nasiona marihuany

[AF][LED COB 100W][0,36m2] - 3x Sensi Skunk / pierwszy grow

Wyszukiwarka Forumowa:

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
UPDATE WEEK 8 (3 week flo)

Temperatura w boxie w okolicach 30 stopni (efekt pogody na zewnątrz)
Wilgotność 30-40% (zależy od dnia)

Pałki wyraźnie spuchły, więc jestem dobrej myśli. Podlewam co około dwa - trzy dni, dostają za każdym razem nawóz (5-8-10), połowę porcji zalecanej, nie widzę objawów przenawożenia ani niedoborów, więc chyba jest ok. Mam zamiar tak podlewać jeszcze tydzień, półtora. Flowering wg producenta powinien zająć w sumie 50 dni, więc chcę zostawić sobie ostatnie dwa tygodnie na flush i samą wodę. Liście z dołu pomału są zjadane, nie czekam aż całkowicie uschnie i odpadnie, tylko jak jest już tak w 80% żółty to sam obrywam, boję się pleśni. Jeden krzaczek wyraźnie dojrzalszy od innych, ale reszta nie śpi. Dziwi mnie też dlaczego w tak różnym tempie przesychają doniczki - mają drenaż na dnie i taką samą miesznakę ziemi, dziwne. Może mieszający dmucha troche lepiej w jedną doniczkę i szybciej przesycha.

Zastanawiam się czy nie zacząć podawać melasy i może wcześniej odstawić nawóz - jeśli to dobry pomysł, to jakiej melasy użyć? Zwykła spożywcza będzie ok? Czy musi być taka "dedykowana" w kolorowym pudełku? (nie lubie doplacac za dedykowane gówna, które są tym samym, więc dajcie cynk czy warto)

Kolejna sprawa - myślę o defoliage, nawet nie to że liczę na jakieś większe przyrosty, chodzi też o cyrkulacje powietrza (boje się pleśni). Jeśli golić to kiedy? Dzięki za podpowiedzi. Pozdro!





















 

prosste

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2016
Postów
483
Buchów
1
Nie sugeruj się tym co twierdzi breeder. Te 50 dni flo wystarczy gdy roślina ma optymalne (idealne akurat dla tej odmiany) warunki.Myślę, że jeszcze te 5-6 tygodni będą musiały postać, więc melasa na ostatnie 3 tyg. z tym że ostatni tydzień sama woda.
Melasa najlepsza trzcinowa. Kupisz w sklepie zielarskim za ok.10zł.
Tych liści nie ma aż tak dużo, nawet przewiewnie jest, to raczej nie masz co wycinać.
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Producenci nasion różnie piszą w związku z podawaniem długości flo. Jedni podają zaniżony czas ponieważ cześć growerów chcę jak najszybszego zbioru a nie każdy jest obeznany w odmianach, więc dla nich im szybciej tym lepiej co w niektórych przypadkach przekłada się na sprzedaż. Drudzy podają czas jaki roślina potrzebuje w idealnych dla siebie warunkach a i tak nikt nie sprawdzi czy oni sami faktycznie ścieli roślinę bo była gotowa w 100% czy ścieli według własnego upodobania dla danej odmiany i jej fazy rozwoju końcowego. Znam ludzi którzy trzymali ponad miesiąc dłużej niż się powinno bo puchło i puchło. Moim zdaniem czekaj na typowe oznaki gotowości do ścinki. Ja najczęściej czekałem aż roślina wejdzie w taki lekko "jesienny" stan, gdzie robi się powoli żółtawa ale jednocześnie zachowuje wigor i maksymalną puszystość topów. Możesz sugerować się też obserwacjami trichomów za pomocą mikroskopu np. kieszonkowego o przybliżeniu 60 lub 100x. Poczytaj sobie jeszcze o tym sposobie. Jeśli będziesz widział oznaki gotowości do kosy to zmniejsz roślinie azot. Ja na ostatnie 2 tyg. nawożenia dawałem tylko Ripen który nie zawiera azotu wcale, pomaga dać roślinie "sygnał", że jest w pełni dojrzała i powinien przyspieszyć lekko końcowe flo. Ostatni tydzień lecę z samą wodą z flushem na samym końcu. Opcjonalnie ciemnia 48h.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
UPDATE WEEK 9 (4 week flo)

PH w okolicach 6,5
Temperatura 28-30c
Wilgotność 30-40%

Dziewczyny maja sie dobrze. Zyja sowim zyciem, a ja tylko zagladam i sie zastanawiam czy wytrzymam nerwowo do scinki, bo po prostu slina mi leci na widok topow. Postanowilem juz nic nie kupowac na ulicy i stac sie samowystarczlany... no i po tak dlugiej przerwie jest ciezko. <joint> Niestety przegialem toszke z nawozem, dawalem pol dawki z kazdym podlaniem i kilka dni temu popalilo lekko koncowki, musialo sie jakos nagromadzic - dlatego ostatnie podlanie na samej wodzie z melasą, mozliwe ze do scinki juz nie bede nawoził, a to jeszcze trochę, więc się wypłucze... Jak wspomniałem melasa poszła w ruch, 1 lyzeczka na litr wody. Poki co dostala tej slodyczy 2x, nie powiem żebym widział jakieś cudowne efekty, ale na pewno nie szkodzi, więc czemu nie. Także plan na teraz polecieć na samej wodzie z melasą. Wloski brazowieja z dnia na dzien wiec teraz już mysle ze breederowe 7 tygodni flo jest prawdopodobne, i tak mniej wiecej celuje, jeszcze 3 tyg i scinka. Moze kupie mikroskop usb dla pewnosci. Pozdro

Fotki:















 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
480
Widać jednak pazury - czyli zakrzywione w dół liście, to objaw przenawożenia azotem, oraz brązowe końcówki w stytuacji kiedy reszta liścia jest ok - to kolejny objaw przenawożenia. Lej im raz nawozy raz wodę. Nie jest to jakieś mocne przenawożenie, ale lepiej przystopowć trochę z nawozami. Palenie też jest potem lepsze, niż jak masz roślinę przeładowaną nawozami.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Widać jednak pazury - czyli zakrzywione w dół liście, to objaw przenawożenia azotem, oraz brązowe końcówki w stytuacji kiedy reszta liścia jest ok - to kolejny objaw przenawożenia. Lej im raz nawozy raz wodę. Nie jest to jakieś mocne przenawożenie, ale lepiej przystopowć trochę z nawozami. Palenie też jest potem lepsze, niż jak masz roślinę przeładowaną nawozami.

Wszystko sie zgadza. Problemy z pazurami mialem prawie od początku grow mimo że do flo nie dostały kropli nawozu, przejrzyj pierwsze strony fotorealcji. Nie jestem pewien czy to nie te same liście, które nigdy sie nie podniosły już. Tak czy owak koncowki popalone, wiec ograniczam temat NPK. Ziemia przesycha mi tak co 3 dni, więc gdyby lać na przemian to mozna liczyc ze dostalyby nawóz raz w tygodniu, ale do scinki zostaly i tak 3 góra 4 tygodnie, wiec nie wiem czy jeszcze sens im podawać cokolwiek innego niż melase. No i jeszcze flusha na bank zrobie w ostatnym tyg, wiec musi się wszystko wyplukac i powinno byc ok.
 

xdowyxdek

Member
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
19
Buchów
0
Jak tak dalej pójdzie to bedziesz miał trochę za***istego palenia, przerabiałem te pestki ;)
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Jak tak dalej pójdzie to bedziesz miał trochę za***istego palenia, przerabiałem te pestki ;)

Miales jakies problemy z plecha? Te topy wciaz puchna i wydaje mi sie ze sa dosyc zbite. Plecha to chyba juz jedyna rzecz ktora moze ten grow spie****ic - boje sie tego jak ognia. Jak na zewnatrz wilgoc skacze do 50% to nic z tym nie moge zrobic. Na nastepny grow zainwestuje chyba w jakis zgrabny osuszacz dla spokoju.
 

xdowyxdek

Member
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
19
Buchów
0
Niestety... 3/4 podczas jednej z upraw potrafiła plecha zjeść. Odwiedzałem raz na półtora tygodnia, także jesteś w lepszej sytuacji :p

Inne odmiany natomiast lepiej sobie radziły.

Za to zostało trochę i muszę powiedzieć ,ze nie zamieniłbym tych 8 gramów na 20 np fresh candy czy passiona.

Teraz przerabiam Northern Lights, ogólnie lubię indyjki które wchodzą mocno na ciało. Super skunk tak w ogóle każdy powinien spróbować.

Polecam zostawić sobie parę pałek na większości bursztynów. Wtedy to dopiero można się zrelaksować.

Peace
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
UPDATE WEEK 11 (6 week flo)

PH w okolicach 6,5
Temperatura 24-28c
Wilgotność 38-45%

Wszystko idzie bez wiekszych komplikacji. Lecą na samej melasie. Choinka dostała jeszcze raz nawóz bo ma najdalej do ścinki patrząc po pistilach, możliwe że dostanie więcej. W ogóle to spuchła tak na glownym topie ze zaczyna sie wyginac, fajnie to wyglada. Niestety dojrzewa tez najwolniej, bedzie musiala duuzo dluzej postac. Ta najbardziej dojrzala jest pilnowana pod mikroskopem, ma wiekszosc wlochow brazowych, a ledwo co dala mleczne trichomy, wiec skoro choinka jest praktycznie cała biała od włosków.... obawiam się że może z miesiąc minąć zanim będzie gotowa - troche slabo zeby jeden krzak tak sam stał, bo prąd itp. Ogólnie jako niedoświadczony grower nie spodziwałem się tego typu komplikacji, że z tego samego rzutu rośliny mogą być przesunięte w czasie o kilka grubych tygodni - słabo. Zobaczymy, może zetnę ją trochę przed czasem. Plan jest taki żeby poczekać na pierwsze bursztyny na dwóch pozostałych, a z choinką będę myślał co dalej. Wydaje mi się że jeszcze góra dwa tygodnie i :harvest:















---------- Post Zaktualizowany 15:05 ---------- Data pierwszego postu 13:30 ----------

Początki pleśni czy popadam w paranoje?



 
Ostatnia edycja:

Chory Królik

Well-known member
Rejestracja
Kwi 29, 2017
Postów
609
Buchów
4
Nie taka paranoja, bo widac tam tzw pajeczynke i bardzo dobrze, ze to zauwazyles. Diagnozy Ci nie postawie, bo nie mialem nigdy plesni, ale kiefys jak sie jej obawialem to kazali mi wlasnie szukac pod mikroskopem czegos takiego. Wiec dobrze jakby jakis specjalista zajrzal i potwierdzil.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
PODSUMOWANIE

Dwie trenowane panny ścięte w 13 tyg. życia (8 flo) - 60g suchego
Choinka ścięta w 14 tyg. życia (9 flo) - 40g suchego
Razem: 100g
Świecone ok. 100W, a więc 1g/W - biorąc pod uwagę że cały weg stały na balkonie i jest to pierwszy grow uważam to za sukces. Topy wyszły trzy różne rodzaje, każda dziewczyna inny: rzadkie miękkie, rzadkie twarde, gęste twarde. Te gęste i twarde smakują najlepiej po 2tyg curringu, ale wciaż smak dupy nie urywa. Moc wysoka, ale nie powala na kolana. Liczę, że curring poprawi jedno i drugie. Pozdro!


FOTKI ZE ŚCINKI

Trenowane:






Choinka:





Wszystko razem (100g)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół