nasiona marihuany

Opinia: tłumik akustyczny sztywny Grow Air + Black Orchid Axial-Quiet Line

Wyszukiwarka Forumowa:

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Zawsze miałem problem z hałasem jestem tak strasznie wyczulony że mucha mi przeszkadza jak spie i tikanie zegara.

Więc tak kombinował wszystko pudełka waty wyciszanie gąbki wszystko i morał z tego taki. Że oprócz miejsca i jakiego tam wyciszenia nic więcej nie było + wentylator się grzał, i wyglądało to okropnie jakies pudła tekturowe skrzynki na boxie.


W końcu się przekonałem zainwestowałem w w/w sprzęt i jak jest? jak pada deszcz na polu czy idzie PS4 to bardziej słyszę niż ten box, hałas mieszającego był większy niż wyciągu więc kupiłem regulator obrotów kontaktowy i zmniejszyłem obroty mieszaka żeby sobie hulał tylko bo ledy nie tworzą takiego ciepła dopiero na flo go podkręcę żeby plechy nie było. I warunki w boxie tem 24-7 stopni i wilgotność około 65-50% dzień i noc praktycznie takie same parametry.

Moje zdanie takie naprawdę lepiej zainwestować i zakupić te tłumiki i mieć święty spokój lub regulator transformatorowy ale to i tak będzie słychać szum powietrza więc tłumik musi być. Moje drobne opinie na temat wyciszenia bo wiem ile jest z tym cyrków to co opisałem jest do takiego małego namiotu i naprawę nic nie słychać. [MENTION=85529]Honza[/MENTION] to jest najlepsze rozwiązanie bo kiedyś coś ci pisałem o tym co buduje. Niema ma lepszego.

pzdr
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
z rabatami wyszło chyba 300 ziko za tłumiki i 100 cos za went.. Ale zamiast dać na czipsy i piwero warto :) Jakby ktos chciał moge zmierzyć apka ile daje po uszach ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
A zmierz! Bardzo mnie to interesuje gdyz musze miec boxa na LEDzie w sypialni, a faktycznie naczytalem sie takich horrorow, i tez testy na YT wypadaja koszmarnie, ze boje sie w ogole cokolwiek kupowac i nie wiem co z tym zrobic. Jesli to nie problem, to zrob proszę tez foty tego systemu, w którym miejscu masz tlumik, jakie rury itd. muszę wszystko upakować w 60x60, a te tlumiki wydają się olbrzymie, a jeszcze filtr do tego...
 

Ashaen

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2017
Postów
298
Buchów
0
A zmierz! Bardzo mnie to interesuje gdyz musze miec boxa na LEDzie w sypialni, a faktycznie naczytalem sie takich horrorow, i tez testy na YT wypadaja koszmarnie, ze boje sie w ogole cokolwiek kupowac i nie wiem co z tym zrobic. Jesli to nie problem, to zrob proszę tez foty tego systemu, w którym miejscu masz tlumik, jakie rury itd. muszę wszystko upakować w 60x60, a te tlumiki wydają się olbrzymie, a jeszcze filtr do tego...

Tłumiki (przynajmniej te od Grow Air) są naprawde genialne i sam sobie z chęcią je zakupie jak będe miał troche wolnej kasy. Z tego co pamiętam to na oko mają jakieś 30cm-szerokości na 60 wysokości. Tutaj masz fajny film na ten temat
https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=w7aaR97z_MU
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Tłumiki (przynajmniej te od Grow Air) są naprawde genialne i sam sobie z chęcią je zakupie jak będe miał troche wolnej kasy. Z tego co pamiętam to na oko mają jakieś 30cm-szerokości na 60 wysokości. Tutaj masz fajny film na ten temat
https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=w7aaR97z_MU

Rozumiem ze opinia "genialne" nie z pierwszej ręki, skoro dopiero planujesz kupic ten tłumik? Sklepy podają że tłumik fi 125mm ma 41cm wysokości.

41cm tłumik -> 15cm wentylator -> 41cm tłumik -> 30cm filtr węglowy = 127cm armata.

Chciałbym zobaczyć jak on ma to upakowane w tym boxie 60x60cm, bo chciałbym zamówić taki zestaw, ale nie potrafię sobie tego wyobrazić.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
41cm tłumik -> 15cm wentylator -> 41cm tłumik -> 30cm filtr węglowy = 127cm armata.

Chciałbym zobaczyć jak on ma to upakowane w tym boxie 60x60cm, bo chciałbym zamówić taki zestaw, ale nie potrafię sobie tego wyobrazić.

Tłumika nie trzeba dawać do boxa. Filtr i wentyl w namiocie, dalej przewód i tłumik. Mam tak zrobione i też daje radę.
A jest też możliwość zamontowania wentylatora z tłumikami na zewnątrz a w środku tylko filtr.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Tłumika nie trzeba dawać do boxa. Filtr i wentyl w namiocie, dalej przewód i tłumik. Mam tak zrobione i też daje radę.
A jest też możliwość zamontowania wentylatora z tłumikami na zewnątrz a w środku tylko filtr.

Innej opcji nie widzę, ale trochę lipa taka tuba obok zgrabnego boxa. Pamiętaj tylko że tutaj muszą być dwa tłumiki żeby to miało sens - przed wentylatorem i za - widziałem kilka testów, i jeden tłumik to róznica tyle co nic...

Tak czy inaczej mam nadzieję że kolega pochwali się fotami tego setupu, "ciszej niż playstation" brzmi jak coś czego potrzebuję do sypialni.
 

flora-fauna

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Gru 19, 2012
Postów
760
Buchów
157
Innej opcji nie widzę, ale trochę lipa taka tuba obok zgrabnego boxa. Pamiętaj tylko że tutaj muszą być dwa tłumiki żeby to miało sens - przed wentylatorem i za - widziałem kilka testów, i jeden tłumik to róznica tyle co nic...

Tak czy inaczej mam nadzieję że kolega pochwali się fotami tego setupu, "ciszej niż playstation" brzmi jak coś czego potrzebuję do sypialni.

Zgadza się dwa tłumiki dają ekstra efekt. Postaramy się dzisiaj podesłać zdjęcia tłumików w namiocie o Twoich wymiarach.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Zgadza się dwa tłumiki dają ekstra efekt. Postaramy się dzisiaj podesłać zdjęcia tłumików w namiocie o Twoich wymiarach.

Box 60x60.
Pomaranczowe to tlumiki o wysokosci 30cm (o 10cm mniejszy niż ten z Waszego sklepu)
Fiolet - filtr weglowy
Czerwony - wentylator

I tak to wyglada. Jest tyle załaman stawiajacych opor przeplywowi powietrza ze srednio to widze, ten wentylatorek to nie jest potwór, a do tego jeszcze kawał tuby lezacy na boxie. Jesli ktos ma to upakowane, to chetnie zobacze zdjęcia, bo naprawde nie wierze.

 

Rush B

cyka blyat!
Rejestracja
Gru 17, 2016
Postów
282
Buchów
821
tłumiki tłumikami a mam pytanie odnośnie mieszaków, skoro słyszysz PS4 bardziej niż boxa to co tam masz za mieszaki w boxie ? planuję grow w własnym pokoju a przeszkadza mi jakikolwiek szmer, w tłumiki zainwestuję rzecz jasna ale co z mieszakami, te clips fany to raczej do cichych nie należą ? pozdro



edit: doczytałem o tym mieszaku i regulatorze ;) nie było tematu
 
Ostatnia edycja:

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
tłumiki tłumikami a mam pytanie odnośnie mieszaków, skoro słyszysz PS4 bardziej niż boxa to co tam masz za mieszaki w boxie ? planuję grow w własnym pokoju a przeszkadza mi jakikolwiek szmer, w tłumiki zainwestuję rzecz jasna ale co z mieszakami, te clips fany to raczej do cichych nie należą ? pozdro



edit: doczytałem o tym mieszaku i regulatorze ;) nie było tematu

Podobno Hortiline Hortifan to jakaś nowa technologia NASA z clipfanów. Nie wiem jak to wygląda w praktyce, sam mam teraz problem z doborem cichego mieszającego i ten mam na celowniku póki co. Pogoogluj.
 

grymasek

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 2, 2012
Postów
982
Buchów
0
Panowie sprawa z mieszakiem, wygląda tak że czym większy mieszak i na mniejszych obrotach tym lepiej sam teraz szukam mieszaka dużego chodzi mi o średnice i jeśli będzie miał duże śmigła z regulacją obrotów to będzie robiłam huragan przy małej szybkości i tym samym małym hałasie. Mały mieszka musi zadupcać i to dźwięk powietrza oraz małych śmigieł powoduje hałas..


ps. Ja dziś będę próbował dać większe śmigła do mniejszego wentylatora lub powiększyć te obecne co spowoduje że na niskich obrotach będzie bardziej bujał powietrze niz na małych na maxie i większy zasięg powinien być.
 
Ostatnia edycja:

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Mozesz kupic tzw rurki wzmacniajace boxa i mocujesz je z boku, a do nich wentylator. Ustawiasz jak Ci wygodnie i wszystko gra :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół