nasiona marihuany

Wentylacja- wlot pasywny w boksie 2,25m2 ?

Wyszukiwarka Forumowa:

BabaMaria

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2018
Postów
149
Buchów
8
Jako wyciągający będzie cichy wentyl radialny w skrzyni MDF.
Uprawa na ledach COB, 2x240W.
Jak załatwić sprawę wlotu powietrza, tak żeby było cicho ?
Nie mam kolejnych 800 zł na jeszcze jeden wentyl radialny.

Jeśli zamontuje jakiś tańszy wentylator na wlocie to cała inwestycja w ciszę pójdzie na marne.
Czy w takim boksie wlot może być pasywny ?

Mam również pytanie dotyczące wydajności wentylatora i filtra.
Z obliczeń dla boksa o pojemności 3m sześcienne wynika, jeśli dobrze liczę 12x3m =36m3/h.
To bardzo mało, patrząc jak wydajne są wentylatory montowane przez innych growerów, które mają
często wydolność 500m3 lub więcej.

Zamierzam kupić wentyl 250m3, to i tak kilka razy więcej niż potrzeba.
Czy może jakoś źle to obliczam ?

Wentylator radialny 250m3 pobiera 70W, większy model bierze już chyba 160W.
Oszczędzam prąd i nie chciałbym takiego smoka.

Dziękuję za wszelkie wyjaśnienia.
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Na jakiej podstawie to wyliczasz ? 250m3/h to wentylator do boxa mniejszego niż 1m2. Ja przy 0,64m2 mam 220m3/h i jest optymalnie.
Nie potrzebujesz wentylatora na wlot, ale ten 250m3/h na wylocie i tak wymienisz na mocniejszy bo nie poradzisz sobie z wysoką wilgotnością podczas kwitnienia, po za tym 2 x 240W to ciutek mało na takiego boxa. W HPSie potrzeba 800W minimum, optymalnie 1000W, w ledach dałbym nie mniej niż 600W.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Przy LEDach przydałoby się mniej więcej tyle m3/h wentylacji ile watów ma oświetlenie, może być mniej o jakieś 1/3, ale wtedy polecam kupić osuszacz. Nawet jeżeli miałbyś mocną wentylację, oszuszacz i tak się przyda.

Polecam np. Fral Mini-Dry, za około 600 zł masz porządny osuszacz, z regulacją poziomu wilgotności i możliwością stałego odprowadzania wody.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Te wartości które proponuje producent moim zdaniem są ciut za niskie bez osuszacza, przy kwitnieniu jest duża wilgotność, kiedy cały boks jest wykorzystany.
 

BabaMaria

Well-known member
Rejestracja
Cze 8, 2018
Postów
149
Buchów
8
W necie są poradniki w których jest info, że minimum to jedna wymiana powietrza na 5 min, czyli na godzine 12 wymian.
12x3m sześcienne dało mi 10 razy mniejszą wartość niż spotykam w wentylach u growerów (350m3/h lub więcej).
Nie wiem kto to pisał, może jakiś najarany wesołek.

Strona secretjardin bardzo ciekawa, wszystkie parametry wypisane po kolei, więc wiem czego się trzymać.

To może od początku.
Chcę zrobić cichą wentylację ale bez przesady, wiem że bezgłośnie sie nie da.
Gdzieś tu na forum były testy i wynikło że radialny w MDF wypadł najlepiej, choć też bez jakiegoś wielkiego szału.
Dlatego go wybrałem jako potencjalny główny wiatrak wyciągający.

Prawda jest jedna taka, że mam słabe rozeznanie w wentylach i troche na ślepo wybieram.
Zrówno markę jak i całą konstrukcję.
Może ktoś napisze co wybrać, tak żeby nie wywalać kasy na próżno ale wybrać mozliwie cichą wentylację.
Jesli nie może być pasywnie na wlocie, to jaki tan drugi wentyl ma być.

Chciałbym oszczędzać prąd, dlatego wolę nie przesadzone w wielkosci wiatraki.
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
481
Jest też inne wyjście, nawet może tańsze od drogiego zabudowanego wentyla. Dwa ciche wentylatory osiowe o średnicy 120mm, i wyciągu jakieś 150m3/h, tutaj oferta w jednym ze sklepów:

http://www.sioubiz.pl/inny/euro-2-fi120-150m3/1191.html

One mają głośność 47dB, i pobierają niewiele prądu (jakieś 17W każdy).

Oczywisty minus to trzeba kupić dwa filtry węglowe, ale dzięki temu że kupujesz praktycznie najtańsze na niewielki wyciąg to nie są drogie.

Suma sumarum może wyjść taniej niż radialny + duży filtr.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół