nasiona marihuany

Liście żółkną, brązowe plamy - 4x no name

Wyszukiwarka Forumowa:
Q

qadzik

Guest
One nie są popalone?
Może padało u Cb ostatnio obficie i saletra sie rozpuściła w nadmiarze
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Gościu to nie wygląda jak przenawożenie, u wszystkich noobów pierwsza reakcja na źle wyglądające liście to zawsze "spalenie od nawozów".

Spalenie od nawozów to masz kiedy końcówki, dosłownie kilka milimetrów, są brązowe, a cała reszta liścia ciemnozielona. Tutaj widać jak na dłoni niedobór potasu, i trochę też niedobór wapnia - ale z wapniem to dopiero trzeba się dobrze przyjrzeć na powiększonym zdjęciu.
 

GreenPlantMan

Well-known member
Rejestracja
Cze 12, 2016
Postów
103
Buchów
0
Zamieszczam dokładne foty roślin abyście mogli również sami zobaczyć jak to wszystko się prezentuje. Na zdjęciach 2 sezonówki (wszystkie rosną prawidłowo i nie mam z nimi żadnych problemów) oraz 2 automaty (jeden z problemem żółtych liści, drugi ma podobny problem ale nie ma wielką skalę)

Dwie sezonówki:




Dwa automaty:


Automat z największym problemem żółtych liści:



Automat z lekko żółtymi końcówkami:


Jak widać problem głównie dotyczy jednego automatu, gdzie obok rosną 3 inne rośliny i z nimi jest wszystko ok. Dlaczego? Już sam nie wiem.
 

Kosmiczny

Well-known member
Rejestracja
Lip 12, 2018
Postów
101
Buchów
0
Powiem ci mordo że co do liści to ludziska dobrze cie naprowadzały.
Z mojej strony to bym ci poradził zalać je konkretnie wodą tak żeby jej jakoś przefiltrować (a raczej podłoże)
I jak możesz to wrzucaj większe fotki
o tego rozmiaru 1680x tak to wygląda w większym formacie
20180713_183310.jpg
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Nie są to wielkie problemy, roślina z dolnych liści pobiera potas i przekazuje wyżej. Podsypałeś więc powinno być ok, ale to co już jest zżółknięte, nieodżółknie :)
 

GreenPlantMan

Well-known member
Rejestracja
Cze 12, 2016
Postów
103
Buchów
0
Dzięki mordy za odpowiedzi a w szczególności dla fazogastor za zainteresowanie tematem. Od 3 dni pada mocny deszcz więc mam nadzieję, że podłoże się przeplucze. Na razie widzę, że rośliny wypuszczają normalne zielone liście i rosną prawidłowo.
 

GreenPlantMan

Well-known member
Rejestracja
Cze 12, 2016
Postów
103
Buchów
0
Rośliny mają już około 90 dni, ich wysokość to około 185-190 cm. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć "kiedy" rozpocznie się kwitnienie? Wydzielają zapach ale nie daje on mocno.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół