nasiona marihuany

[AF][LED COB 100W][0,36m2] - 3x Sensi Skunk / pierwszy grow

Wyszukiwarka Forumowa:

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Bardzo fajnie że zdecydowałeś się na przeniesienie panienek do boxa to na pewno odwdzięczy Ci się kilkoma dodatkowymi giecikami lepszego palonka :)
Ale zastanawia mnie jedno... Skoro nie nawoziłeś ich ani razu to jakim cudem są przenawożone?? Ja tam na zdjęcia nie widzę ani jednej oznaki popalenia nawozem a typowe deficyty pierwiastków(ostatnie zdjęcie to książkowy przykład deficytów), ale nie chce mi się już szukać czego tam brak. Gdyby przenawożenie miało wystąpić to nawozy seryjnie zawarte w glebie popaliły by rośliny na wczesnym etapie ich życia, w innym wypadku to chyba fizycznie niemożliwe żeby nagle nawóz "odpalił" i magicznym sposobem zwiększył swoje stężenie w glebie.
Kontroluj pH wody jaką podlewasz, podaj je jeśli możesz. To bardzo ważne aby wiedzieć jaki ma się odczyn. Jeśli nie dostawały nic a nic nawozu to dawka taniego biohumusa na flo dobrze im zrobi(giecik, dwa do przodu będziesz). Nie bój się teraz o przenawożenie bo nie ma w Twoim przypadku żadnych obaw.
Co do nawozu "Degro Tomaten (5-8-10)" to nawet wujkiem google nie mogę tego wyszukać. Poszukaj nawozu z mniejszą ilością azotu (Twoje planty kwitną a większa ilość azotu może spowolnić) np. wspomniany wyżej biohumus na kwitnięcie za ok 8zł. Przy dawce nawet 200% przenawożenie nie powinno wystąpić bo nawóz który posiadasz to raczej jakiś "noname"

Pozdrawiam kolego i fartem :)
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Przenawozenie w pozniejszym cyklu rozwoju moglo sie wziac z tego ze dopiero kiedy korzenie sie rozwinely byly w stanie zaciągnąć takiej ilosci nawozow ktora im zaszkodzila. Moge byc w bledzie co do tej teorii, ale jestem pewien toksycznosci azotowej, pazurów i popalonych koncowek lisci.

Chwila, chwila, polecasz na flo biohumus ktory ma NPK 7-3-3, czy cos zle zrozumialem? Przeciez to ma w ch*j azotu, po co mam to lac teraz? Degro w skladzie azotu ma najmniej w srosunku do innnych skladnikow. Wez dla porownania Canna Terra Flores 2-2-4 / Degro 5-8-10 - Degoro wypada lepiej od Canny na papierze!

Nie wiem co tam wpisujesz - to jest pierwszy link po wpisaniu „degro tomaten”: https://www.degro.de/en/products/detail/degro-tomaten-duenger-p2932580-1/
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
To nie teoria a błędna hipoteza bo w ten sposób przecież mógłbyś podlewać małe sadzonki full koksami a przenawożenie miałoby nastąpić niby kiedy? Jak urosną większe? Na potwierdzenie tego jest fakt, że nie bez przyczyny pierwsze dawki nawozów na młodych roślinach bardzo często podawane są w niższych stężeniach aby nie popalić maluchów.

Tak, poleciłem popularnego biohumusa na KWITNIĘCIE. Tak dobrze zrozumiałeś, bo Twoje rośliny kwitną Panie (NPK5-2-7 i nie wiem skąd wziąłeś 7-3-3 może to jakaś inna seria czy co bo nie spotkałem się z takim biohumusem na kwitnięcie), ale mniejsza o ten nawóz. Chodziło mi o to żebyś dodał jakiego chociaż najprostszego, najtańszego biohumusa ale jeśli Cię tak on odrzuca to skorzystaj tego Degro Tomaten. Pomyślałem że jak nim nie nawozisz do tej pory to może z nim coś, albo go olałeś. Możesz lecieć oczywiście full eko bez absolutnie niczego ale skoro przesadziłeś roślinki do boxa, aby nabrały plonu to pomyślałem, że równie dobrym pomysłem będzie podkarmienie dziewczynek chociaż tanim nawozikiem.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Nawozu nie dostawały. Magia. A może krasnoludki nocą na balkon się w***ały i podlały jakąś kur***ą dawką nawozu na złość. Jak by nie było, pokazała objawy przenawożenia, i była przez to flushowana dwa razy - dopiero wtedy pokazały się pierwsze niedobory. Dlaczego tak się stało? Cholera wie. Widziałem w kilku cudzych growach, że nadmiary nawozu w ziemi ujawniały się w pozniejszych fazach zycia rosliny i nikogo to nie dziwiło. Niech się wypowie jakiś ekspert.

Poszukaj nawozu z mniejszą ilością azotu (Twoje planty kwitną a większa ilość azotu może spowolnić) np. wspomniany wyżej biohumus na kwitnięcie
Tak, poleciłem popularnego biohumusa na KWITNIĘCIE. Tak dobrze zrozumiałeś, bo Twoje rośliny kwitną Panie (NPK5-2-7

No to jak to jest z tym azotem w czasie kwitnienia? Bo nawet 5-2-7 oznacza więcej azotu kosztem fosforu i potasu w porównaniu do 5-8-10. Nie jestem doświadczonym growerem i szanuję poradę, ale pomijając wątek roślin, to wciąż znam podstawy matematyki i czytając ze zrozumieniem nie pojmuję tej niekonsekwencji w twoich radach - trzymać nisko azot i polecasz środek który w jednym czy drugim wydaniu ma więcej azotu od tego który już zacząłem stosować ? Nie przypie****am się, tylko próbuję zrozumieć o co Ci chodzi. Może biohumus jest tak za***istym produktem że mimo że ma więcej azotu to jest najlepszy na kwitnienie?
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Co do biohumusa to był tylko przykład z mojej strony, a dlaczego producent stosuje takie proporcje NPK do srodka na kwitnięcie to już cholera wie. Chciałem aby Twoje planty roślinki łyknęły cokolwiek nawet z większą ilością azotu. W takim razie nie rozmyślaj już nawet o biohumusiku i stosuj to na pomidorki co masz.
Spójrzmy na sytuacje też w taki sposób: Twoje grow to taki niskobudżetowy "spontan" więc raczej, negatywny wpływ większej ilości azotu na przebieg flo (czytaj z proporcji nawet tego biohumusa którego podałem) mógłby być znikomy. Widziałem wiele upraw na nawozach (biohumusy, florovity) zawierających większe stężenia azotu na flo niż powinno i wniosek nasuwał się z tego taki... lepiej coś niż nic ale w przypadku gdy posiadasz już nawóz z bardziej korzystnym stosunkiem NPK to używaj go.

Sytuacja z opóźnionym przenawożeniem jest dosyć dziwna, szczerze nie spotkałem się z czymś takim. Poczekajmy w tej kwestii na wypowiedź kogoś bardziej rozeznanego w tym temacie, bo sprawa dosyć nietypowa. No ale i ta hipoteza jakby rozkminiana na fazie hehehe
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
UPDATE WEEK 7 (2 week flo)

Planty rosną. Ledy wciąż skręcone w granicach 0,7A, a więc 4x 25W = 100W - nie planuję podawać więcej światła. Dostały już 2x nawóz, napierw pół dawki, później całą (NPK 5-8-10). Podlewam obecnie wodą z filtra brita, bo nie chce mi się czekać aż odstoi - nie chce trzymac 3 butelek z wodą przy boxie. PH mierzone, utrzymuje się w okolicach 6,5. Walka z robakami trwa, tym razem są to ziemiórki. Nie ogarniam skąd się to wszystko bierze, jak stały na balkonie to wiadomo, ale teraz to nie wiem którędy tam wchodzą. Chyba że wszystko wniosłem z balkonu. Neem gówno robi temu całemu robactwu, pryskałem jakąś mega dawką skoncentrowaną w małej ilości wody i nic - te wciorniastki w dupie to miały kiedy mogłem pryskać na liście. A ostatnio pryskałem prosto na te ziemiórki, bo chodzą normalnie po ziemi w doniczce i też nic, prędzje bym je utopił tym opryskiem. Nie polecam tego środka. Za to żółte klejące karteczki wyłapały całkiem sporo, ale nie wierze że to wystarczy żeby problem zniknął. Generalnie problem robactwa to jakaś kompletna porażka, kupujesz środek za grube pieniądze który kompletnie nie działa i można go w kiblu spłukać i co dalej? Brak slow. Ktoś powie żeby sprowadzać z rosji jakiś cyklon B czy inny syf, ale wolałbym takiego towaru pozniej nie palic, a jeśli środek jest dedykowany dla roślin i na te konkretne robaki, to powinien raczej działać. Dolne liście na coś chorują, pewnie niedobory. Górne liście też mają minimalnie popalone końcówki - cholera już wie czy to niedobór czy nadmiar - może ktoś obstukany w temacie się wypowie konkretnie. Pozdro.





















 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
tego koszykarza to "gnieć" bo będziesz musiał łamać..

Ten "koszykarz" to efekt mojego idiotycznego pomyslu zeby nie trenowac jednego krzaka dla porównania efektów (kiedy jeszcze stały na balkonie) - AFów się nie trenuje, mówili... Łodyga jest sztywna jak drewno, nie mam pojęcia jak go nagiąć żeby nie strzelił. Nie za późno na takie akcje?
 

dawid17

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 18, 2009
Postów
549
Buchów
0
Powoli, po trochę naginaj przed podlaniem, wtedy będzie
luźniejsza
 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
480
Podstaw coś pod pozostałe donice, żeby nie było takiej różnicy wysokości.
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Podstaw coś pod pozostałe donice, żeby nie było takiej różnicy wysokości.

Czuje sie jak idiota. Za***isty patent. Chyba zbytnio skupiony byłem myślami na tym naginaniu - klapki na oczach. Temat ogarnięty :smokee:


Pomidory ostatnie dwa podlania z rzędu dostawały nawóz, najpierw pół dawki dla każdej dziewczyny, a potem po pełnej dawce.
Producent zaleca 1 nakrętkę na 3L wody, raz w tygodniu, ja podaję w większym stężeniu, na około litr wody, żeby nie przelewać za mocno.
W każdym razie zaryzykowałem przenawożenie, ale liście od dołu nadal chorują. PH na poziomie 6.5-6.6. Myślicie żeby ładować im jeszcze więcej tego nawozu? Będzie to 3cie podlanie z rzędu nawozem, mogę zaryzykować tym razem 1,5 nakrętki na każdy krzak.

 

fazogastor

Balcerowicz rulez
Weteran
Rejestracja
Mar 13, 2018
Postów
890
Buchów
480
Na tym etapie żółknięcie liści na dole to normalna sprawa, roślina pobiera sobie z nich składniki w miare potrzeby. Jak już wszystko wybierze, to uschną i odpadną.
 

mercedesevo

Well-known member
Rejestracja
Sie 10, 2010
Postów
354
Buchów
1
Zrób przerwę z nawożeniu i podlej teraz samą wodą to o wiele bezpieczniejsze. rośliny dostały papu. Lej raz woda raz nawóz. Liśćmi z dołu się nie przejmuj i trzymaj szczyty w miarę możliwości na tym samym poziomie. Jest fajny potencjał, karm pomidory odpowiednio a jeszcze mocno spuchną.
Ile łącznie masz lumenów?
 

jack_kirito

Well-known member
Rejestracja
Paź 20, 2017
Postów
262
Buchów
18
Polecam tego najwyższego połamać poniżej tego piętra, które jest na równi z innymi szczytami, połamany szczyt położyć w poziomie i przywiązać, żeby nie próbował wstać :p Połamać lodygę przed podlaniem miazdząc ją z kilku stron w jednym miejscu i następnie pochylać w obie strony aż całkowicie położy się pod kątem 90°.
Możesz poprobować na jakiś roślinach na dworzu/parku przed wykonaniem operacji superscroping :-D
 

BIGBLACKBUD

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2018
Postów
324
Buchów
0
Ile łącznie masz lumenów?

Nie liczę tego w lumenach tylko w PPFD (Photosynthetic Photon Flux Density) które w przypadku 50% mocy (0,7A) dla 4 COBów przy danej powierchni razem daje 663 mikromolów. Podobno wartość 1000 jest limitem możliwości wchłaniania fotonów przez roślinę i wartości w tych granicach mają sens tylko przy wspomaganiu CO2 - jeśli to pomaga wyczuć skalę. Kalkulator pokazuje mi 207 Lumenów / Watt, czyli wychodzi około 20 700 lm, ale nie jestem pewien czy to ta wartość o którą Ci chodzi.

Polecam tego najwyższego połamać poniżej tego piętra, które jest na równi z innymi szczytami, połamany szczyt położyć w poziomie i przywiązać, żeby nie próbował wstać :p Połamać lodygę przed podlaniem miazdząc ją z kilku stron w jednym miejscu i następnie pochylać w obie strony aż całkowicie położy się pod kątem 90°.
Możesz poprobować na jakiś roślinach na dworzu/parku przed wykonaniem operacji superscroping :-D

Może innym razem. Topy sa juz ogarniete na rownej wysokosci dzieki patentowi z podniesieniem pozostalych doniczek, i to była najmniej inwazyjna opcja na tym etapie i mam jeszcze z 10-15cm żeby podnieść światło. Roślina kwitnie już w najlepsze, nie wydaje mi się żeby łamanie jej szczególnie pomogło w tak późnej fazie, chociaż jestem całkowicie zielony w tej kwestii :smokee: Można tak z AFami na flo? :p
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół