potrzebuje a kiedy nie. Natomiast big drippa nie ma takich możliwości - po prstu leje się aż się skończy, więc BD jest jednak trochę mniej wygodny od autopotów, no ale o wiele tańszy.

---------- Post Zaktualizowany 18:06 ---------- Data pierwszego postu 15:29 ----------

Edit: po doświadczeniach, przygotowuję pewną modyfikację tego systemu, gdzieś za tydzień myślę dam znac, i pokażę co wmymyśliłem :)
 

Palkurkam94

Active member
Rejestracja
Maj 5, 2018
Postów
41
Buchów
0
No wiadomo AutoPot to AutoPot jednak wyzsza polka ze tak powiem,a co do nawozow to uzywam Plagronu calej serii Alga,dobra zamawiam tego Big Drippa i zobaczymy co z tego bedzie bo za kilka tygodni bedzie dzungla w boxie i lipa z podlewaniem
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Sprawdziłeś, czy te nawozy z serii alga mogą być stosowane w systemach nawadniania?
 

Palkurkam94

Active member
Rejestracja
Maj 5, 2018
Postów
41
Buchów
0
Wlasnie szukam po tych butelkach i nic nie ma,ale przeszukam jeszcze strone plagronu,jesli bic nie znajde to poprostu bede krolikiem doswiadczalnym ;)
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Jeżeli się nie nadają to albo zapchają od razu, albo po tym jak podlejesz, w środku zostanie, i po wyschnięciu zacznie zapychać. Możesz zrobić tak, że po zlaniu z nawozem, dodajesz jeszcze zaraz np. pół litra czystej wody, i tym podlewasz na koniec, żeby oczyścić przewody, to powinno trochę pomóc.
 

GROW BALDD

Well-known member
Rejestracja
Maj 12, 2020
Postów
660
Buchów
1,801
Odznaki
9
trochę odkopię temat- jadę na chwilę po Polski i chcę sobie sprawić system automatycznego podlewania - na późniejszy urlop - ok 2 tygodni.
Ktoś mi będzie mógł uzupełnić wode jak braknie.

Co polecacie ??
 

Polimad

Well-known member
Rejestracja
Gru 20, 2020
Postów
336
Buchów
915
trochę odkopię temat- jadę na chwilę po Polski i chcę sobie sprawić system automatycznego podlewania - na późniejszy urlop - ok 2 tygodni.
Ktoś mi będzie mógł uzupełnić wode jak braknie.

Co polecacie ??
Witam, mam za sobą 2 dość udane indoory trzeci w trakcie na automatycznym nawadnianiu

System nawadniający kropelkowy z pompą 8 wężyków GIB Industries​

System sprawdził się dobrze ale najlepiej odrazu kupić z większą ilością wężyków niż jeden na doniczkę chyba że mała doniczka bo dużo ziemi będzie przesuszone,, lepiej kupić po 3-4 na donice i mieć pewność że cała donica wilgotna a nie tylko 1/3,ja teraz dokupiłem na 20 wężyków po 3 na planta a dwa na przelew z powrotem do beczki 80l,leje tylko wodę bo leciałem na biotabsach więc o dodawaniu nowozów się nie wypowiem, u mnie w beczce jest jeszcze pomka napowietrzającą i grzałka, jak podepniesz system do gniazdka WiFi to możesz sterować z skąd zechcesz i z dokładnością do min, pamiętać należy otym że w tym przypadku lepiej zbiornik na wodę umieścić poniżej doniczek żeby uniknąć próby wyrównania poziomu w obu punktach
System spisuje się na plus także polecam
 
U

Usunięty 80704

Guest
Kazde automatyczne nawadnianie wspolpracuje tylko z nawozami mineralnymi chyba. W przypadku nawozow organicznych to slaby pomysl ze wzgledu na krotki czas przydatnosci mieszanki, a takze osad ktory sie Tworzy i czesto zapycha rozne systemy. Wszystko zalezy jak czesto chcesz wymieniac wode i czyscic caly system.
Tak , jednak są Cleanery do organicznych w automatyce.
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
jesli masz neta w miejscu boxa to kupujesz sonoff wlacznik ok 45zl do tego driperki z pompa z 12 kapilarkami tez cos dalem ok 70zl do tego wiadro 20L i na dwa tygodnie mi starcza zalezy ile roslin ale juz dwa na jedna donice daje rade łdnie nawodnic mozna kupic trzy na dnice zeby bylo to rowniej podleje ja sobie chwale bo rowno kropluje na kazda donice nie ma ze cos sie zawiesza itp wlaczam kiedy uznam zdalnie mozna zalaczyc na czas , łatwo mozna sprawdzic ile trzeba podlewac np na takiej pompie i 12 kapilarkach w 30minut podlewa 5 donic po 1,5L wody na donice i podlewanie co 3 a raczej co 4 dni jest git mozesz nłastawic automat np zeby tam jak uznasz w czwartek ci podlewało 30min i pompa ma sie wylaczyc i np kolejne podlewanie we poniedzialek np o 18stej znowu ma podlewac 30 minut fajna tania dobra sprawa i nikomu niczym glowy nie zawracam z biobizz nic sie nie zatyka
 

C696

Well-known member
Rejestracja
Lut 6, 2021
Postów
691
Buchów
519
dopisze ze nie zostawiałem dluzej jak 10/12 dni na takim systemie i wymienialem wode z przeplukiwaniem wiadra i pompki czysta woda puszczalem zeby sie przemyło o osady jakies tam na dnie sie zbieraja po biobizz w kolejnych ruchach sprobuje dodac jakis napowietrzac z akwarium lub cos podobnego zeby to sie mieszało a nie osiadało mam jeszcze wolny kanał to moge cos podlaczyc i ustawic zeby co chwile sie pomieszało
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół